Bize Ulaşın +90242 844 15 32

EN

|

₺ TL

VİLLA HABBE per night 590 TL

Villa Habbe

Antalya / Kaş / Kalkan / İslamlar

Show on Map Share
person is interested in this villa
2room
4guests
2bathroom
7comment
More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
Sea View
Honeymoon Villa
In Nature
Suite Rooms
Close to the Restaurant
Close to the Market
Reservation Form
The prices can change by months

Villa Details

If you are just dreaming of a holiday of your own, you can rest assured that you will easily reach your dreams in Villa Habbe. Featuring two bedrooms, each of which is designed as a suite, with four guest capacity, this villa, which serves both honeymooners and nuclear families, offers you a peace of mind.

Villa Habbe is located in the village of Islamlar, Kalkan. It is a real privilege to have a holiday in this villa where you can witness a green landscape. Enjoying both nature and serenity, the villa allows you to witness a view of the postcards, especially when the sun goes down. Offering unique moments to photographers and honeymooners, this property makes Villa Habbe a unique villa compared to others.

In addition to the sea view, there is a barbecue where you can spend your time in the garden while you have a kitchen section with all kinds of kitchen appliances and kitchen appliances. You will be able to eat in the comfort of your home with local, organic products that you can get from the grocery stores within walking distance. If you don't want to cook, you can also try local delicacies in many restaurants that you can reach in a short time.

Villa Habbe has a large garden section. There is only a swimming pool in the garden. Since the pool is completely protected, it can meet the needs of guests who are sensitive about privacy. Away from unwanted looks, Villa Habbe offers a privileged holiday to all its guests.

You can rest assured that the city will be free of stress in a short time and will return to your home as a completely different person.

Pool Dimensions: 4,5 m x 11 m x 1,50 m

more

Villa Campaigns

Resources

more

Villa Habbe Comments (-)

4,6

(-)

Konum 4.6
Temizlik 4.6
Hizmet 4.6
Havuz 4.6
Konfor 4.6
Fiyat/Performans 4.6
İsmail Y .
September 2020 honeymoon couple

4,0 Mükemmel

Villamızdan ve ev sahibimizden çok memnun kaldık. Çok ilgililerdi ve villamızda ihtiyaçlarımıza yönelik her şey vardı. Market, restaurantlar çok yakın ve plajlar 7-8 km uzaklıkta olmakla beraber süper bir tatil geçirdik. Yolların dar ve kötü olmasından dolayı geleceklerin ona göre dikkat etmesini tavsiye ederim.
+ more
Alper K .
September 2020 honeymoon couple

4,0 Mükemmel

Samimiyetle söylüyorum burası gerçekten mütiş... ilgi ve alaka süper insanları çok sıcak kanlı ve yardımsever eğer benim gibi ilk defa tutacaksanız asla kaçırmayın her yönden 5 yıldız çok mumnunuz😊👍
+ more
Yakup K .
August 2020 nuclear family

4,0 Mükemmel

Güzel bir tatil oldu. Sessiz, doğayla içiçe huzur dolu bir yer. Araç için park yeri, büyük bir havuz, jakuzi, barbekü, daha ne olsun. Çevredeki marketlerden doğal köy ürünleri alabilirsiniz. Gerek villa sahipleri gerekse hellovillam yetkilileri sayesinde hiç yabancılık çekmedim. Otellerin kalabalığından uzaklaşmak için çok iyi bir tatil seçeneği.
+ more
Show all.
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.
Sımılar Vıllas
Sımılar Categorıes