Send a request, get an answer in minutes.
Ask for the price and avaibilty - >
Villa Zeytin / Day
Prepayment : TL
Total :   TL
Send a Request
Villa Zeytin No Price Info
Find a Villa →

Villa Zeytin

Antalya / Kaş / Kalkan / Kördere
Show on Map

3 room
6 guests
3 bathroom
17 comment

Send via Whatsapp

More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
Sea View
Central Location
Honeymoon Villa
In Nature
Luxury Villa
Wonderful Landscape
Wonderful Sunset
2022 Rental Villas
Close to the Restaurant
Close to the Market
Baby Bed
Highchairs
Close to Sea
Who sleeps where ?
Resources
Fridge
Pool
Television
Air Conditioning
Bathroom
Iron and Table
Internet
Grill / BBQ
Bakery
Hair Dryer
Washing Machine
Parking
Kettle
Dishwasher
Microwave oven
Built-in Cooker
Stove

Villa Details

Breakfast Gift:

Gift breakfast for 2 people for each reservation.

If you want to make a holiday close to the city center and away from the eyes, the address you are looking for is Villa Zeytin. Located in Kalkan city center, this villa is designed as you wish. Designed specifically for your comfort, Villa Zeytin has everything you need to fully meet your needs.

Villa Zeytin is only 5 kilometers away from the city center. You can take full advantage of the Mediterranean Sea. The villa is 1.5 kilometers from the beach. One of the most important features of the facility, you can easily reach many markets and restaurants in the region. When you stay at Villa Zeytin, you can buy the products you may need at the market, right outside your garden.

This villa is fully designed for conservative families. The pool and garden are completely surrounded by high stone walls. In this way, you can spend a secluded and secluded holiday.

Villa Zeytin has 3 rooms in total for 6 people. Two of these rooms are suites. There is also a spacious jacuzzi in one of the rooms, which will color your holiday. Keep in mind that you can enjoy sea views from all rooms of the villa.

Another place where you can enjoy the unique view of the villa is the spacious terrace where you can sunbathe and enjoy the view. On the terrace, you can still sunbathe and relax.

Villa Zeytin also has an in-house kitchen where you can cook during your holiday. All the details in the kitchen are prepared and ready for use.

Pool Dimensions: Width: 3 m - Height: 6 m - Depth: 1.60 m


Villa Zeytin Comments -

5,0
Konum 5
Temizlik 5
Hizmet 5
Havuz 5
Konfor 5
Fiyat/Performans 5
Yağmur ceren D. nuclear family
September 2021
3 senden beri hello villam tercihimiz gerek guvenılırlık gerek ilgi ancak bu sene yaptığım tatilin tadı damağımda kaldı villa ile ilgili diyecek hiç birşey bulamyrm fotoğraflardan daha da güzel ancak Belma hanım o tatlı dili Güler yüzü ve ilgisi bizim güzel bi tatil yapabilmemiz herşeyi düşünmüş villanın muhafazakarlıgı ve konumu bizim için çok önemliydi ki öylede oldu kapıdan çık araç kullanmadan markete yakın herşey için çok teşekkür ederiz tekrardan seneye kısmetse görüşmekte üzere ☺️
Arzu Ü. large family
August 2021
Öncelikle kalabalık ailemle gittiğim muazzam tatillerimden biri olduğunu söylemeden edemeyeceğim.Zaten bende yorumları okuyarak ve resimlere bakarak Villa Zeytini seçtim.Gittiğimizde de harika bir seçim yaptığımı tekrar anladım.Ailemde çok beğendi.Villa sahibi Belma hanım çok güzel bir şekilde ilgilendi, zorlandığımız her konuda çok yardımcı oldu bizimle 😍 Ev muazzam herşey eksiksiz gün doğumu gün batımını hiç söylemeyeceğim bile😍😍 Plaja araba ile 5 dk uzaklıkta ve giderseniz Kaputaj plajına gitmeden sakın geleyim demeyin resmen cennet 😍 Ayrıca bütün marketler hemen yolunuzun üstünde.Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz :) Herşey için teşekkürler...
fahrettin I. honeymoon couple
October 2020
Konum olarak beklediğimizden çok daha iyi yerdeydi . Ev sahibi Belma hanım saolsun gidene kadar çok güzel ilgilendi çok tatlı çiftler. Villa fotoğraftakilerden çok daha güzel . Temizlik keza çok iyiydi . Biz çok memnun kaldık . Karşısında şok market var yanında normal herşeyin olduğu bir bakkal ve tekel bayi mevcut. Velhasıl kelam yorum yapma gerekliliği gördüm. Bu arada üst kattaki beyaz kedi evin değilmiş yan taraftan geliyormuş . Belma hanımların köpeği tatlış 'Ponçik'le konuşmayı unutmayın :)
Show all
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Villa Prices

Villa Rules
Villa Check In - Check out Times
Check in Time : 15:00   Check out Time : 11:00
What is included in the price?

Electricity, water, gas, cleaning, pool and garden maintenance expenses are included. No payment will be requested for them.

Deposit

For this villa, deposit price is  500 TL. While you are entering the villa, you can pay. The price is going to return to you, when there is no damage is observed when you are leaving.

Cleaning

Our villas are cleaning once in a week. For stays of more than 1 week , free cleaning is available. For a 5 night stay,our cleaning price is 400 TL.

Villas in nature

Villas are regularly sprayed against to insects. Despte this, there is a possibility that there will be insects in the villas. This informationis not valid fort his villa, but for all villas in the nature.

Pool and garden maintenance

Maintenance are doing once a day in the morning or evening, free of charge by the staff.

Most Wanted