Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Aydın ilinin popüler ilçelerinden olan Kuşadası, dört mevsim boyunca ziyaretçi alan bir yerdir ve çok çeşitli gezilecek yerler listesine sahiptir.. Aynı zamanda Ege Bölgesi’nin de en kalabalık yerleri arasındadır. Hem gördüğü yoğun talep hem de Ege’nin incilerinden olması, yemek sektöründe Kuşadası’nın adını ön plana çıkarmaktadır. Ege’nin güzel lezzetlerine ev sahipliği yapar. Bunun yanı sıra turist yoğunluğu fazla olduğundan dünya mutfağına hakim restoranlara da sahiptir. Her damak tadına uygun yemeği Kuşadası’nda bulmak mümkündür. Bölgeye özel olan lezzetler arasındaysa zerde, kabak çiçeği dolması, semizotu yemeği, börülceli tarhana çorbası gibi lezzetler yer almaktadır. Ancak yöresel yemeklerin sunumunu yapan yerler bulmak zordur. Bol enerji harcayacağınız bir gece hayatı planından önce bu enfes lezzetli tadarak güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. 

Kadınlar Denizi

Kuşadası tatilcilerinin her bir ihtiyacı karşılayabilecekleri adres kuşkusuz ki Kadınlar Denizi oluyor. Hem güzel bir koy hem de bir tatile karşı oluşan beklentilerin tümü bu bölgede bulunabiliyor. Gündüzleri deniz kenarında geçirilen keyifli saatler, akşamları ise lezzet şöleni yaşatan restoranda yenilen yemeklerle bölge her şeyin bulunduğu bir adres oluyor. Özellikle belirli restoranlarıyla Kadınlar denizi, “Kuşadası’nda ne yenir?” sorusunun nokta atışı cevapları oluyor.

Kiwi Restaurant

Kuşadası’nın ünlü restoranlarından biri olan Kiwi Restaurant, sunduğu tüm lezzetler ile beğeni toplayan bir yerdir. Kahvaltıdan akşam yemeğine, kahve yanındaki tatlılardan ara sıcaklara zengin bir menüye sahiptir. Kadınlar Plajı’nda yer alıyor olması özellikle öğle yemekleri için de tercih edilirliğini arttırmaktadır.

Adres: Kadınlar Denizi, Kadınlar Denizi Caddesi No: 31, Kuşadası, Aydın

İletişim: 0256 612 27 56

Aryam Çapa Balık

Aryam Çapa Balık, gün batımına karşı dalga sesleriyle beraber bir yemek isteyenler için adeta bir cennet köşesi konumundadır. Konumu itibari ile büyüleyici olmasının yanı sıra, meyhane lezzetlerinin bir çoğunun servisini de sağlamaktadır. Yazın yoğun talep görmesinden kaynaklı olarak rezervasyon yapılması önerilmektedir. Özellikle ara sıcaklarına masalarda mutlaka yer verilmelidir.

Adres: Kadınlar Denizi, Kuşadası, Aydın

İletişim: 0544 722 12 46

Kuşadası Merkez

Kuşadası’nın kuşkusuz en yoğun ilgi gören yerlerinden biri merkezidir. Gelen herkesin mutlaka birkaç saatini ayırdığı merkez, bazı durumlarda özellikle tercih edilmektedir. Sunduğu alışveriş imkanları, eğlence yerleri ve şık restoranları ile her zevke uygun seçeneği bulundurmaktadır. Yoğun talep gören bir bölge olması restoranlarında dolu olmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı mekanlara gidilmeden önce rezervasyon yapılmalı veya vakitli saatlerde gidilmelidir.

Mezgit Restaurant

Mezesinden tatlısına, ara sıcağından ana yemeğine adeta bir lezzet şöleni… Özellikle kızarmış dondurması ile bilinen mekan, şık balık sofralarının altın dokunuşu olmaktadır. Tazecik balıkları ile birçok farklı lezzet sunan mekan şık ambiyansı ile de gelenlerden tam puan topluyor. Kuşadası’na yolu düşen tatilcilerin mutlaka gitmesi gereken adreslerden biridir.

 

Adres: Atatürk Bulvarı No: 104 Marina Karşısı Kuşadası, Aydın

İletişim: 0256 618 28 08

Marvista Cafe & Restaurant

Kahvaltısı ile ayrı akşam yemeği ile ayrı ünlü olan bir mekanda sıra. Lezzetli etleriyle bilinen restoran günün her saatinde büyük ilgi görüyor. Özellikle, yabancı kişilere hitap eden mekan çeşitli lezzet seçenekleri bulunduruyor. Serpme kahvaltı keyfi yapmak isteyen tatilciler için de Marvista, ideal bir öneri oluyor.

Adres: Türkmen, Atatürk Bulvarı, No: 46, Kuşadası, Aydın

İletişim: 0256 614 38 07

Camikebir Mahallesi

Kuşadası’nın küçük ama en yoğun mahallelerinden biri olan Camikebir, Aydın Kuşadası’nın popüler mahallerinden biridir. Gece eğlenceleriyle ön plana çıktığı kadar restoranlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Hem keyifli kahvaltılar hem de şık akşam yemekleri sunan bu yerler her zevke uygun menüler içeriyor. Özellikle Ege lezzetlerini ön plana çıkaran restoranlar olduğu kadar dünya mutfağına yönelen mekanlar da yer alıyor. Böylece yerli yabancı herkes dilediği lezzete ulaşabiliyor.

Toros Restoran

1894’ten beri hizmet veren restoran, Kuşadası’nın en eski balık restoranıdır. Ünü tüm ilçe tarafından bilinirken, birbirinden özel lezzetleriyle de yeni gelenlerin akıllarında kalmaktadır. Özellikle, Ege bölgesinin meze lezzetlerine menüsünde yer vermektedir. Klasik bir restoran olduğunu söylemekte fayda vardır. Genellikle aileler tarafından tercih edilen samimi ve sıcak bir restorandır. Yazın kalabalık dönemlerde olduğu gibi dört mevsim boyunca yoğun talep görmektedir.

Adres: Camikebir, Atatürk Bulvarı No: 19/21, Kuşadası, Aydın

İletişim: 0256 614 11 44

Port Yelken Restaurant

Hem şık hem de lezzetli bir menüsü olan Port, Kuşadası’nın sevilen adreslerinden biridir. Denize sıfır konumuyla gelen herkesi büyüler. Kuşadası yemekleri arasında yer alan mezeleri, leziz etleri ve balıkları ile keyifli bir akşam yemeği adresidir. Özellikle yazı  yoğun bir ilgi gören mekana rezervasyon yapılması önerilmektedir. Mekanda, mezeler birbirinden lezizken ana öğün tercihlerinden birkaçının da mutlaka denenmesi önerilir.

Adres: Camikebir, Ege Ports, Kuşadası, Aydın

İletişim: 0256 612 80 08

Planet Yucca

Canlı müzik eşliğinde keyifli bir akşam yemeği yemek isteyenler tercihlerini Planet Yucca’dan yana kullanıyor. Özellikle salata ve et yemekleriyle bilinen mekan hem yemekleri hem de sunduğu eğlence seçenekleriyle Kuşadası sakinlerinden büyük ilgi görüyor. Taş duvarlar arasında bir açık hava restoranı olan mekan, yaz akşamları için keyifli bir adres oluyor.

Adres: Camikebir, Sağlık Caddesi No: 65, Kuşadası / Aydın

İletişim: 0 256 612 07 69

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü