Bize Ulaşın +90242 844 15 32

EN

|

₺ TL

VİLLA ALATURKA per night 955 TL

Villa Alaturka

Antalya / Kaş / İslamlar

Show on Map Share
person is interested in this villa
2room
4guests
2bathroom
22comment
More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
Sea View
Honeymoon Villa
In Nature
Wonderful Landscape
Close to the Restaurant
Close to the Market
Reservation Form
The prices can change by months

Villa Details

Breakfast Gift:

Gift breakfast for 2 people for each reservation.

Villa Alaturka is a boutique villa located in the village of Islamlar. It is very suitable for small families and honeymooners. Villa Alaturka has 2 rooms which can accommodate up to 4 people.

Villa Alaturka has a pretty quaint architecture. Garden section, garden furniture and barbecue in the villa, there is a terrace. As in the garden, there is also a seat that you can use on the terrace.

In general, wood used inside and outside details, this villa in the wood makes it much more special. In addition to being in the middle of nature, the use of wood textures will allow you to experience a more aesthetic appearance throughout your holiday.

Villa Alaturka's terrace, which has a completely green landscape, is suitable for a bird's-eye view of the area. In the garden section, there is still a wooded landscape.

Villa Alaturka has a swimming pool of 6 meters and has sheltered its pool for its guests who want to make a holiday away. Due to the dense tree texture and wooden fences around it, the invisible pool can meet the needs of conservative guests.

Villa Alaturka has a double bed and a jacuzzi. This room features air conditioning and a fan in the bedroom with two single beds.

Located 5 kilometers from the center and the beach, Villa Alaturka has a restaurant and grocery store on foot.

Pool Dimensions: Width: 3.5 m - Height: 6 m - Depth: 1.55 m

more

Villa Campaigns

Resources

more

Villa Alaturka Comments (-)

4,2

(-)

Konum 4.1
Temizlik 4.2
Hizmet 4.2
Havuz 4.2
Konfor 4.2
Fiyat/Performans 4.1
Esma A .
September 2021 honeymoon couple

4,8 Mükemmel

Eylül ayında balayı için geldiğimiz villadan ayrılmak istemeyerek çıktık. Villa da aklınıza gelemiycek bile en ufak detaylar düşünülerek dizayn edilmiş. Özellikle ali abi ve eşi bizi çok güzel karşıladı ve uğurladı. Tatil yerini gezmek isterken bir yandan da evden hiç ayrılmak istemedik çünkü harika düşünülmüş bir villa. Hemde bahçede ki o üzümler, narlar, cevizler daha bir sürüü.. kesimlikle bundan sonra ki tüm tatillerimizi orada gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Ve bu sefer arkadaşlarımıZla ve ailemizle geleceğiz inşallah :)
+ more
Hatice A .
September 2021 honeymoon couple

4,8 Mükemmel

Eylül ayında balayımız için gelmiş olduğumuz villa alaturka tam anlamıyla harikaydı. Tasarımı ve temizliği konusunda içiniz rahat olabilir. Ali Bey e ayrıca teşekkür ederiz. Bizleri uğurlarken dahi bahçedeki çicekler ile gönderdiler. Bir sorun olduğunda ise en kısa sürede çözüme ulaştırdılar. Villa içerisinde aklınıza gelebilecek herşey mümkün. Her anlamda şahane bir villa. Teşekkürler 🌸
+ more
Kadir T .
August 2021 nuclear family

5,0 Mükemmel

Yıllardır bu bölgede çeşitli villalarda tatil yapıyoruz.Bugüne kadar en çok beğendiğimiz villa oldu. Yasemin hanım ve Ali beye göstermiş oldukları misafirperverlik için çok teşekkür ederiz. Villa şöyle veya böyle diye bahsetmiyorum gidin ve yaşayın. İnanın sizde memnuniyetiniz anlatacak kelimeler bulamayacaksınız...
+ more
Show all.
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.
Sımılar Vıllas
Sımılar Categorıes