Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Avrupa’nın en uzun plajlarından biri olan Patara Plajı, büyüleyici bir güzelliğe sahip. Gelen herkesi etkisi altına alan bu özel plaj, 12 kilometre uzunluğundaki kumsalı ile Akdeniz’in tüm nimetlerinden yararlanabilmenizi sağlıyor. Denize ve güneşe doyacağınız, kendinizle baş başa kalarak huzur bulacağınız Patara Plajı’nda uzun saatler geçirmek bile sizi sıkmayacak. Gelin Patara Plajı'na nasıl gidilir ve neler yapılır birlikte inceleyelim...

Denizi oldukça sığ olan Patara Plajı, özellikle dingin sularda yüzmeyi seven kişiler için ideal yapıda. Bölgede yumurtlayan Caretta Caretta kaplumbağaları eşliğinde, başka hiçbir yerde yetişmeyen Kum Zambaklarının sunduğu görsel şölenle denize girmek tam bir ayrıcalık.

Bembeyaz kumları ile sonsuz maviliği birleştiren Patara Plajı, hem tarih, hem doğa, hem de denizi bir arada bulabileceğiniz çok nadir bölgelerden bir tanesi olma özelliğine sahip.

 

Patara Kiralık Villa Fırsatları ile Benzersiz Bir Tatil Yaşayın!

Patara Plajına Ulaşım

Patara Plajı, Antalya – Kaş’ta yer alıyor. Doğal güzellikleri ile meşhur olan Kaş, Patara gibi bir plaja da ev sahipliği yaptığı için oldukça popüler bir tatil destinasyonu. Özellikle doğa ile bütünleşmek isteyen misafirler için ideal yapıda olan bu bölgede her gün ayrı bir keyifle geçiyor.

Aracınız ile Fethiye – Finike yolu üzerinden Patara Plajı’na ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 5 kilometrelik, denize doğru giden bir sapaktan sonra ulaşabileceğiniz plajın giriş ücreti 5 TL olarak belirlenmiş.

 

Bununla birlikte, Fethiye ve Kaş’ın pek çok bölgesinden kalkan minibüslerle Patara Plajı’na ulaşmanız mümkün. Plaj, oldukça popüler olduğu için neredeyse her noktadan buraya giden bir minibüsü kolayca bulabilirsiniz.

Antalya’dan Patara Plajına gitmek için yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. D330 karayolu üzerinden gidebileceğiniz gibi, dilerseniz Antalya – Denizli yolu üzerinden, Kemer, Kumluca ve Kaş ilçelerini ziyaret edebileceğiniz sahil rotasını da tercih edebilirsiniz.

Patara Plajında Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Patara Plajı, sadece denizi ile değil, aynı zamanda sunduğu eşsiz tarihi ile de ünlü. Buradan geçmiş olan pek çok antik medeniyet, çok sayıda, büyüleyici kalıntı bırakmış. Her birinden büyük keyif alacağınız bu eserleri plajın birazcık iç kısımlarına ilerleyerek görebilirsiniz.

Doğa fotoğrafçıları için özellikle eşsiz kareler oluşturan kum tepeleri, Patara Plajının neredeyse her noktasında karşınıza çıkabiliyor. Gün batımında farklı bir atmosfere bürünen plajda mutlaka bir akşam geçirin ve bu özel kareleri fotoğraflayın. Sanki uçsuz bucaksız bir çöldeymişçesine farklı kareler yakalayabileceğiniz saatler sizi büyüleyecektir.

Eğer doğa yürüyüşlerinden hoşlanıyorsanız, Patara Plajından iç kısımlara doğru girerek pek çok patikaya rastlayabilirsiniz. Bu patikalarda kimi tatlı su kaynakları da yer alıyor. Bölgede, hem tarihi eserleri görebileceğiniz, hem de trekking yapabileceğiniz farklı etkinliklere rastlamak mümkün.

Patara Plajı, Caretta Caretta kaplumbağalarının koruma alanlarından olduğu için, bu canlıları tehlikeye atmamak için su sporları oldukça kısıtlı. Bunun yerine, bozulmamış ve eşsiz su altı faunasını görebileceğiniz çok sayıda dalış etkinliği düzenlenmekte. Daha önce dalış yapmamış olsanız bile bu etkinliklere katılabilir, her seviyeye uygun bir etkinlik bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Nesli tükenmek üzere olan ve kumda yetişen nadir bitki türlerinden biri olan Kum Zambağı, Patara Plajında son yıllarda tekrar gözlemlenmeye başladı. Kum tepelerinin çevresinde, az sayıda görebileceğiniz bu çiçekleri incelemeyi ihmal etmeyin.

Patara Plajı, Hem Tarihi Hem De Doğayı Bir Arada Sunuyor

Başka hiçbir yerde olmadığı üzere, hem doğayı hem de tarihi bir arada sunan Patara Plajı, size bambaşka bir tatil deneyimi yaşatacak. Bu bölgeyi ziyaret ettiğinizde, mutlaka bu plaja gitmeli ve daha önce hiç görmediğiniz bir deneyim ile büyülenmelisiniz. Patara’nın tüm bu özellikleri gerçek anlamda eşsiz.

Patara plajı Kalkan'a 15 kilometre uzaklıktadır. Kalkanda villa tatilinde Patara plajında gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Hellovillam'ın Kalkan Kiralık Villalarını inceleyebilir, hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü