Our
 Call Center
 is
 open
 available until
 23.59 !
Bize Ulaşın +90242 844 15 32

EN

|

₺ TL

VİLLA PALMİYE
per night 1681 TL starting from

Villa Palmiye

Muğla / Dalaman / Atakent

Show on Map Share
person is interested in this villa
3room
7guests
2bathroom
4comment
More Filters
Sheltered Pool
Honeymoon Villa
Large Pool
In Nature
Stone Architecture
Close to the Airport
Reservation Form
The prices can change by months

Villa Details

Villa Palmiye is located in the greens and is located in Dalaman, which is fascinated by its magnificent nature. Fully lined with trees, the villa provides its guests with complete peace. Villa Palmiye with 3 bedrooms and 7 guests will give you an unforgettable holiday.

Villa Palmiye is the first choice for those who want to spend a holiday away from noise and stress in the middle of nature. The garden in the greens is quite large and far away from the eyes. The only noise you can hear in the villa with its own pool is the bird sounds. Villa Palmiye, which is truly a place of peace, is suitable for both large groups and large groups.

Designed with a modern architecture, the villa is designed for your comfort. As much as possible around the pool as much as green space, concrete was avoided. In this way, guests of Villa Palmiye can sunbathe on the lawn if they wish. The garden and the pool are serviced free of charge every day.

Villa Palmiye, considering the conservative families, the garden is planned not to be seen from the outside. The pool and its surroundings are quite sheltered and the villa offers you a secluded holiday.

The location is quite comfortable, the villa is only 20 kilometers from the airport. The distance to the center is 18 kilometers. There are very few buildings in the surroundings, 7 kilometers from Villa Palmiye where you can feel the nature, there is a market where you can meet your needs. Apart from that, it is possible to reach restaurants by crossing a three kilometer road.

Pool Dimensions: There is a private swimming pool with a shelter of 9.5 x 4.5 meters and a size of 43 m2 and a depth of 1.6 meters.

more

Villa Campaigns

Resources

more

Villa Palmiye Comments (-)

5,0

(-)

Konum 5
Temizlik 5
Hizmet 5
Havuz 5
Konfor 5
Fiyat/Performans 5
Ahmet Ş .
July 2019 large family

5,0 Mükemmel

Sessiz sakin bir yer. doğa içinde mükemmel bir yer. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. her konuda yardımcı oldular. eksik olan her şeyi temin ettiler.
+ more
Güllü K .
June 2019 large family

5,0 Mükemmel

Doğa içerisinde güzel bir yer fakat yaklaşık 1,5 km toprak yol binek araba için zor görevli arkadaşlardan memnun kaldık villa içi çok temiz özellikle çarşaflar ve havlular oldukça iyidi tekrar gelmek isteriz huzur için güzel bir yer
+ more
Umut A .
June 2018 large family

5,0 Mükemmel

Kısa bir tatil kaçamağı yapmak üzere Villa Palmiyede karar kıldık. İlk önce Villanın bulunduğu konumu değerlendirecek olursam şehirden insanlardan ve herşeyden uzak, mükemmel doğa ve manzara.. Daha ne isteyebilir ki insan. Diğer taraftan Villanın sitede görülen görselin aynısıdır. Temizliği mükemmel ve arayacağınız her şey bulunmaktadır. Havuz yeterli ve mükemmeldir.Görevlilerin hepsi insancıl ve yardımseverdir. Herkes için handikap olan benim için en güzel şey yolunun 500 metre stabilize olması. Dolayısı ile insan geçmesi mümkün değil.. Düşünün ki sadece kuş sesi, arı vızıltısı ve rüzgar sesi işte tatil böyle olur. Kalabalık Aileler için idealdir. Hello Villam Sitesi ve görevlilerine çok teşekkür ederim. Benim notum 10/10. Tekrar görüşmek dileğiyle...
+ more
Show all.
Write a comment

Where Is The Villa?

Show on Map
Distances are calculated automatically on the map as the bird flight distance.
Sımılar Vıllas
Sımılar Categorıes