Our call center is open until 23:59!
Ask for the price and avaibilty - >
Villa Bağ-2 / Day
Prepayment : TL
Total :   TL
Send a Request
Villa Bağ-2 No Price Info
Find a Villa →

Villa Bağ-2

Antalya / Kaş / Üzümlü
Show on Map

2 room
4 guests
2 bathroom
6 comment

Send via Whatsapp

More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
2023 Rental Villas
Sea View
Honeymoon Villa
Large Pool
In Nature
Wonderful Landscape
Wonderful Sunset
Close to the Restaurant
Close to the Market
Who sleeps where ?
Resources
Fridge
Pool
Television
Air Conditioning
Bathroom
Iron and Table
Internet
Grill / BBQ
Hair Dryer
Washing Machine
Parking
Kettle
Dishwasher
Built-in Cooker

Villa Details

Breakfast Gift:

Gift breakfast for 2 people for each reservation.

You will never want to leave Villa Bağ-2, located in Üzümlü Village, which fascinates all who see it with its tremendous nature. This resort is suitable for both nuclear families and honeymoon couples. Villa Bağ-2 has a capacity of four guests and the interior of the rooms is very spacious. Villa Bağ-2's view is also waiting for you for a peaceful holiday.

Villa Bağ-2 has a large garden and you can enjoy the sea view in the specially prepared garden and watch the stars at night. The pool and its surroundings are completely conservative, so that you can stay out of sight and protect your privacy while doing all this. You can have a peaceful holiday in the pool area, which can never be seen from the outside. Villa Bağ-2 meets the needs of the holidaymaker from all walks.

The swimming pool is 9 meters long and has a full view of Patara Beach. Patara, one of the few beaches in the world, is very close to your villa. You can reach Patara in 10 minutes with a car journey of just 8 kilometers. There are restaurants and grocery stores within walking distance. It is possible to meet all your needs during your holiday.

Villa Bağ-2's jacuzzi is also a special detail. The jacuzzi, which is waiting for you to have a good time during your holiday and to fully relax, has the potential to make wonderful memories. Villa Bağ-2, where you will have a holiday you will not forget, is also an advantage for the guests coming by plane. Located only 110 kilometers from Dalaman Airport, Villa Bag-2 is waiting for you to make a special holiday.

Pool Dimensions: Width: 5 m - Length: 9 m - Depth: 1,65 m

Show on Map

Where Is The Villa?

Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.

Villa Bağ-2 Comments -

4,2
Konum 4.2
Temizlik 4.2
Hizmet 4.2
Havuz 4.2
Konfor 4.2
Fiyat/Performans 4.2
erol K. nuclear family
September 2022
24 eylül 2022 bugün sabah villadan çıkış yaptık şimdiye kadar hep villa tatili yaparız ilk defa bı kadar muhteşem bir manzarası olan villada kaldım havuzu gayet büyük yeterli havuzbaşında duş var jakuzi süper meyve ağaçları ile kaplı bir bahçe size ait villa tamamen korunaklı illaki her yerin bir eksikleri olur buranın da eksigi barbekü altta bahçe içinde bagımsız bir çardak içinde onun içinde mangal yapacagınız zaman malzemeleri aşagı taşımanız gerekli ev içinde ufak tefek eksikler var ama günlük yaşantıyı zora sokacak eksikler degil villa temizligi gayet güzel her türlü eşya mevcut villa görevlisi sedat kardeş ve yanındaki bayan sanırım eşi on numara kendilerine tsk ler ... gidilip kalınabilecek ve devamlı tercih edilebilecek bir villa sahiller biraz uzak ama herkese şiddetle gidip görmelerini tavsiye ederim hello villada işlemler çok kolay
Şahin Ö. nuclear family
October 2020
Ekim ayı başında bir hafta kaldık. Bina olarak yeni ve lüks olmasa da ihtiyaçlara cevap veren, özellikle meyve ağaçları, üzüm asmaları ve büyük havuzuyla güzel ve şirin bir yer. Kalkan merkeze 6,5 km mesafede. Özellikle balkondan Patara manzaralı gün batımı çok mükemmel. Doğayla içi içe, sakin, gürültüsüz tam kafa dinlemelik bir yer. Marketten eve servis imkanı var. Havuz, ebatları ve korunağı itibariyle on numara. Eşim ve kızım gönüllerince kullandılar. Villa sahibini hiç görmedik, bizi karşılayan kişiyi de ikinci kez çıkışta gördük. Yani kimse sizi rahatsız etmiyor👍😁 Bahçesindeki meyvelerden istifade etmek istiyenler yazın ortasını tercih etsin derim zira çok meyve ağacı var. Biz sadece üzüme yetiştik😁
Şahin Ö. nuclear family
October 2020
Ekim ayı başında 6 gece kaldık. Villa Kalkan'a 6,5 km mesafede, doğanın tam ortasında, uzakta olsa Patara plajı manzaralı. Pataradaki gün batımı manzarası evin balkonundan mükemmel izleniyor. Ev eski bir yapı olsa da ihtiyaca cevap veriyor. Temiz ve ilândaki gibi herşey mevcut. Ama özellikle bu eve sırf bahçesindeki meyveler için yazın gitmek iyi olur😁 Havuzu mükemmel. Ebatları yüzmeye çok elverişli. Telefonla marketten eve servis imkânı mevcut. Ailemle güzel bir hafta geçirdik. Kafa dinlemek için çok hoş bir yer.
Show all
Write a comment

Villa Prices

Villa Rules
Villa Check In - Check out Times
Check in Time : 15:00   Check out Time : 11:00
What is included in the price?

Electricity, water, gas, cleaning, pool and garden maintenance expenses are included. No payment will be requested for them.

Deposit

For this villa, deposit price is  750 TL. While you are entering the villa, you can pay. The price is going to return to you, when there is no damage is observed when you are leaving.

Cleaning

Our villas are cleaning once in a week. For stays of more than 1 week , free cleaning is available. For a 5 night stay,our cleaning price is 450 TL.

Villas in nature

Villas are regularly sprayed against to insects. Despte this, there is a possibility that there will be insects in the villas. This informationis not valid fort his villa, but for all villas in the nature.

Pool and garden maintenance

Maintenance are doing once a day in the morning or evening, free of charge by the staff.

Most Wanted