Bize Ulaşın +90242 844 15 32

EN

|

₺ TL

VİLLA ALATURKA
per night 841 TL starting from

VİLLA ALATURKA

Antalya / Kaş / Kalkan / İslamlar

Show on Map Share

2room
4guests
2bathroom
17comment
More Filters
Sheltered Pool
Jacuzzi
Sea View
Honeymoon Villa
Wonderful Landscape
Close to the Restaurant
Close to the Market

Villa Details

Breakfast Gift:

Gift breakfast for 2 people for each reservation.

Villa Alaturka is a boutique villa located in the village of Islamlar. It is very suitable for small families and honeymooners. Villa Alaturka has 2 rooms which can accommodate up to 4 people.

Villa Alaturka has a pretty quaint architecture. Garden section, garden furniture and barbecue in the villa, there is a terrace. As in the garden, there is also a seat that you can use on the terrace.

In general, wood used inside and outside details, this villa in the wood makes it much more special. In addition to being in the middle of nature, the use of wood textures will allow you to experience a more aesthetic appearance throughout your holiday.

Villa Alaturka's terrace, which has a completely green landscape, is suitable for a bird's-eye view of the area. In the garden section, there is still a wooded landscape.

Villa Alaturka has a swimming pool of 6 meters and has sheltered its pool for its guests who want to make a holiday away. Due to the dense tree texture and wooden fences around it, the invisible pool can meet the needs of conservative guests.

Villa Alaturka has a double bed and a jacuzzi. This room features air conditioning and a fan in the bedroom with two single beds.

Located 5 kilometers from the center and the beach, Villa Alaturka has a restaurant and grocery store on foot.

Pool Dimensions: Width: 3.5 m - Height: 6 m - Depth: 1.55 m

more

Villa Campaigns

Villa Alaturka Summary

Resources

more
2021
1 April 2021 - 12 May 2021
Minimum Rental: 5 night
5 days and below reservation there is 200 TL cleaning fee.
13 May 2021 - 31 August 2021
Minimum Rental: 7 night
5 days and below reservation there is 200 TL cleaning fee.
1 September 2021 - 30 September 2021
Minimum Rental: 5 night
5 days and below reservation there is 200 TL cleaning fee.
1 October 2021 - 30 November 2021
Minimum Rental: 5 night
5 days and below reservation there is 200 TL cleaning fee.

Check in Time: 15:00       Check out Time: 11:00

Electricity, water, gas, cleaning, pool and garden maintenance expenses are included. No payment will be requested for them.

For this villa, deposit price is  500 TL. While you are entering the villa, you can pay. The price is going to return to you, when there is no damage is observed when you are leaving.

Our villas are cleaning once in a week. For stays of more than 1 week , free cleaning is available. For a 5 night stay,our cleaning price is 200 TL.

Villas are regularly sprayed against to insects. Despte this, there is a possibility that there will be insects in the villas. This informationis not valid fort his villa, but for all villas in the nature.

Maintenance are doing once a day in the morning or evening, free of charge by the staff.

Villa Alaturka Comments (-)

4,9

(-)

Konum4,9
Temizlik4,9
Hizmet4,9
Havuz4,9
Konfor4,9
Fiyat/Performans4,9
Kübra ETİK
November 2020 honeymoon couple

4,0 Mükemmel

Yıllardır hayalini kurduğumuz anın en güzel şekilde gerçekleşmiş hali Villa Alaturka. Düzeni, temizliği, ahşap detayları, bahçe dekorasyonu, ağaçları doğası, manzarası her şeyiyle şahane. Biz evden dışarı çıkmak bile istemedik. Havuzu, ceviz altındaki hamağı barbeküsü mutfağı her şeyi dört dörtlüktü. Havuz her sabah biz uyurken temizlendi, sabahları kuş ve doğa sesleri içerisinde uyandık ki bu yıl boyu çalışan bizler için şahane bir duyguydu. Bizimle Ali Beyin kardeşi ilgilendi, en küçük detaylara kadar yardımcı oldu kendisine tekrardan teşekkür ediyoruz. Ağaçların arasında doğa ve havuz tatili yapıp aynı zamanda romantik bir tatil de geçirmek isteyenlerin tek adresi...
+ more
Kübra Topak
August 2020 honeymoon couple

4,0 Mükemmel

Villa alaturkaaaaaaa 😍 Kalbimi aklımı fikrimi herşeyimi orada bıraktım! Hiç ama hiiç dönmek istemedim en güzel en özel tatildi. Herşey en ince ayrıntısına kadar bir bir emekle özenle işlenmiş herşey çok güzel düşünülüp dizayn edilmiş sirince şipşirin bir yer 🙈 ali beyin ilgisi alakasiiii söylemeye değerdi. Araçsız gitmeyin birazcık tepede yürümek zooor .. sakiiin ormanın gibi bir yerin güzel yerinde ama sipsirin biryer 😁 Iciyle dışıyla herşeyi ayrı ayrı düşünülmüş bir villa .. şimdiden gidecek olanlara iyi tatiller dilerimmmm ben ve eşim çok memnun kaldık 🙈🤗
+ more
zeynep Berk
June 2020 honeymoon couple

4,0 Mükemmel

29.07-03.08 balayı için hayalini kurduğum villaydı biri bizden önce davranıp tutmuş , keşke iptal etseler 😥
+ more
Show all.
Write a comment
Reservation Form
The prices can change by months

Where Is The Villa?

Show on Map

Sımılar Vıllas
Sımılar Categorıes