Bize Ulaşın +90242 844 15 32

EN

|

₺ TL

VİLLA MAZİ / - Gece / Toplam :
VİLLA MAZİ per night 946 TL

Villa Mazi

Antalya / Kaş / Kalkan / Kördere

Show on Map Share
person is interested in this villa
3room
6guests
3bathroom
3comment
More Filters
Sheltered Pool
Private pool
Jacuzzi
Sea View
Central Location
Honeymoon Villa
In Nature
Suite Rooms
Wonderful Landscape
Wonderful Sunset
Reservation Form
The prices can change by months

Villa Details

Located in Kalkan, Kördere region, Villa Mazi has three bedrooms and a total capacity of six guests. This villa, which can accommodate with your family, group of friends or as a honeymoon couple, awaits you for an enjoyable experience. Villa Mazi, where you will feel the nature, sea and unique atmosphere of Kalkan in the best way, is ready to give you an unforgettable holiday experience.


Inside Villa Mazi you will find many special details. In this villa that puts your comfort in the forefront at every moment of your holiday, everything from furniture to your garden has been specially thought out. This three-storey villa has three bathrooms in total. In addition, two of the rooms have an en-suite bathroom.


Villa Mazi’s luxury details are not missed, one of the bedrooms will be waiting for you in the jacuzzi details. You will be able to get rid of all kinds of stress easily and relax both physically and spiritually.


Villa Mazi’s private swimming pool is open to you at any time. You can enjoy the sun in the swimming pool which is very spacious and positioned to see the view. Surrounded by a sun terrace and garden furniture where you can have a pleasant time will add color to your holiday.


Villa Mazi, which has a large kitchen section, makes it possible to make any kind of food in this kitchen. We are sure you will enjoy cooking in your kitchen with all white goods, kitchen utensils and other requirements. It is possible to obtain any kind of food you may need from the grocery stores approximately 1 kilometer away.


Villa Mazi is located 2 kilometers from the sea and five kilometers from the center. You can explore the surrounding areas with tours starting from the center of Kalkan, as well as boat tours, you can swim in the virgin bays of the Mediterranean Sea. Likewise, there are many water sports on the beach.

Pool Dimention: 1.7 x 7.5 x 3

more

Villa Campaigns

Resources

more

Villa Mazi Comments (-)

3,7

(-)

Konum 3.7
Temizlik 3.7
Hizmet 3.7
Havuz 3.7
Konfor 3.7
Fiyat/Performans 3.7
Bünyamin A .
July 2021 honeymoon couple

3,0 Mükemmel

Villa çok güzel bir manzaraya sahip gün batımını uzanarak izleyebiliyorsunuz. her şey söylendiği gibiydi ve villa sahibi muzaffer bey çok ilgiliydi, çok memnun kaldık.
+ more
Halil ibrahim İ .
January 2021 honeymoon couple

4,0 Mükemmel

Geç oldu yazmam ama ev güzel muzaffer beyde çok güzel insan ev mevki sessiz sakin kafa dinlemek için güzel manzara güzel arabası olana merkez 2 dk aşağıya indim mi sol taraf kaş sağ taraf muğla yolu çoğun antikkente v.s yakın saklıkente uzak değil dediğim gibi arabanız oldum mu öok güzel yer ben çok memun kaldım
+ more
Furkan D .
August 2020 honeymoon couple

4,0 Mükemmel

Villa sahibi Muzaffer bey’in ilgisi ve nezaketine hayran kaldık. Villada söylenen her şey mevcuttu odaların hepsinde klima vardı ve konforluydu dışarıdan alışverişimizi yaptık 6 gece süper bir tatil geçirdik civarda da rahatsız edecek herhangi bir şey yok şehrin kalabalık sesinden uzak deniz manzaralı korunaklı tatlı bir yer🥰 Yürüyerekte gidebileceğiniz şok market mevcut. Bizim aracımız yoktu gittiğimizde bu yüzden ulaşımı taksiyle indi bindi şeklinde sağladık ve normal taksi ücretleri gibi masraflı değildi. Tavsiye ediyorum bir daha gelirsek kendi aracımızla geleceğimiz bir yer olurdu çünkü çevrede çok güzel ilçeler var tarihi yerler,adalar.., Korunak konusunda da endişeniz olmasın villada kaldığımız yer boyunca kimse alanımızı görmedi. Teşekkürler 🤍
+ more
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.
Sımılar Vıllas
Sımılar Categorıes