Ask for the price and avaibilty - >
Villa Ardıç / Day
Prepayment : TL
Total :   TL
Send a Request
Get a Quote for Villa Ardıç
Get a Quote

Villa Ardıç

Antalya / Kaş / Kalkan / Karadere
Show on Map

4 room
9 guests
4 bathroom
3 comment

Send via Whatsapp

More Filters
Private pool
Jacuzzi
2023 Rental Villas
Large Pool
In Nature
Suite Rooms
Wonderful Sunset
Activities and Services
Who sleeps where ?
Resources
Fridge
Pool
Television
Air Conditioning
Bathroom
Iron and Table
Internet
Grill / BBQ
Bakery
Hair Dryer
Washing Machine
Kettle
Dishwasher
Microwave oven
Built-in Cooker
DVD

Villa Details

Villa Ardıç, with its four rooms accommodating up to nine guests, has a wonderful location and unforgettable details. The kitchen, the rooms, the living room, the living room are all for you. Modern and high-quality white goods in the kitchen, you can make you eat peacefully during your holiday. Designed for a comfortable and comfortable holiday in the hall, internet connection, television, satellite receiver as well as many details are all thought. Villa Juniper, built for a peaceful and happy holiday, is built on a very large area.

Located in the Karadere area of ​​Kalkan, you can enjoy views of Patara from the world-famous beaches. Open your eyes to an impressive view and start your day at the 11-meter swimming pool. The swimming pool, which is large enough to meet the needs of all guests, is cleaned every day for you. The sun loungers and umbrellas around the pool are very convenient for you to enjoy the sun.

The distance to the center is 20 kilometers from Villa Ardıç to go to the beach 5 kilometers of a trip enough. You can enjoy the pool and the sea in the villa, where you can reach the beach very quickly. Villa Ardıç offers a very rich holiday in terms of oxygen thanks to its location in nature.

One of the important details in Villa Ardıç is the jacuzzi. The jacuzzi in one of the rooms is ready for your use during your holiday. By experiencing romantic moments, you will not want to get out of the jacuzzi where you can rest your body.

Pool Dimensions: There is a private swimming pool with a size of 11 x 5 meters and a size of 55 m2 and a depth of 1.6 meters.


Villa Ardıç Comments -

3,6
Konum 2.7
Temizlik 4.3
Hizmet 3
Havuz 4.3
Konfor 4.3
Fiyat/Performans 2.7
Mehmetcan P. large family
September 2021
Antalya Kaş kalkan bölgesi diyor ancak villa Muğla'nın seydikemer ilçesinde bir ormanda kalkana akşam bi yemeğe gidelim deseniz 30 dk ve araba kullanmayıda az bilmiyorsanız vay halinize kap karanlık orman yolu telefonlarımız hiç çekmedi belki bazı yerlerde 1 diş insanlar ile wifi ye bağlı oldugumuz için iletişeme geçebildik. Yakında bakkal market yok alışverişe gitmek size zulğm gibi geliyor yanında yakınında hiç birşey yok hani tatillerde akşam saatlerinde çarşıya çıkarsınız dondurma yersiniz ya imkanı yok bu olayın. Konum bizleri aşırı mutsuz etmiştir bunun dışında villa ter temiz eşyalar yeni havuz büyük ve bakımlı idi birde evler sıra sıra yokuşa yapıldığı için ve alan dar arabayla içeri park etkmek ve ordan çıkmak çok zor bu son dediğimi giderseniz anlıcaksınız. Kaş kalkan bölgesi yazıpda muglanın karadere köyünde villa olması yanlış bilgidir aşşağıda ufacık karadere yazıyor yukarıda kalkan lütfen iyi araştırın. Ormanın içinde huzurla tatil ses yok telefon yok istiyorsanız iyi bi yer ama akşam olunca bi kaç insan görelim diyorsanız uzak durun. Ayrıca tatil sürecinde hastanelik işimiz oldu 2 buöuk saat sürdü hastaneyi bulabilmek dönüşde vilanın çok yakınında domuza çarpıyorduk zor durduk. Herkese iyi tatiller
Vedat K. large family
August 2019
Çalışanlar, ilgili sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı hemen çözdüler. Bundan önemlisi bize verdikleri ve duydukları güven duygusuydu. Bunun dışında villa yeri sehirin sesinden uzak, sessiz ve sakin bir yerdeydi. Gayet temiz ve bakimli bir villaydi. Kalabalıktan uzak sakin ve güzel bir tatil oldu. Fotoğraflar birebir gerçektir. Öneri olarak yan taraftaki küçük alana yada başka uygun bir noktaya küçük çocuklar için park yapılabilir.
Hacer G. large family
August 2018
Eğlenceli ve bol dinlenmeli huzurlu bir tatil geçirmek isteyen herkese tavsiye ederim. Temizlik açısından gayet iyi, ev çok bakımlı ve havuzu mükemmel çocuklar çok eğlendi ayrıca görevli arkadaşlar en ufak bir sıkıntı da ellerinden geleni yapıyorlar çok teşekkür ederiz hello villam ailesi unutulmaz bir tatil oldu bizim için...
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.
Villa Prices

Villa Rules
Villa Check In - Check out Times
Check in Time : 16:00   Check out Time : 10:00
What is included in the price?

Electricity, water, gas, cleaning, pool and garden maintenance expenses are included. No payment will be requested for them.

Deposit

For this villa, deposit price is  2500 TL. While you are entering the villa, you can pay. The price is going to return to you, when there is no damage is observed when you are leaving.

Cleaning

Our villas are cleaning once in a week. For stays of more than 1 week , free cleaning is available. For a 5 night stay,our cleaning price is 1360 TL.

Villas in nature

Villas are regularly sprayed against to insects. Despte this, there is a possibility that there will be insects in the villas. This informationis not valid fort his villa, but for all villas in the nature.

Pool and garden maintenance

Maintenance are doing once a day in the morning or evening, free of charge by the staff.

Most Wanted