Ask for the price and avaibilty - >
Villa Bofo / Day
Prepayment : TL
Total :   TL
Send a Request
Get a Quote for Villa Bofo
Get a Quote

Villa Bofo

Antalya / Kaş / Kalkan
Show on Map

2 room
4 guests
2 bathroom
1 comment

Send via Whatsapp

More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
2023 Rental Villas
Sea View
Heated Pool
Fireplace
Central Location
Honeymoon Villa
Indoor Pool
Kids Pool
Large Pool
Pool with Jacuzzi
In Nature
Double pool
Stone Architecture
Suite Rooms
Wonderful Landscape
Wonderful Sunset
Close to the Market
Baby Bed
Close to Sea
Activities and Services
Who sleeps where ?
Resources
Terrace
Fridge
Pool
Television
Air Conditioning
Bathroom
Iron and Table
Internet
Grill / BBQ
Bakery
Hair Dryer
Washing Machine
Parking
Kettle
Dishwasher
Microwave oven
Toast Machine
Built-in Cooker

Villa Details

Kalkan’s Kördere is offering an unforgettable experience for you and your loved ones. With its amazing nature and beaches, you will enjoy the best days of your life.

Villa Bofo has four person capacity with two bedrooms. Each bedroom is ensuite and has a private bathroom. During your holiday, you will always enjoy the most comfortable furniture and very special details hidden around this luxury villa.

Villa Bofo’s swimming pool is sheltered and completely private. You can enjoy the pool and sun without hesitating about any unwanted eyes. You will also find a jacuzzi around the pool area and of course you will love the feeling of this luxury.

Villa Bofo has a fireplace and heated pool too. You can enjoy the beautiful sunset and landscape of Kördere anytime you want.

You can reach the nearest beach just with a three kilometers travel. Kalkan’s city centre and nearest restaurant is located three kilometers away too. You can just walk into the supermarket in 300 meters from your villa.

 

Pool Dimensions: Width: 5 m - Length: 10 m - Depth: 1,50 m.

Indoor Pool Dimensions: Width: 2,65 m - Length: 2,80 m - Depth: 1 m

Children's Pool with Jacuzzi Dimensions: Width: 2,50 m - Length: 2,80 m - Depth: 0,80 m.

NOTE: The last 300 meters of the road leading to the villa is a steep slope.


Villa Bofo Comments -

1,5
Konum 3
Temizlik 2
Hizmet 0
Havuz 0
Konfor 2
Fiyat/Performans 2
Aslıhan A. nuclear family
November 2021
Biz kasımın ilk haftası bu villadaydık. Villanın büyük havuzu oldukça kireçli ve pek temiz değildi. Yüzdükçe havaya kalktı. Kiraç muhtemelen jakuziden gelmiş olmalı. Biz bi kere çalıştırdık ve köpürürcesine beyazlık görünce hemen kapattık. Bu durumu biz hemen fark ettiysek çalışanlarında fark etmiş olması gerekir. Havuz kireçten nasıl temizlenir bilmiyorum ama çözüm üretmesi gerekende ben değilim. Otlar küçük sinek ve böceklerde vardı, daha öncede başka villaya gitmşliğimiz var oranın havuzu muazzam temizdi. Ona kıyasen buranın ki daha bakımsız geldi bizde. Ve ilk iki gün havuz günde çok az çalışıyordu ve inanılmaz soğuktu, bu durumu belirttikten sonra havuz sürekli çalışmaya başladı ama son iki gün gene seyrek çalıştı. Bize söylenen şeyler filtrede sorun var veya günde 8 saat çalışıyor gibi durumlar. Bize çok saçma geldi havuz her daim çalışmalıydı ve temiz olmalıydı. Bu mevsimde gidilmesinide tavsiye etmiyorum eğer yüzmeyi çok seviyosanız ısıtmalı havuzu daha büyük olanı tercih edin. Bunun dışında konumu merkeze yakın fakat baya dik bir bayır çıkılması gerekiyor arabayla villaya. Evin içerisi ve dışarısı resimlerde olduğu gibi. Artı olarak havuzda küçük yuvarlak salıncak vardı resimde olmayan. Şok market arabayla 3 dk mesafede olması çok iyidi.
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.
Villa Prices

Villa Rules
Villa Check In - Check out Times
Check in Time : 16:00   Check out Time : 10:00
What is included in the price?

Electricity, water, gas, cleaning, pool and garden maintenance expenses are included. No payment will be requested for them.

Deposit

For this villa, deposit price is  2000 TL. While you are entering the villa, you can pay. The price is going to return to you, when there is no damage is observed when you are leaving.

Cleaning

Our villas are cleaning once in a week. For stays of more than 1 week , free cleaning is available. For a 5 night stay,our cleaning price is 1400 TL.

Villas in nature

Villas are regularly sprayed against to insects. Despte this, there is a possibility that there will be insects in the villas. This informationis not valid fort his villa, but for all villas in the nature.

Pool and garden maintenance

Maintenance are doing once a day in the morning or evening, free of charge by the staff.

Most Wanted