Bize Ulaşın +90242 844 15 32

EN

|

₺ TL

VİLLA PAFULİ-1 per night 849 TL

Villa Pafuli-1

Antalya / Kaş / Kalkan / Kördere

Show on Map Share
person is interested in this villa
2room
4guests
2bathroom
2comment
More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
Sea View
Central Location
Honeymoon Villa
Suite Rooms
Luxury Villa
Close to the Restaurant
Close to the Market
Close to Sea
Reservation Form
The prices can change by months

Villa Details

If you want to spend moments in the atmosphere and the pool, Villa Pafuli-1 is ready to give you exactly what you want. Located in one of the best geographies of Kördere, this villa will offer you the perfection with its many other details and much more.


Villa Pafuli-1 is ideal for guests who want to enjoy the Mediterranean especially. Located just 3.5 kilometers from Kalkan Public Beach, Villa Pafuli-1 allows you to reach the sea in a very short time. Likewise, it is possible to reach other famous beaches of the region in a short time. Located 17 miles to Patara Beach and 10 kilometers to Kaputas Beach, Villa Pafuli-1 offers you all the beauties of the Mediterranean.


There is also a large swimming pool where you can enjoy your villa. You can swim and enjoy at any time during the day or at night. This pool, which is entirely yours, is also built as sheltered. The pool section is designed specifically for your privacy so that guests with conservative sensibility can stay at peace with no problem.


With two bedrooms, each with en-suite bathrooms, wood architecture and many more details, this villa offers complete relaxation and is suitable for both nuclear families and honeymooners. However, Villa Pafuli-1, where crowded groups are not forgotten, can also serve large families and groups of friends if it is rented with twin villas.


Villa Pafuli-1 also features a jacuzzi and luxurious architecture and details. You can witness the sea and nature view, the day with a unique rate of oxygen and warmly embracing the sun you will start with your holiday, you can rest peacefully, both you and your loved ones an unforgettable holiday waiting for you every second.

Pool Dimensions: 3,5 m x 6,5 m x 1,50 m

more

Villa Campaigns

Resources

more

Villa Pafuli-1 Comments (-)

4,2

(-)

Konum 4.2
Temizlik 4.2
Hizmet 4.2
Havuz 4.2
Konfor 4.2
Fiyat/Performans 4.2
İbrahim S .
October 2019 honeymoon couple

4,0 Mükemmel

Çok güzel bir yer çok temiz ve güzel herkese gönül rahatliyla tavsiye ederim tekrar gelecem
+ more
Aylin P .
September 2019 large family

4,0 Mükemmel

Ben buraya gelmeden asla böyle bir karşılama bu kadar temiz ve görselin birebir aynısı evi beklemiyordum. Yıllardır tatil yapıyor ve her tatilimin arkasından kolayca yorum yapıyorum. İlk defa ne söylesem az gelecek. Tertemiz havuzu, tertemiz banyo ve mutfağı hala inanamıyorum. Tatilimin ortasındayım sürekli bekledim bir aksilik olur mu acaba olur mutlaka diye ama yok. Bugün yağmur yağdı Nurbanu Hanım neredeyse jeneratör taktıracak kadar çok ilgilendi bizleri mahçup etti :) her gün çöp alınıp havuz temizleniyor. Biz 2 aile geldik evde yemek yapmayacaktık güvenemedik açıkçası eşyalara ama her şey yepyeni ve tertemiz. Her tatile yorum okuyarak giderim, bu yorumumu okuyanlar gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Her şey rahat etmemiz için tasarlanmış ve huzur içinde. Çok fazla tatil yaptım çok fazla lüks mükemmel hizmet iddia eden otelde konakladım hiç biri böyle bir hizmet vermiyor. Her şey için teşekkür ediyoruz, seneye görüşmek üzere HelloVillam harikasınız :)
+ more
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.
Sımılar Vıllas
Sımılar Categorıes