Ask for the price and avaibilty - >
Villa Can / Day
Prepayment : TL
Total :   TL
Send a Request
Villa Can No Price Info
Find a Villa →

Villa Can

Sakarya / Sapanca / Köyler
Show on Map

5 room
10 guests
4 bathroom
2 comment

Send via Whatsapp

More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Fireplace
Central Location
Large Pool
In Nature
Child Park
Pets Allowed
Who sleeps where ?
Resources
Fridge
Pool
Television
Air Conditioning
Bathroom
Iron and Table
Internet
Grill / BBQ
Bakery
Hair Dryer
Washing Machine
Parking
Kettle
Dishwasher
Stove

Villa Details

Located in one of the most popular locations in Sapanca, Villa Can will give you a holiday experience to be remembered. Located just two kilometers from the center and Sapanca Lake, this villa is easily accessible on foot. Away from the stress of traffic, once you have parked your car so that you do not need to run again, so that you can holiday in Villa Can birda everything is prepared for you.

Villa Can has five bedrooms with a capacity of 10 guests. With its capacity to accommodate large groups of guests, the villa has four bathrooms.

Villa Can, where you can stay with your pet friends, has small pet permission. It is possible not only for you to enjoy the garden in the greens, but also for your pets. With its large garden and private sunbathing areas, you can always enjoy nature. Thanks to plenty of oxygen, both your body and your soul will rest in this villa will be very enjoyable days.

Between the green trees, the large swimming pool located in your green garden is exactly 8 feet tall. This swimming pool will make your holiday very special, where you can sunbathe at any time and enjoy the day or night.

Villa Can did not skip the detail of the fireplace to offer a holiday full of peace and joy in the four seasons. The fireplace that allows you to have a pleasant holiday by feeling the unique nature of Sapanca in the winter months, makes it possible to have romance and peaceful days.

All the details are prepared for you in this villa where you will have a special holiday with everything. 

If you want to spend a holiday that you can feel all the shades of nature, you can make a reservation with Villa Can for HelloVillam.

Villa Can is located in a 3500 m2 garden and is rented for a minimum of 2 nights.

Pool Information: Width: 4m - Length: 8m - Depth: 1.70m


Villa Can Comments -

3,5
Konum 3.5
Temizlik 3.5
Hizmet 4
Havuz 3
Konfor 3
Fiyat/Performans 4
Şule A. large family
August 2021
3 araba park edecek kadar bir alanı mevcut. Evde her şey düşünülmüş. 2 mutfak var bı tanesi havuzun yanındaki çardakta, buzdolabı da mevcut. Bu konuda kullanışlı oldu. Şezlonglar minderleri şemsiyeleri her şey mevcut. Hatta küçük bir taş fırın bile var. Kullanabileceğiniz güveçler bile düşünülmüş. Havuz küçük , kenarlarında mazgal yok ve çimenler çok yakın özellikle çocuklarla kolay kirlenebilecek bi havuz. Banyoların sadece yerlerin temizlendiğini düşünüyorum benim kaldığım odada duşakabin içinde toz aktı resmen. Ama genel olarak temiz bir ev. Yatakların bazıları eski olduğu için biraz rahatsız ama idare edilebilir. Odalara beşik bile konulmuş. Fazladan yer yatakları var. Bahçenin altında ayrı bı alanda köpek var zararsız. Bağlı ama isterseniz serbet bırakabiliyorsunuz. Mangal falan yaparsanız ona da yemek götürmenizi tavsiye ederim, uzun süre kalacaksaniz aç kalıyor çünkü. Ev başka alanlardan görülmüyor. Yanda bı bahçe var sadece haftada bir falan sulamak için oraya geliyorlar sadece, o da denk gelirse görüyorsunuz. Bi yanlış anlama üzerine havuza ilaç atmak için gelen ev sahibinin geri dönmesi üzerine havuzda çocuklarla karşılaşmış ama tesettürlü biri de olabilirdi. Evden çıktıktan sonra kısa sürede sonra da geri dönse tekrar izin alması gerektiğini düşünüyorum, böylelikle bu tarz kazalar olmaz. Bu konuda daha dikkatli olabilirler. Ev sahipleri ilgili ve nazik teşekkür ederiz.
Elif Ç. large family
July 2021
Resimlerimde göründüğünde çok daha güzel ve konforlu çöl memnun kaldık geniş yeşillik alanında çocuklar için her ayrıntı düşünülmüş 5 cocukla çok rahat bir tatil geçirdik ev sahipleri ise ayrı ilgiliydi herşey için teşekkürler (tek tavsiyem havuzun etrafındaki yeşillik alanı dahada azaltmalı bence çocuklar havuzun toprağa basıp havuza girebiliyor maalesef yetişkinler kadar dikkatli olamıyor o biraz sıkıntılı) ama herşeyi rağmen çok keyifli bi tatil geçirmemize neden oldu villa can
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Villa Prices

Villa Rules
Villa Check In - Check out Times
Check in Time : 15:00   Check out Time : 11:00
What is included in the price?

Electricity, water, gas, cleaning, pool and garden maintenance expenses are included. No payment will be requested for them.

Deposit

For this villa, deposit price is  500 TL. While you are entering the villa, you can pay. The price is going to return to you, when there is no damage is observed when you are leaving.

Cleaning

Our villas are ready to use and clean.

Villas in nature

Villas are regularly sprayed against to insects. Despte this, there is a possibility that there will be insects in the villas. This informationis not valid fort his villa, but for all villas in the nature.

Pool and garden maintenance

Maintenance are doing once a day in the morning or evening, free of charge by the staff.

Most Wanted