Bize Ulaşın +90242 844 15 32

EN

|

₺ TL

VİLLA BAĞ-2 per night 513 TL

Villa Bağ-2

Antalya / Kaş / Üzümlü

Show on Map Share
person is interested in this villa
2room
4guests
2bathroom
5comment
More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
Sea View
Honeymoon Villa
Large Pool
In Nature
Wonderful Landscape
Wonderful Sunset
Close to the Restaurant
Close to the Market
Reservation Form
The prices can change by months

Villa Details

Breakfast Gift:

Gift breakfast for 2 people for each reservation.

You will never want to leave Villa Bağ-2, located in Üzümlü Village, which fascinates all who see it with its tremendous nature. This resort is suitable for both nuclear families and honeymoon couples. Villa Bağ-2 has a capacity of four guests and the interior of the rooms is very spacious. Villa Bağ-2's view is also waiting for you for a peaceful holiday.

Villa Bağ-2 has a large garden and you can enjoy the sea view in the specially prepared garden and watch the stars at night. The pool and its surroundings are completely conservative, so that you can stay out of sight and protect your privacy while doing all this. You can have a peaceful holiday in the pool area, which can never be seen from the outside. Villa Bağ-2 meets the needs of the holidaymaker from all walks.

The swimming pool is 9 meters long and has a full view of Patara Beach. Patara, one of the few beaches in the world, is very close to your villa. You can reach Patara in 10 minutes with a car journey of just 8 kilometers. There are restaurants and grocery stores within walking distance. It is possible to meet all your needs during your holiday.

Villa Bağ-2's jacuzzi is also a special detail. The jacuzzi, which is waiting for you to have a good time during your holiday and to fully relax, has the potential to make wonderful memories. Villa Bağ-2, where you will have a holiday you will not forget, is also an advantage for the guests coming by plane. Located only 110 kilometers from Dalaman Airport, Villa Bag-2 is waiting for you to make a special holiday.

Pool Dimensions: Width: 5 m - Length: 9 m - Depth: 1,65 m

more

Villa Campaigns

Resources

more

Villa Bağ-2 Comments (-)

4,8

(-)

Konum 4.8
Temizlik 4.8
Hizmet 4.8
Havuz 4.8
Konfor 4.8
Fiyat/Performans 4.8
Şahin Ö .
October 2020 nuclear family

4,0 Mükemmel

Ekim ayı başında bir hafta kaldık. Bina olarak yeni ve lüks olmasa da ihtiyaçlara cevap veren, özellikle meyve ağaçları, üzüm asmaları ve büyük havuzuyla güzel ve şirin bir yer. Kalkan merkeze 6,5 km mesafede. Özellikle balkondan Patara manzaralı gün batımı çok mükemmel. Doğayla içi içe, sakin, gürültüsüz tam kafa dinlemelik bir yer. Marketten eve servis imkanı var. Havuz, ebatları ve korunağı itibariyle on numara. Eşim ve kızım gönüllerince kullandılar. Villa sahibini hiç görmedik, bizi karşılayan kişiyi de ikinci kez çıkışta gördük. Yani kimse sizi rahatsız etmiyor👍😁 Bahçesindeki meyvelerden istifade etmek istiyenler yazın ortasını tercih etsin derim zira çok meyve ağacı var. Biz sadece üzüme yetiştik😁
+ more
Şahin Ö .
October 2020 nuclear family

4,0 Mükemmel

Ekim ayı başında 6 gece kaldık. Villa Kalkan'a 6,5 km mesafede, doğanın tam ortasında, uzakta olsa Patara plajı manzaralı. Pataradaki gün batımı manzarası evin balkonundan mükemmel izleniyor. Ev eski bir yapı olsa da ihtiyaca cevap veriyor. Temiz ve ilândaki gibi herşey mevcut. Ama özellikle bu eve sırf bahçesindeki meyveler için yazın gitmek iyi olur😁 Havuzu mükemmel. Ebatları yüzmeye çok elverişli. Telefonla marketten eve servis imkânı mevcut. Ailemle güzel bir hafta geçirdik. Kafa dinlemek için çok hoş bir yer.
+ more
Zeynep B .
July 2020 nuclear family

4,0 Mükemmel

5 gece cekirdek ailemle geçirdiğimiz tatilimiz çok güzeldi.Villanin konforu , konumu, havuz büyüklüğü idealdi.Özellikle muhafazakar aileler için kesinlikle çok korunaklı hiç bir şekilde hiç bir yerden gözükülmüyor.Gitmeden endişelerim vardı genel itibariyle memnun kaldık.Eksi olarak sadece söyleyebileceğim hediye köy kahvaltısı denen şeyin tabildot usulü çok vasat bir kahvaltı oluşu büyük eksiklikti oraya gidip yemek yerine villa lokasyonunda bulunan çay bahçelerinde hakiki köy kahvaltisi yapmak çok daha mantıklı...
+ more
Show all.
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.
Sımılar Vıllas
Sımılar Categorıes