Send a request, get an answer in minutes.
Ask for the price and avaibilty - >
Villa Felix / Day
Prepayment : TL
Total :   TL
Send a Request
Villa Felix No Price Info
Find a Villa →

Villa Felix

Muğla / Ortaca / Dalyan
Show on Map

3 room
8 guests
3 bathroom
9 comment

Send via Whatsapp

More Filters
Private pool
Fireplace
Central Location
2022 Rental Villas
Close to the Restaurant
Close to the Market
Close to the Airport
Who sleeps where ?
Resources
Fridge
Pool
Television
Air Conditioning
Bathroom
Iron and Table
Internet
Grill / BBQ
Bakery
Hair Dryer
Washing Machine
Parking
Kettle
Dishwasher
Microwave oven
Toast Machine
Built-in Cooker

Villa Details

Having an enjoyable holiday in Dalyan, where history and nature are together, Villa Felix is ​​waiting for its guests with its high guest capacity, four-season accommodation and perfect atmosphere.

Villa Felix accepts up to eight guests in three bedrooms. The magnificent atmosphere of the villa, which has three bathrooms, will make your holiday quite enjoyable.

The fireplace in the hall of Villa Felix allows you to enjoy Dalyan for four seasons. It will be a very special experience to spend a pleasant time by the fireplace while enjoying the pool in the summer, while it is raining outside in the winter.

Villa Felix is ​​well located for exploring Dalyan, only 100 meters from the city center. Many activities and a lively life you can join in the center of Dalyan will be waiting for you. Around the villa, 50 meters away from the market, 150 meters from the restaurant business.

Villa Felix is ​​located only 25 kilometers from Dalaman Airport. The nearest beach, Iztuzu Beach, is waiting for you to enjoy the sea 10 kilometers away.

 

Pool Dimensions: 28 square meters and depth 1.50 cm


Villa Felix Comments -

4,1
Konum 4.1
Temizlik 4.1
Hizmet 4.1
Havuz 4.1
Konfor 4.1
Fiyat/Performans 4.1
Zahide E. large family
September 2021
Ogün Beyin villasında 3 aile 9 gün kaldık ve çok memnun ayrıldık. Çok temiz bir villaydı, her türlü ihtiyacımız düşünülmüştü. Bahçesindeki biberlerden, domateslerden, semizotundan bile faydalandık. Temiz, konforlu, sakin, huzurlu ve fotoğraflardakiyle birebir bir villaydı. Ogün bey ve eşinin güleryüzü, yardımseverlikleri ise tatilimize ayrıca güzellik katan unsurlar oldu. Merkezi konumda olması alışveriş ihtiyaçlarımızı çok kolaylaştırdı. Bir daha tatil yapmayı isteyebileceğimiz bir villa. Tekrar teşekkür ederiz.
Yetgin E. large family
August 2020
Ogün bey ve eşine çok teşekkür ederim ilgi ve alakasina fotolarda gördüğümüz herşey birbir aynısı temizlik süper sakin ve hüzünlü bir tatil yapmak isteyen herkese tavsiye ederiz
Levent Ö. large family
August 2020
4 yetişkin 4 çocuk 9 gün misafir olduğumuz villada olumsuz olarak nitelendirilebilecek hiçbirşey yaşamadık. Villa Sahibi Ogün bey gayet ilgili ve ortaya çıkan eksikliklere anında müdahale etti. Çözüm odaklı sorunsuz sıkıntısız 9 gün geçirdik. Beklediğimizden daha fazla mutlu olduk Herşey için teşekkürler.
Show all
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Villa Prices

Villa Rules
Villa Check In - Check out Times
Check in Time : 15:00   Check out Time : 11:00
What is included in the price?

Electricity, water, gas, cleaning, pool and garden maintenance expenses are included. No payment will be requested for them.

Deposit

For this villa, deposit price is  500 TL. While you are entering the villa, you can pay. The price is going to return to you, when there is no damage is observed when you are leaving.

Cleaning

Our villas are cleaning once in a week. For stays of more than 1 week , free cleaning is available. For a 5 night stay,our cleaning price is 300 TL.

Villas in nature

Villas are regularly sprayed against to insects. Despte this, there is a possibility that there will be insects in the villas. This informationis not valid fort his villa, but for all villas in the nature.

Pool and garden maintenance

Maintenance are doing once a day in the morning or evening, free of charge by the staff.

Most Wanted