Yılbaşı İndirimleri Başladı!
Ask for the price and avaibilty - >
Villa Alaturka / Day
Prepayment : TL
Total :   TL
Send a Request
Get a Quote for Villa Alaturka
Get a Quote

Villa Alaturka

Antalya / Kaş / İslamlar
Show on Map

2 room
4 guests
2 bathroom
22 comment

Send via Whatsapp

More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
Sea View
Honeymoon Villa
In Nature
Wonderful Landscape
Close to the Restaurant
Close to the Market
Who sleeps where ?
Resources
Fridge
Pool
Television
Air Conditioning
Bathroom
Iron and Table
Internet
Grill / BBQ
Bakery
Hair Dryer
Washing Machine
Parking
Kettle
Dishwasher
Built-in Cooker

Villa Details

Breakfast Gift:

Gift breakfast for 2 people for each reservation.

Villa Alaturka is a boutique villa located in the village of Islamlar. It is very suitable for small families and honeymooners. Villa Alaturka has 2 rooms which can accommodate up to 4 people.

Villa Alaturka has a pretty quaint architecture. Garden section, garden furniture and barbecue in the villa, there is a terrace. As in the garden, there is also a seat that you can use on the terrace.

In general, wood used inside and outside details, this villa in the wood makes it much more special. In addition to being in the middle of nature, the use of wood textures will allow you to experience a more aesthetic appearance throughout your holiday.

Villa Alaturka's terrace, which has a completely green landscape, is suitable for a bird's-eye view of the area. In the garden section, there is still a wooded landscape.

Villa Alaturka has a swimming pool of 6 meters and has sheltered its pool for its guests who want to make a holiday away. Due to the dense tree texture and wooden fences around it, the invisible pool can meet the needs of conservative guests.

Villa Alaturka has a double bed and a jacuzzi. This room features air conditioning and a fan in the bedroom with two single beds.

Located 5 kilometers from the center and the beach, Villa Alaturka has a restaurant and grocery store on foot.

Pool Dimensions: Width: 3.5 m - Height: 6 m - Depth: 1.55 m


Villa Alaturka Comments -

4,2
Konum 4.1
Temizlik 4.2
Hizmet 4.2
Havuz 4.2
Konfor 4.2
Fiyat/Performans 4.1
Esma A. honeymoon couple
September 2021
Eylül ayında balayı için geldiğimiz villadan ayrılmak istemeyerek çıktık. Villa da aklınıza gelemiycek bile en ufak detaylar düşünülerek dizayn edilmiş. Özellikle ali abi ve eşi bizi çok güzel karşıladı ve uğurladı. Tatil yerini gezmek isterken bir yandan da evden hiç ayrılmak istemedik çünkü harika düşünülmüş bir villa. Hemde bahçede ki o üzümler, narlar, cevizler daha bir sürüü.. kesimlikle bundan sonra ki tüm tatillerimizi orada gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Ve bu sefer arkadaşlarımıZla ve ailemizle geleceğiz inşallah :)
Hatice A. honeymoon couple
September 2021
Eylül ayında balayımız için gelmiş olduğumuz villa alaturka tam anlamıyla harikaydı. Tasarımı ve temizliği konusunda içiniz rahat olabilir. Ali Bey e ayrıca teşekkür ederiz. Bizleri uğurlarken dahi bahçedeki çicekler ile gönderdiler. Bir sorun olduğunda ise en kısa sürede çözüme ulaştırdılar. Villa içerisinde aklınıza gelebilecek herşey mümkün. Her anlamda şahane bir villa. Teşekkürler 🌸
Kadir T. nuclear family
August 2021
Yıllardır bu bölgede çeşitli villalarda tatil yapıyoruz.Bugüne kadar en çok beğendiğimiz villa oldu. Yasemin hanım ve Ali beye göstermiş oldukları misafirperverlik için çok teşekkür ederiz. Villa şöyle veya böyle diye bahsetmiyorum gidin ve yaşayın. İnanın sizde memnuniyetiniz anlatacak kelimeler bulamayacaksınız...
Show all
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.

Villa Rules
Villa Check In - Check out Times
Check in Time : 15:00   Check out Time : 11:00
What is included in the price?

Electricity, water, gas, cleaning, pool and garden maintenance expenses are included. No payment will be requested for them.

Deposit

For this villa, deposit price is  2000 TL. While you are entering the villa, you can pay. The price is going to return to you, when there is no damage is observed when you are leaving.

Cleaning

Our villas are cleaning once in a week. For stays of more than 1 week , free cleaning is available. For a 5 night stay,our cleaning price is 500 TL.

Villas in nature

Villas are regularly sprayed against to insects. Despte this, there is a possibility that there will be insects in the villas. This informationis not valid fort his villa, but for all villas in the nature.

Pool and garden maintenance

Maintenance are doing once a day in the morning or evening, free of charge by the staff.

Most Wanted