Çağrı Merkezimiz 23:00'a kadar açık!
Çağrı Merkezi
+90242 844 15 32
WhatsApp ile yaz
+90536 994 4680
VİLLA FORİ
per night 279 TL den başlayan fiyatlarla

VİLLA FORİ

Antalya / Kaş / Kalkan

İslamlar

2room
4person
2bathroom
6comment
Prominent Features
Sheltered Pool
Jacuzzi
Kiddie Pool
Sea View
Honeymoon Villa
Large Pool
In Nature
Suite Rooms
Wonderful Landscape
Baby Bed
Highchairs
Child Park

VİLLA FORİ Summary

Villa Details

In the unique nature of Kalkan, with its special design architecture, Villa Fori can accommodate all your needs. Villa Fori has 2 suites. These rooms are designed to provide you with the most beautiful view of Kalkan's Islamlar Village. Since the construction of Villa Fori was completed in 2017, it has a very modern and special architecture.

The villa is suitable for families with children as well as honeymooners and guests who want to have a romantic getaway. The villa has a fairly large pool. The 8.5 meter long swimming pool is cleaned daily by the staff. The fact that the pool is designed considering conservative families is also a special detail. Villa Fori's garden with a camouflaged wall around it is not visible from the outside. Respecting your privacy, the property also features a terrace where you can sunbathe again. The mini playground in the garden makes our children's holidays fun.

Villa Fori is located 6 kilometers from Kalkan and has 2 bathrooms. Apart from these bathrooms, one also has a spacious jacuzzi. The jacuzzi in front of a viewable window will help you relax your body and mind.

The location at Villa Fori is also convenient for photography. Especially the sunrise you can see from the terrace creates scenes for the photographers. In the kitchen in the villa, your comfort and needs are fully conceived. All kitchen appliances can be cooked in the kitchen that meets your needs.

Please note that Villa Fori's location is also close to grocery stores and restaurants. You can reach the restaurant and grocery store after a short walk of 1.5 km on the roads between the trees.

Pool Dimensions: Width: 4,5 m. - Height: 8,5 m. - Depth: 1.60 m.

Children pool: 2 m. - Height: 3 m. - Depth: 0.30 m.

+ more

Who sleeps where ?

send villa to someone

Resources

+ more

The Villa Rules

Check in Time: 15:00   -   Chek out Time: 11:00 What is included in the price?

Electricity, water, gas, cleaning, pool and garden maintenance expenses are included. No payment will be requested for them.

Deposit

For this villa, deposit price is  500 TL. While you are entering the villa, you can pay. The price is going to return to you, when there is no damage is observed when you are leaving.

Cleaning

Our villas are cleaning once in a week. For stays of more than 1 week , free cleaning is available. For a 5 night stay,our cleaning price is 150 TL.

Villas in nature

Villas are regularly sprayed against to insects. Despte this, there is a possibility that there will be insects in the villas. This informationis not valid fort his villa, but for all villas in the nature.

Pool and Garden Maintenance

Maintenance are doing once a day in the morning or evening, free of charge by the staff.

Villa Prices

2019
15 june 2019 - 10 september 2019
Minimum Rental: 5 night
5 days and below reservation there is 150 TL cleaning fee.
per night 851 TL
11 september 2019 - 30 september 2019
Minimum Rental: 5 night
5 days and below reservation there is 150 TL cleaning fee.
per night 708 TL
1 october 2019 - 31 october 2019
Minimum Rental: 5 night
5 days and below reservation there is 150 TL cleaning fee.
per night 393 TL
1 november 2019 - 31 december 2019
Minimum Rental: 5 night
5 days and below reservation there is 150 TL cleaning fee.
per night 279 TL

()

Serhan Gür june 2019 nuclear family
Bu gün 3. Günümüz bir hafta kadar konaklıyacağız Ev beklediğimden de yeni ve temiz çıktı kullanılan malzeme ve mobilyalarda ucuza kaçılmamış. Her şey size kendinizi zengin hissettiriyor. Wf ve büyük ekran tv mevcut. Her odada ve alt katta güzel wc ve banyo imkanı ve ebebeyin odasında güzel büyük bir jakuzisi mevcut. 3 yaşındakı kızım çok eğlendi havuz ve oyun parkı gayet güzel Gelirken ön yargılıydım ama yeterli düzeyde güvenlikli olduğunu gördüm havuz başında eğer siz uç noktalardan dışarı sarkmazsanız dışarıdan görülme ihtimali yok. Kalkan mevkisinde dışarda yemek çok ucuz sayılmaz. Evde eğer uğraşmak isterseniz yemek ve ızgara yapmak için yeterli equpman var. Ev yüksekde olduğu için baya serin daha klimayı çalıştırmadık ama güzel güneş alıyor azcık güneş görürse havuz sıcaklığı ideal oluyor 4 yetişkin ve 1-2 küçük çocuk ile beraber ucuza kaliteli tatil yapabilirsiniz ben inşallah seneye de gelmeyi planlıyorum herkese iyi tatiller
+ more
İzzet ugur Zeki may 2019 nuclear family
Cok tedirgin gelmiştik ailemle ama yerimizi gördükten sonra hersey fotoğraflarda olduğu gibi dört dörtlük çok temiz biryer hayran kaldık herkese tavsiye ederim
+ more
CAN FİKRİ ÖZRAZGAT may 2019 large family
Villanın giriş yolu çok kötüydü. Villanın temizliği mutfak malzemeleri dışında çok güzeldi. Yatak çarşafları banyolar havlular tertemizdi. Havuz temizliği ve muhafazakar oluşu iyiydi.
+ more
see other comments()
write a comment
Where Is The Villa?

Villa Fori Islamlar Village / Kalkan

Full address is given after reservation is completed.

Reservation Form
The prices can change by months
SIMILAR VILLAS
SIMILAR CATEGORIES