Bize Ulaşın +90242 844 15 32

EN

|

₺ TL

VİLLA BOFO per night 892 TL

Villa Bofo

Antalya / Kaş / Kalkan / Kördere

Show on Map Share
person is interested in this villa
2room
4guests
2bathroom
1comment
More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
Sea View
Heated Pool
Fireplace
Central Location
Honeymoon Villa
Indoor Pool
Kids Pool
Large Pool
Pool with Jacuzzi
In Nature
Double pool
Stone Architecture
Suite Rooms
Luxury Villa
Wonderful Landscape
Wonderful Sunset
Close to the Market
Baby Bed
Close to Sea
Reservation Form
The prices can change by months

Villa Details

Kalkan’s Kördere is offering an unforgettable experience for you and your loved ones. With its amazing nature and beaches, you will enjoy the best days of your life.

Villa Bofo has four person capacity with two bedrooms. Each bedroom is ensuite and has a private bathroom. During your holiday, you will always enjoy the most comfortable furniture and very special details hidden around this luxury villa.

Villa Bofo’s swimming pool is sheltered and completely private. You can enjoy the pool and sun without hesitating about any unwanted eyes. You will also find a jacuzzi around the pool area and of course you will love the feeling of this luxury.

Villa Bofo has a fireplace and heated pool too. You can enjoy the beautiful sunset and landscape of Kördere anytime you want.

You can reach the nearest beach just with a three kilometers travel. Kalkan’s city centre and nearest restaurant is located three kilometers away too. You can just walk into the supermarket in 300 meters from your villa.

 

Pool Dimensions: Width: 5 m - Length: 10 m - Depth: 1,50 m.

Indoor Pool Dimensions: Width: 2,65 m - Length: 2,80 m - Depth: 1 m

Children's Pool with Jacuzzi Dimensions: Width: 2,50 m - Length: 2,80 m - Depth: 0,80 m.

NOTE: The last 300 meters of the road leading to the villa is a steep slope.

more

Villa Campaigns

Resources

more

Villa Bofo Comments (-)

1,5

(-)

Konum 3
Temizlik 2
Hizmet 0
Havuz 0
Konfor 2
Fiyat/Performans 2
Aslıhan A .
November 2021 nuclear family

1,5 Mükemmel

Biz kasımın ilk haftası bu villadaydık. Villanın büyük havuzu oldukça kireçli ve pek temiz değildi. Yüzdükçe havaya kalktı. Kiraç muhtemelen jakuziden gelmiş olmalı. Biz bi kere çalıştırdık ve köpürürcesine beyazlık görünce hemen kapattık. Bu durumu biz hemen fark ettiysek çalışanlarında fark etmiş olması gerekir. Havuz kireçten nasıl temizlenir bilmiyorum ama çözüm üretmesi gerekende ben değilim. Otlar küçük sinek ve böceklerde vardı, daha öncede başka villaya gitmşliğimiz var oranın havuzu muazzam temizdi. Ona kıyasen buranın ki daha bakımsız geldi bizde. Ve ilk iki gün havuz günde çok az çalışıyordu ve inanılmaz soğuktu, bu durumu belirttikten sonra havuz sürekli çalışmaya başladı ama son iki gün gene seyrek çalıştı. Bize söylenen şeyler filtrede sorun var veya günde 8 saat çalışıyor gibi durumlar. Bize çok saçma geldi havuz her daim çalışmalıydı ve temiz olmalıydı. Bu mevsimde gidilmesinide tavsiye etmiyorum eğer yüzmeyi çok seviyosanız ısıtmalı havuzu daha büyük olanı tercih edin. Bunun dışında konumu merkeze yakın fakat baya dik bir bayır çıkılması gerekiyor arabayla villaya. Evin içerisi ve dışarısı resimlerde olduğu gibi. Artı olarak havuzda küçük yuvarlak salıncak vardı resimde olmayan. Şok market arabayla 3 dk mesafede olması çok iyidi.
+ more
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.
Sımılar Vıllas
Sımılar Categorıes