Ask for the price and avaibilty - >
Villa Suzinak / Night
Prepayment : TL
Total :   TL
Send a Request
Villa Suzinak No Price Info
Find a Villa →

Villa Suzinak

Antalya / Kaş / Kalkan / İslamlar
Show on Map

2 room
4 guests
2 bathroom
2 comment

Send via Whatsapp

More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
Sea View
Honeymoon Villa
Large Pool
In Nature
Suite Rooms
Wonderful Landscape
Wonderful Sunset
2022 Rental Villas
Close to the Restaurant
Close to the Market
Who sleeps where ?
Resources
Fridge
Pool
Television
Air Conditioning
Bathroom
Iron and Table
Internet
Grill / BBQ
Bakery
Hair Dryer
Washing Machine
Parking
Kettle
Dishwasher
Microwave oven
Toast Machine
Built-in Cooker
Toaster

Villa Details

You are the most natural right to pamper yourself during your holiday. The Villa Segah-4 is a very special villa with nature and comfort. With a total of two bedrooms and four guests, this villa has everything you need.

From the first moment you enter, you will feel the luxury and comfort. Villa Segah-4 is one of the most impressive villas in Islamlar Village. You will enjoy the surprises in every aspect of the villa with its natural scenery.

Villa Segah-4 has a jacuzzi. Specially considered for your relaxing and enjoyable moments, the jacuzzi detail is not the only luxury you will encounter in the villa. Villa Segah-4, which also has a hammam and sauna, is designed to offer you every detail you can imagine.

Villa Segah-4 also has a gym. These special facilities, which are exclusive to you, will make your holiday much more colorful and memorable. If you are dreaming of a holiday that you won't get bored for a minute and do whatever you want, you are sure to get it in Villa Segah-4.

Villa Segah-4 has a large swimming pool. In this villa where the details of heating is not forgotten and you can really relax, it is really a special experience to enjoy the pool against the view.

Villa Segah-4, where you will encounter a completely different detail in every point, has chosen as much grass area as possible. There is also a barbecue which you can use in the garden section where families with children are thought.

Get ready to pamper yourself in this villa where your days will pass with great pleasure, you will not be bored at any moment and you will be free from all the stress of the city in a perfect calmness!

Pool Dimensions: Width: 3.5 m - Height: 10,5 m - Depth: 1,40 m

Indoor and Heated Pool: The top and front side of the pool can be opened and closed by the controlled system. In order to reach the ideal temperature of the pool, our guests who will use a heated pool should provide information 3 days before the holiday period.

NOTE: There is a XBOX console in our villa. There are Pes 2019, Car racing, War game and Space game. You can also have fun with Monopoly, Cenga, Uno, Scrabble game units in our villa.


Villa Suzinak Comments -

4,6
Konum 4.6
Temizlik 4.6
Hizmet 4.6
Havuz 4.6
Konfor 4.6
Fiyat/Performans 4.6
Ali Ahmet Ö. large family
July 2020
Haziran ayında 2 aile olarak gittik. Temizlik ve hijyen konusunda hiçbir problem yoktu. Yaşar Bey sağolsun her şeyle detaylı olarak ilgilendi. Neredeyse 7 gün mangal yaktık bahçede barbekü keyfi bir harika. Mutfak araç gereçleri yeterli fakat belki 1 takım daha çatal koyulabilir. Bunun dışında 2. odadaki tek kişilik yatakların birleştirilebilir olması iyi olurdu. Evin interneti birazcık yavaş ve kopmalar oluyor belki bu da çözülebilir. Havuz bakımı her sabah yapılıyor. Çok keyifli gerçekten. Havlular ve şezlong sayıları gayet yeterli. Doğa ile iç içe kimsenin sizi göremeyeceği harika bir yer gerçekten. İlk villa tatilimizde aman ev sahibiyle problem yaşar mıyız, aman depozitomuzu iade ederler mi diye biraz tedirgin gittik ama Yaşar Bey ve ailesi çok güzel ağırladılar. Aldıkları her kuruş helali hoş olsun. En güzel kısmı ise bu Covid döneminde siz girmeden önce dezenfekte ediliyor olması. Bunun da kanıtı biz çıktıktan sonra gelen dezenfeksiyon ekibi idi. Gerçekten bayıldık. Dediğim gibi ufak tefek belki de sizin için hiç problem olmayacak internet,çatal ve yatakların birleşmemesi dışında en ufak bir problem yoktu. Çok teşekkür ederiz.
Nesli H. nuclear family
July 2020
Ev, çarşaflar, yastıklar temizdi. Çarşaf altındaki alize tertemiz ve yeniydi. Ev sahibimiz Yaşar Bey ve ailesi çok hoş insanlardı. 7gece kaldık, gayet mutlu ayrıldık. Eve giriş yolu biraz sıkıntılıydi. Onun dışında, biz memnun kaldık. Her şey için çok teşekkür ediyoruz. Hellovillam a güvendik, çok şükür sıkıntısiz, mutlu, güzel bir tatil yapmanın huzuruyla dönüyoruz. Seneye yine beraberiz Hellovillam İNŞAALLAH
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Villa Prices

Villa Rules
Villa Check In - Check out Times
Check in Time : 16:00   Check out Time : 10:00
What is included in the price?

Electricity, water, gas, cleaning, pool and garden maintenance expenses are included. No payment will be requested for them.

Deposit

For this villa, deposit price is  800 TL. While you are entering the villa, you can pay. The price is going to return to you, when there is no damage is observed when you are leaving.

Cleaning

Our villas are cleaning once in a week. For stays of more than 1 week , free cleaning is available. For a 5 night stay,our cleaning price is 300 TL.

Villas in nature

Villas are regularly sprayed against to insects. Despte this, there is a possibility that there will be insects in the villas. This informationis not valid fort his villa, but for all villas in the nature.

Pool and garden maintenance

Maintenance are doing once a day in the morning or evening, free of charge by the staff.