Our Call Center is open available until 8pm!
Contact via Whatsapp
+90 532 134 35 00
Bize Ulaşın +90242 844 15 32

EN

|

₺ TL

VİLLA KUĞU
per night 472 TL starting from

VİLLA KUĞU

Antalya / Kaş / Kalkan

Merkez

3room
6guests
3bathroom
2comment
More Filters
Sheltered Pool
Jacuzzi
Sea View
Fireplace
Central Location
Honeymoon Villa
Wonderful Landscape
Close to the Restaurant
Close to the Market
Close to Sea
SUPER CLEANING
This villa is super clean
Click for details

VİLLA KUĞU Summary

Villa Details

Villa Kuğu, located in Kalkan Merkez, is home to every detail that will make your guests have an unforgettable holiday. Villa Kuğu, whose construction was completed in 2015, is thought of as an element of comfort by using a very modern architecture. Thanks to its spacious rooms and a quite convenient structure for children, it is generally preferred by large families. Apart from that, the villa meets the needs of honeymoon couples and groups of friends, and it appeals to all kinds of holidaymakers.

Villa Kuğu with its unique sea view will fascinate you during your time in the resort, thanks to its magnificent nature. The jacuzzi, which has three rooms, each with a capacity of two people, is another detail that will make your holiday more colorful.

Located 750 meters from the center, Villa Kuğu is also ideal for holidaymakers who want to explore the area. You can easily reach the surrounding areas with your vehicle and you can also choose to take the minibuses and tours that depart from Kalkan center.

Featuring everything you need during your holiday, Villa Kuğu has a sea view and a 5.5 meter pool. Every morning, you can safely relieve the stress of city life in this pool, which you can use safely, cleaned by the staff before you wake up.

Villa Kuğu is a convenient option for those who dream of a holiday away from the resort and the pool is sheltered and not visible from the outside.

The kitchen at Villa Kuğu is designed to provide everything you need. In the kitchen, which houses all the built-in appliances, even the small details you may need, are prepared with great devotion. The kitchen is fully equipped with a microwave, kettle and toaster.

Pool Dimensions:: Width: 3.5 m - Height: 5,5 m - Depth: 1,65 m

+ more

Who sleeps where ?

Send Villa to Someone

Resources

+ more

Villa Rules

Check in Time: 15:00   -   Check out Time: 11:00 What is included in the price?

Electricity, water, gas, cleaning, pool and garden maintenance expenses are included. No payment will be requested for them.

Deposit

For this villa, deposit price is  500 TL. While you are entering the villa, you can pay. The price is going to return to you, when there is no damage is observed when you are leaving.

Cleaning

Our villas are cleaning once in a week. For stays of more than 1 week , free cleaning is available. For a 5 night stay,our cleaning price is 150 TL.

Villas in nature

Villas are regularly sprayed against to insects. Despte this, there is a possibility that there will be insects in the villas. This informationis not valid fort his villa, but for all villas in the nature.

Pool and garden maintenance

Maintenance are doing once a day in the morning or evening, free of charge by the staff.

Villa Prices

2020
1 November 2020 - 30 November 2020
Minimum Rental: 5 night
5 days and below reservation there is 150 TL cleaning fee.
per night 566 TL
1 December 2020 - 31 December 2020
Minimum Rental: 5 night
5 days and below reservation there is 150 TL cleaning fee.
per night 472 TL

Villa Kuğu Comments (-)

Selçuk Maz June 2020 large family
Villayı 4 yetişkin, 3 çocuk bir grup olarak kiraladık. Tatil başlangıç günümüz sokağa çıkma yasağına geldiği için yasak başlamadan villlaya yerleşme talebinde bulunduk ve çok yardımcı olundu. Sabah saat 9:00'dan önce ilgili kişi bizi villaya yerleştirdi. Villaya sezon için ilk gelen grup bizdik o yüzden ufak tefek eksiklikler vardı ama çözüm için yardımcı olundu. Sadece internet hizmetinden faydalanamadık ve sıcak su çok az akıyordu. Villayla ilgili en büyük eleştiri yapacağım konu; komşu villayla arada gözüken koruma kısmı yarıya kadar vardı. Yan villanın en üst katından havuz çok rahat bir şekilde görünüyor. Korunaklı havuz arayanlar için hayal kırıklığı olabilir. Fotoğraflarda o kısım kapalı gözüküyor ama ne yazık ki değil. Villa fiyat performans olarak fazlasıyla tatmin edici. Çok dik bir yokuş sonucunda çıkabiliyorsunuz, Kalkan zaten yamaca yukarıya konuşlu olduğu için hemen hemen bütün villalarda benzer yokuş var. Araç haricinde merkeze ulaşma şansınız yok. Yakınında yokuş inip çıkmadan gidebileceğiniz bir market var o kolaylık. Yeniden gelir miyim evet gelirim ama korunaklı havuz lazım olursa tercih etmem.
+ more
Yiğit September 2015 nuclear family
İlk kez internet vasıtasıyla Kalkan / Kaş`a gelme fırsatı bulduk.Kalabalık olarak geçirdiğimiz bu tatilde ev de her imkan eksiksiz olarak sunulmuş. 3 er yaşında iki erkek çocuk ile tatil yapmak çok kolay değil çocuklar hiç sıkılmadı.Havuzun hijyen ve bakımı her gün eksiksiz siz uyanmadan yapılıyor.Ev oldukça temiz,çarşaflar,havlular özenle seçilmiş. Şehir merkezine aracınız ile 5 dk iniyorsunuz ve toplamda 4 büyük alış_veriş merkezi ,yöresel manav,kasap mevcut.Kalkan Halk plajını da kullandık ve denize de girdik. Biraz da çevreyi gezeyim derseniz bölge de aracınızla gidebileceğiniz görebileceğiniz çok güzel yerler var Kısacası hiç bir kötü sürpriz ile karşılaşmadık. Sevgili Özlem Hanım ve ekibine teşekkür ederiz.
+ more
Write a comment
Where Is The Villa?

Villa Kuğu Center / Kalkan

Haritada Göster
Haritada Göster

Full address is given after reservation is completed.

Reservation Form
The prices can change by months
SIMILAR VILLAS
SIMILAR CATEGORIES