Bize Ulaşın +90242 844 15 32

EN

|

₺ TL

VİLLA KAR / - Gece / Toplam :
VİLLA KAR per night 860 TL

Villa Kar

Antalya / Kaş / İslamlar

Show on Map Share
person is interested in this villa
2room
4guests
2bathroom
5comment
More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
Sea View
Honeymoon Villa
In Nature
Suite Rooms
Wonderful Landscape
Wonderful Sunset
Close to the Restaurant
Close to the Market
Baby Bed
Reservation Form
The prices can change by months

Villa Details

Villa Kar is located in Kalkan, Islamlar Village, which is one of the villas that are preferred by nuclear families and honeymoon couples with its charming and small architecture. Like many other villas in this area, Villa Kar also has a wonderful sea view. This villa is completely lost in nature, you can be sure to find even the smallest detail you are looking for.

Villa Kar has a 7-meter swimming pool. There are sun loungers and umbrellas around the pool and there is also a comfortable seating set that will enhance your swimming pool pleasure. There is also a dining table in the garden and a barbecue is available for guests.

Inside the building, which is designed as two suites, there is also a comprehensive kitchen. The kitchen has all kinds of materials and appliances you are looking for. As you can meet all your needs without leaving the villa during your holiday, if you want to eat outside, you can easily reach restaurants within walking distance.

Location: Villa Kar is 10 kilometers away from the beaches and the city center.

Villa Kar's spacious pool is cleaned daily. The pool is completely isolated and away from the eyes. This villa is an ideal choice for conservative families. It is also worth noting that the pool has a magnificent view.

Pool Dimensions: Width: 3.5 m - Height: 7 m - Depth: 1.55 m

more

Villa Campaigns

Resources

more

Villa Kar Comments (-)

4,2

(-)

Konum 4.2
Temizlik 4.2
Hizmet 4.2
Havuz 4.2
Konfor 4.2
Fiyat/Performans 4.2
Doğan Poyraz A .
June 2021 nuclear family

5,0 Mükemmel

Herşey kusursuzdu. Tahmin ettiğimizden daha iyi bir hizmetle karşı karşıya kaldık. Ev sahibi Bayram abi muhteşem bir insan ve her konuda bize yardımcı oldu. Seneye tekrar gitmeyi düşünüyoruz şimdiden :)
+ more
Şaban A .
May 2017 honeymoon couple

4,0 Mükemmel

Gerçekten herşey fotoğraflar da göründüğü gibi, cıvıl cıvıl kuş sesleri eşliğinde bu güzel manzara da çok güzel bir tatil gerçekten harika.Gelmeden önce tereddütlerimiz vardı fakat gelip görünce iyi ki buradayız dedik eşimle.hersey çok güzel tavsiye ediyorum herkese 😊😊😉
+ more
Serkan A .
April 2017 honeymoon couple

4,0 Mükemmel

Villayı kesinlikle gözü kapalı tavsiye ederim çok güzel temiz bakımlı bir villa biz hiç bi şekilde negatif bi durumla karşılaşmadık villa sahipleri çok iyi insanlar ilgililer müşterileriyle hello villam tatilin başından sonuna kadar size destek veriyor patara plajına çok yakın Fethiye ye yakın kaputaş plajına çok yakın saklı kent yakın marketi aradığınızda a dan z ye herşeyi kapıya kadar getiriyorlar zaten villa sahibi bayram abi ve Zeynep abla her şekilde yardımcı oluyor ve çok iyi insanlar ayrıca bayram abinin alabalığını tavsiye ederim ;)
+ more
Show all.
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.
Sımılar Vıllas
Sımılar Categorıes