Resmi Tatiller - 2021

Resmi Tatil Günleri

2022 yılı resmî tatil günlerini bilmek; yeni rotaları keşfetme ve tatil fırsatlarını değerlendirme açısından önemli bir konu. Kış ve yaz tatili dönemlerini resmî tatiller ile birleştirerek uzun soluklu tatil planları yapabilirsiniz.

Yıl boyunca, hafta sonu ile birleştirebileceğiniz pek çok resmî tatil bulunuyor. Özellikle 15 Temmuz ve hafta sonu ile birleştirildiğinde 10 güne varan Kurban Bayramı tatili (8-18 Temmuz), yeni rotalara yelken açmak isteyenlere büyük bir fırsat sunuyor. 2022’de hayalinizdeki tatili yapabilmeniz için resmî tatil günlerini inceleyerek plan yapmanız fayda sağlayacaktır.

Tatil Fırsatları

Resmi Tatil
1 Gün

Ek İzin
--

Toplam İzin
2 Gün

Tatil Başlangıç
1 Ocak Cuma

İşe Dönüş
3 Ocak Pazartesi

ViLLA ARA

Resmi Tatil
1 Gün

Ek İzin
--

Toplam İzin
2 Gün

Tatil Başlangıç
23 Nisan Cumartesi

İşe Dönüş
25 Nisan Pazartesi

ViLLA ARA

Resmi Tatil
1 Gün

Ek İzin
--

Toplam İzin
5 Gün

Tatil Başlangıç
30 Nisan Cumartesi

İşe Dönüş
5 Mayıs Perşembe

ViLLA ARA

Resmi Tatil
3,5 Gün

Ek İzin
0,5 Gün

Toplam İzin
5 Gün

Tatil Başlangıç
30 Nisan Cumartesi

İşe Dönüş
5 Mayıs Perşembe

ViLLA ARA

Resmi Tatil
1 Gün

Ek İzin
1 Gün

Toplam İzin
4 Gün

Tatil Başlangıç
19 Mayıs Perşembe

İşe Dönüş
23 Mayıs Pazartesi

ViLLA ARA

Resmi Tatil
4,5 Gün

Ek İzin
0,5 Gün

Toplam İzin
5 Gün

Tatil Başlangıç
8 Temmuz Cuma

İşe Dönüş
13 Temmuz Çarşamba

ViLLA ARA

Resmi Tatil
1 Gün

Ek İzin
2,5 Gün

Toplam İzin
10 Gün

Tatil Başlangıç
8 Temmuz Cuma

İşe Dönüş
18 Temmuz Pazartesi

ViLLA ARA

Resmi Tatil
1 Gün

Ek İzin
1 Gün

Toplam İzin
4 Gün

Tatil Başlangıç
27 Ağustos Cumartesi

İşe Dönüş
31 Ağustos Çarşamba

ViLLA ARA

Resmi Tatil
1,5 Gün

Ek İzin
0,5 Gün

Toplam İzin
3 Gün

Tatil Başlangıç
28 Ekim Cuma

İşe Dönüş
31 Ekim Pazartesi

ViLLA ARA

Tatil Fırsatları

Tatiller Resmi Tatil Ek İzin Toplam Tatil Tatile Başlangıç İşe Dönüş Hellovillam Öneriyor
Yılbaşı 1 Gün -- 2 Gün 1 Ocak Cumartesi 3 Ocak Pazartesi ViLLA ARA
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 1 Gün -- 2 Gün 23 Nisan Cumartesi 25 Nisan Pazartesi ViLLA ARA
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü 1 Gün -- 5 Gün 30 Nisan Cumartesi 5 Mayıs Perşembe ViLLA ARA
Ramazan Bayramı 3,5 Gün 0,5 Gün 5 Gün 30 Nisan Cumartesi 5 Mayıs Perşembe ViLLA ARA
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bay. 1 Gün 1 Gün 4 Gün 19 Mayıs Perşembe 23 Mayıs Pazartesi ViLLA ARA
Kurban Bayramı 4,5 Gün 0,5 Gün 5 Gün 8 Temmuz Cuma 13 Temmuz Çarşamba ViLLA ARA
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 1 Gün 2,5 Gün 10 Gün 8 Temmuz Cuma 18 Temmuz Pazartesi ViLLA ARA
30 Ağustos Zafer Bayramı 1 Gün 1 4 Gün 27 Ağustos Cumartesi 31 Ağustos Çarşamba ViLLA ARA
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 1,5 Gün 0,5 Gün 3 Gün 28 Ekim Cuma 31 Ekim Pazartesi ViLLA ARA

Sıkça Sorulan Sorular2022 yılın ilk resmî tatili olan yılbaşı tatili Cumartesi gününe denk geliyor. 31 Aralık Cuma akşamından başlayacak ve hafta sonunu da kapsayacak şekilde planlayacağınız bir yılbaşı tatili ile yeni yıla kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırarak başlayabilirsiniz. Kışı değerlendirebileceğiniz yılbaşı tatilinde, şömineli Sapanca kiralık villalarında konaklayarak kış mevsiminin atmosferini sonuna kadar yaşayabilir veya Akdeniz-Ege bölgelerinde bulunan ısıtmalı veya kapalı havuz özelliğine sahip villalarda yaz tadında bir kış tatili geçirebilirsiniz.


