Çağrı
 Merkezimiz 
21:00'
a kadar
 açık!
Bize Ulaşın +90242 844 15 32

TR

|

₺ TL

Sapanca Tatilinde Gezilecek Yerler

Son yılların en çok ilgi gören tatil destinasyonlarından biri olan Sapanca, doğası ve kolay ulaşılabilirliği açısından özellikle tercih edilen, fazlasıyla keyifli bir belde. Sakarya’ya bağlı olan ve göl kenarına kurulu olan Sapanca, İstanbul’dan kolay ulaşılabilir konumda olması nedeniyle, özellikle şehir hayatından kolayca uzaklaşmak, kendisiyle baş başa kalmak isteyen insanlar tarafından tercih ediliyor. Gelin hep birlikte Sapanca'da gezilecek yerler neler, inceleyelim.

Sapanca, yemyeşil bir coğrafya üzerine kurulu bir ekosisteme sahip. Bölgenin el değmemiş doğası, çok yüksek oksijen oranlarına sahip olmasını sağlıyor. Bu özelliği ile Türkiye’nin en sevilen beldelerinden biri haline gelmiş durumda.

Dingin ve sakin atmosferi sayesinde özellikle ilgi gören bu bölgede yapılabilecek pek çok aktivite var. En güzel aktivite ayaklarınızı uzatıp doğanın tadını çıkarmak olsa da, gezebileceğiniz çok sayıda alternatif rotanın bulunuyor olması, Sapanca’da hem huzuru hem de eğlenceyi bir arada yaşayabilmenizi mümkün kılıyor.

İstanbul’dan yaklaşık iki saat uzaklıkta yer alan bu kusursuz coğrafyada, her anından keyif alacağınız bir aktivite sizi bekliyor.

Bölgenin Dokusuyla Uyumlu Sokakları Keşfedin

Yemyeşil bir coğrafyada kurulu olması sayesinde, çok farklı bir peyzaja sahip olan Sapanca sokaklarında, özellikle Kırkpınar Mahallesi ve Bağdat Caddesi ilgi çekiyor. Yemyeşil, yüksek ağaçlar ile kaplı, rengarenk çiçeklerle bezeli bu mahallelerde her anından keyif alacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Sokaklarda yürürken aklınızdaki tüm düşüncelerden kurtulacak, tam anlamıyla stresinizden arınacaksınız. Bu bölgenin güzelliklerini en iyi şekilde görebileceğiniz, kendinizi çok kısa sürede keyifli bir atmosferde bulabileceğiniz bu iki mahalleyi mutlaka görmeniz gerek.

Çevrede çok sayıda kafe ve restoran tarzı işletme yer alıyor. Merkezi bir konumda bulunması sayesinde, Sapanca’nın her noktasından yürüyerek ulaşabilirsiniz. Sokaklarda dolaşırken, bu kafelerde bir kahve içmeyi ihmal etmeyin.

Maşukiye’yi Ziyaret Edin

Maşukiye, Sapanca

Sapanca’da, Sakarya ve Kocaeli arasında kalan bir bölgede yer alan Maşukiye, Sapanca merkezden sadece 10 kilometre uzaklıkta. Ortalama olarak 15-20 dakika içerisinde ulaşabileceğiniz Maşukiye, yemyeşil bir doğaya sahip.

Bölgede farklı bir gezi arayışı içerisindeyseniz, Maşukiye’yi rotanıza eklemenizde fayda var. Civarda çok sayıda restoran ve kafe tarzı işletme yer alıyor. Bununla birlikte, trekking, doğa yürüyüşü, safari gibi alternatif etkinlik imkanlarınız da mevcut. Eğer eğlenceli bir gün geçirmek istiyorsanız, Maşukiye doğru adres olacaktır.

Sapanca’da Kayak Yapabilirsiniz

Eğer kış aylarında Sapanca tatili düşünüyorsanız, yalnızca 50 dakikalık bir araç yolculuğu ile ulaşabileceğiniz, 30 kilometre uzaklıktaki Kartepe Kayak Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Oldukça iyi rehabilite edilmiş kayak pistlerinde, amatörden profesyonele kadar her seviyede kayakçı keyifli vakit geçirebiliyor.

Kartepe’de, yeni başlayanlar için kayak eğitimi veren eğitmenler de mevcut. Oldukça keyifli bir aktivite olan kayak, Sapanca tatilinize renk katmak için çok yakın mesafede, fazlasıyla kolay ulaşılabilir bir yerde sizi bekliyor.

Tatilinize Tarih Katın: Justinianus Köprüsü

Justinianus Köprüsü, Sapanca

Sapanca’da gezilecek tarihi mekanları bir arada görebileceğiniz Justinianus Köprüsü, sadece 13 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Merkezden 15-20 dakika içerisinde ulaşabileceğiniz bu köprü, Roma döneminden kalan en iyi eserlerden biri.

Araç trafiğine kapalı olan bu köprü, dönem mimarisinin en iyi korunmuş örneklerinden biri. Tarihe ilginiz varsa, Sapanca tatiliniz sırasında Justinianus Köprüsü’nü de ziyaret edebilirsiniz. Sadece bu köprü değil, çevrede yer alan pek çok eski mimari yapı da görülmeye değer. Hepsinin bu köprü çevresinde yer alıyor olması, tatiline tarih eklemek isteyen misafirlerin kolayca istediğini elde edebilmesini mümkün kılıyor.

Bu bölge çevresinde çok sayıda işletme de yer almakta. Erken saatlerde giderseniz, köprü çevresinde yemyeşil bir atmosferde, lezzetli bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Sapanca’da en iyi tatil kiralık villada olur. Villa kiralayarak Sapanca’da evinizin konforunda tatil yapabilirsiniz. Hellovillam’ın Sapanca Kiralık Villalarını inceleyebilir, hemen rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.