Our
 Call Center
 is
 open
 available until
 23.59 !
Bize Ulaşın +90242 844 15 32

EN

|

₺ TL

VİLLA ALATURKA
per night 1471 TL starting from

Villa Alaturka

Antalya / Kaş / İslamlar

Show on Map Share
person is interested in this villa
2room
4guests
2bathroom
19comment
More Filters
Sheltered Pool
Jacuzzi
Sea View
Honeymoon Villa
Wonderful Landscape
Close to the Restaurant
Close to the Market
Reservation Form
The prices can change by months

Villa Details

Breakfast Gift:

Gift breakfast for 2 people for each reservation.

Villa Alaturka is a boutique villa located in the village of Islamlar. It is very suitable for small families and honeymooners. Villa Alaturka has 2 rooms which can accommodate up to 4 people.

Villa Alaturka has a pretty quaint architecture. Garden section, garden furniture and barbecue in the villa, there is a terrace. As in the garden, there is also a seat that you can use on the terrace.

In general, wood used inside and outside details, this villa in the wood makes it much more special. In addition to being in the middle of nature, the use of wood textures will allow you to experience a more aesthetic appearance throughout your holiday.

Villa Alaturka's terrace, which has a completely green landscape, is suitable for a bird's-eye view of the area. In the garden section, there is still a wooded landscape.

Villa Alaturka has a swimming pool of 6 meters and has sheltered its pool for its guests who want to make a holiday away. Due to the dense tree texture and wooden fences around it, the invisible pool can meet the needs of conservative guests.

Villa Alaturka has a double bed and a jacuzzi. This room features air conditioning and a fan in the bedroom with two single beds.

Located 5 kilometers from the center and the beach, Villa Alaturka has a restaurant and grocery store on foot.

Pool Dimensions: Width: 3.5 m - Height: 6 m - Depth: 1.55 m

more

Villa Campaigns

Resources

more

Villa Alaturka Comments (-)

4,1

(-)

Konum 4
Temizlik 4.1
Hizmet 4.1
Havuz 4.1
Konfor 4.1
Fiyat/Performans 4
Sevda Ö .
July 2021 honeymoon couple

4,7 Mükemmel

Villa alaturka en ince detaylar düşünülerek dizayn edilmiş ihtiyaç duyduğumuz her eşya elimizle koyduğumuz gibi bulduğumuz muhteşem bahçesi ve korunaklı havuzuyla evden çıkmak istemediğimiz bir tatil geçirmemizi sağlayan çok kibar ve yardımsever villa sahipleri Ali bey ve kardeşine çok teşekürler🙏 Fotoğrafların yetersiz kaldığı bir villa kesinlikle gelip bu ruhu yaşamak lazım🤗
+ more
Adnan D .
June 2021 nuclear family

4,3 Mükemmel

Biz çok severek kaldık özellikle temizliği ve ferahlığı bize evimizmiş gibi hissettirdi. Ali bey ve yasemin hanım çok ilgililer teşekkür ediyorum kendilerine. Herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız
+ more
Kübra E .
November 2020 honeymoon couple

4,0 Mükemmel

Yıllardır hayalini kurduğumuz anın en güzel şekilde gerçekleşmiş hali Villa Alaturka. Düzeni, temizliği, ahşap detayları, bahçe dekorasyonu, ağaçları doğası, manzarası her şeyiyle şahane. Biz evden dışarı çıkmak bile istemedik. Havuzu, ceviz altındaki hamağı barbeküsü mutfağı her şeyi dört dörtlüktü. Havuz her sabah biz uyurken temizlendi, sabahları kuş ve doğa sesleri içerisinde uyandık ki bu yıl boyu çalışan bizler için şahane bir duyguydu. Bizimle Ali Beyin kardeşi ilgilendi, en küçük detaylara kadar yardımcı oldu kendisine tekrardan teşekkür ediyoruz. Ağaçların arasında doğa ve havuz tatili yapıp aynı zamanda romantik bir tatil de geçirmek isteyenlerin tek adresi...
+ more
Show all.
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.
Sımılar Vıllas
Sımılar Categorıes