23 Nisan tatili de yine Cumartesi gününe denk geliyor. Tatil Cumartesi gününe denk gelse de 22 Nisan Cuma akşamından başlayacak ve hafta sonunu da kapsayacak şekilde, dolu dolu 2 günlük bir tatil ile hem eğlenebilir hem de dinlenebilirsiniz. 23 Nisan tatilinde çocuklu aileler için uygun olan korunaklı havuz, çocuk havuzu, su kaydıraklı havuz, bahçe ve park olanaklarına sahip villaları tercih ederek tatilden maksimum keyif almanız mümkün. Özellikle havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu mevsimde Fethiye ve Kalkan gibi tatil beldeleri seçimleriniz arasında yer alabilir.


1 Mayıs tatili Pazar gününe denk geliyor. Hafta sonu tatilinize ayriyeten 2 Mayıs Pazartesi başlayan ve 4 Mayıs Çarşamba gününe kadar devam eden Ramazan Bayramı tatili eklendiğinde toplamda 5 günlük tatil imkânı yakalıyorsunuz. 31 Nisan Cumartesi günü başlayan ve bayramı da kapsayan 5 günlük tatilde Kaş’ta bulunan kiralık villa seçeneklerinden zevkinize ve bütçenize uygun bir villada konaklayarak sadece size özel bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.


Daha öncede belirtildiği gibi hafta sonu bitimine bağlanan, 2 Mayıs Pazartesi başlayan ve 4 Mayıs Çarşamba’ya kadar devam eden Ramazan Bayramı ile toplamda 5 günlük bir tatil sizi bekliyor. 2022 yılında ek izin olmaksızın, en uzun resmî tatil olan bu sürede yaz sezonunun erken açıldığı Kalkan, Bodrum, Fethiye gibi tatil beldelerini değerlendirebilirsiniz.


Perşembe gününe denk gelen 19 Mayıs tatilini, Cuma günü izin alarak hafta sonu ile birleştirebilirsiniz. Böylece 4 günlük bir tatil imkânı doğuyor. Kısa da olsa unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz bu tatilde, Akdeniz ve Ege bölgelerinde bulunan kiralık villalarda konaklayarak hem havuz hem de plaj keyfi yapabilmeniz mümkün.


9 Temmuz Cumartesi günü başlayan ve 12 Temmuz Salı günü sona eren Kurban Bayramı tatiline ek olarak, 8 Temmuz Cuma arife günü ile birlikte 4,5 günlük bir tatil bulunuyor. Yarım gün tatil olan cuma günü için yarım gün daha ek izin kullanarak bu süreyi 5 güne çıkarabilirsiniz. Temmuz ayında, Akdeniz ve Ege sıcacık havası ve birbirinden güzel villaları ile sizi bekliyor olacak.


15 Temmuz Cuma gününe denk geliyor. Önceki 2 gün için izin alarak, tatilinizi Kurban Bayramı ve hafta sonu ile birleştirmeniz halinde toplamda on günlük bir tatil için fırsat yaratabilirsiniz. Yaz aylarına denk gelen bu 10 günlük tatil için en güzel rota şüphesiz Akdeniz olacaktır. Antalya’da, Kaş, Kalkan, Belek gibi tatil beldelerinde yazın tadını doya doya yaşayabilmeniz mümkün.


30 Ağustos resmî tatili Salı gününe denk geliyor. Pazartesi günü izin alıp, önceki hafta sonu ile birleştirerek toplamda 4 günlük bir tatil yapabilmeniz mümkün. Bu sürede kiralık villanızda konaklarken Akdeniz ve Ege’yi keşfedebilirsiniz Ya da Ağva, Sapanca, Bursa, Yalova gibi yerlerde doğa ile baş başa kalabileceğiniz bir tatil yapabilirsiniz.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Cumartesi gününe denk geliyor. 28 Ekim Cuma, öğleden sonra başlayan resmî tatili hafta sonu ile birleştirebilir ya da Cuma günü izin alarak 4 günlük bir tatil elde edebilirsiniz. Hala sıcak olan Akdeniz kıyı bölgelerinde keyifli zaman geçirmek ve sakinliğin tadını çıkarmak için mükemmel bir fırsat olacak.


Resmî tatiller hem yorgunluğunuzu atmak hem de keyifli bir tatil geçirmek için muhteşem bir fırsat yaratıyor. 2022 yılında 1 Ocak Yılbaşı tatili ile başlayan, en son 29 Ekim’de sona eren tatillerde yıl boyunca ihtiyaç duyacağınız kaçamak fırsatını yakalayabilirsiniz.

Keyifli bir tatil geçirebileceğiniz kiralık villalar, Türkiye’nin birçok tatil beldesinde konaklayabileceğiniz yüzlerce seçeneğe sahip. Kış tatilini; şömine, kapalı ve ısıtmalı havuza ek olarak, jakuzi ve bahçeli seçeneklere sahip Sapanca kış villalarında ya da kışa uygun bungalov evlerinde geçirebilirsiniz. Ayrıca yaz tatili beldelerinde de birbirinden güzel ve birçok olanağa sahip villalarda kış tatili yapabilmek mümkün. Yaz tatilini ise Akdeniz ve Ege bölgelerinde yer alan kiralık villalarda doya doya yaşayabilirsiniz.

Eşsiz bir deneyim yaşayabileceğiniz, kiralık villalar arasından her isteğe ve bütçeye uygun olanı bulmak mümkün. Farklı özellikleri ile çocuklu ailelerden balayı çiftlerine kadar herkesi mutlu eden bu villalarda düşlerinizdeki gibi bir tatil geçirebilirsiniz.

Tatil için uygun zamanı bulamayanlar resmî tatil günlerinden yararlanarak, ülkemizin büyüleyici güzelliklerini 2022’de villa tatili sayesinde deneyimleme fırsatını elde edebilirler.


2022 yılı boyunca yılın her mevsimi tatil yapmaya yetecek kadar resmî tatil bizi bekliyor. Kış aylarında tatil yapmak isteyenler için Sapanca, kış mevsiminin büyüsünü gözler önüne seriyor. İşin içine biraz heyecan katmak ve kış tatilini zirvede yaşamak istiyorsanız Kartepe kayak merkezleri aradığınız tatile cevap oluyor. Özellikle yılbaşı için ideal bir seçenek olan Sapanca’da birçok kiralık villa seçeneği bulunuyor. Sapanca Gölü etrafında yapacağınız yürüyüşler ve Maşukiye’nin muhteşem doğası ve temiz havası şehir hayatından uzaklaşıp dinlenmek isteyenler bungalov evlerde konaklamayı da tercih edebilir. Yaz mevsimine denk gelen resmî tatillerde Akdeniz ve Ege bölgelerinde deniz kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarabilmek mümkün. Sadece size ait bir villada konaklayarak, 2022’nin tüm tatillerini, her mevsim keyifle değerlendirebilirsiniz.


2022 yılında, millî ve dinî bayramların dâhil olduğu 15,5 resmî tatil günü mevcut. Resmî tatil günleri ile ek izinleri veya hafta sonu izinlerinizi birleştirerek uzun tatiller yapabilmeniz mümkün. Yılın ilk resmî tatili 1 Ocak’ta başlarken son resmî tatil 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bizi bekliyor. Yılın en uzun resmî tatili 9 Temmuz – 12 Temmuz 2022 tarihleri arasında olan Kurban Bayramı Tatili. 8 Temmuz Arife günü ile başlayan ve 12 Temmuz’da biten Kurban Bayramı tatilini 15 Temmuz ile birleştirerek tatilinizi 10 güne çıkarabilirsiniz.


2022 yılında ara tatil 24 Ocak Pazartesi günü başlayıp 4 Şubat Cuma günü sona eriyor. Hafta sonunun ardından 7 Şubat’ta eğitim ve öğretime devam ediliyor. Her yıl öğrenciler ve ebeveynler tarafından heyecanla beklenen sömestir dönemi kış tatili fırsatlarını da beraberinde getiriyor. Yoğun okul temposundan sonra çocuklarınızla dinlenip, eğlenebileceğiz uzun bir tatil için; İstanbul yakınındaki bölgelerde bulunan şömineli ve ısıtmalı havuzlu kiralık villalarda, soğuk kış günlerine sıcak bir mola verebilir ve dinlenmenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Sadece hafta sonunu değerlendirebilecekleri kısa bir tatil düşünenler, Sapanca’da bulunan bungalov evlerde konaklayarak farklı bir deneyim yaşayabilirler.


2022 yılında okullar 17 Haziran Cuma günü sona eriyor. 3 ay boyunca sürecek olan yaz tatili, ailelere yılın yorgunluğunu atmak için iyi bir fırsat sunuyor. Yaz dönemindeki resmî tatil günlerini değerlendirerek sevdiklerinizle ve ailenizle kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz.