Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Ege Bölgesi’nin en güzel ilçelerinden biri olan Urla, İzmir iline bağlıdır. Hem doğal hem de tarihi güzellikleri ile hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça ilgisini çeken Urla en iyi kahvaltı mekanlarına sahip olması ile ön plana çıkmaktadır. Antik Çağdan bu yana zeytinyağı üretimi ile önemli bir ticaret merkezi olan ve giderek popülaritesini arttıran Urla kahvaltı fırsatları açısından oldukça geniş seçenekler sunmaktadır. Zaman içinde gelişen Urla’da kahvaltı fırsatı sunan birçok popüler mekan açılmıştır. Birçok kahvaltı mekanının açılması ile ziyaretçiler, “Urla’da kahvaltı nerede yapılır?” sorusuna yanıt aramaktadırlar. 

Urla kahvaltı imkanları açısından son derece zengin bir yerdir. Doğanın içinde, bol oksijen eşliğinde keyifli bir kahvaltı keyfi ile güne başlamak isteyen ziyaretçiler kahvaltı tavsiyesi almak istemektedirler. Urla açık büfe kahvaltı hizmeti sunması ile oldukça rağbet görmektedir. En sık tercih edilen Urla kahvaltı yerleri; Zeytinli Köşk, İnek Obası, Feronia Kahvaltı Bahçesi, Denizaltı Cafe & Restaurant, Fermaki, Köyce, Naturla Çiftlik ve Yörük Aile Evi’dir. Urla kahvaltı fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi kahvaltı mekanlarının iletişim numaralarından alınabilmektedir.

Zeytinli Köşk

Muhteşem bir iç dizayna sahip olan Zeytinli Köşk dışarıdan bakıldığında adeta bir sanat galerisini anımsatmaktadır. Özellikle hafta sonlarında oldukça rağbet gören mekan hafta içi günlerde daha sakin olmaktadır. Zeytinli Köşk’ün kapalı alanının duvarlarını süsleyen tablolar, mekana çok şık bir hava katmaktadır. Özellikle serpme kahvaltı menüsü ile öne çıkan Zeytinli Köşk’te gözleme ve yumurta seçenekleri en çok tercih edilenler arasında bulunmaktadır. Zeytinli Köşk’ün yeşil alanlarında çocuklar doyasıya ve güvenle oyun oynarken, aileler de keyifli bir kahvaltı ile güne başlayabilmektedirler. Mekanın oldukça zengin kahvaltı içeriklerinden oluşan serpme kahvaltısında peynir ve ekmek çeşitleri ön plana çıkmaktadır. Zeytinli Köşk’ün en çok beğenilen ürünleri arasında kuru domates salatası, tereyağlı kruvasan, tatlı lor ve böğürtlen reçeli, süzme yoğurt, bergama tulumu ve Giresun’dan gelen organik tereyağı bulunmaktadır. Zeytin çeşitleri ise Edremit’ten gelmektedir. Zeytinli Köşk salı günleri kapalı olmakla birlikte haftanın diğer tüm günleri açıktır. Çalışma saatleri ise 09.00 ile 16.00 arasındadır.

İletişim: 0534 270 29 66

Adres: Yenikent, Urla Asfaltı No:89, 35430 Urla/İzmir

İnek Obası

Urla’nın en popüler kahvaltı mekanlarından biri olan İnek Obası adını Van kahvaltısı ile duyurmuştur. Son derece doğal ve taze ürünler ile hazırlanan kahvaltı menüsü ile ön plana çıkan mekan güler yüzlü ve ilgili çalışanları ile tercih sebebidir. Açık havada keyifli kahvaltının adresi olan İnek Obası’nda çocuk oyun alanları bulunması sebebi ile çocuklu ailelerin de tercih sebebi olmaktadır. Mekanda yeşil ağaçların gölgesinde keyifli bir kahvaltı ile güne başlanabilmektedir. Pazartesi günleri kapalı olan mekan haftanın diğer tüm günleri açıktır. İnek Obası’nın çalışma saatleri 08.00 ile 17.00 arasındadır. 

İletişim: (0232) 761 05 04

Adres: Yenikent, İzmir Çeşme Cd. No:111, 35430 Urla/İzmir

Köyce

Şehir hayatının yorgunluğunu keyifli bir ortamda üzerinden atmak isteyen kişilerin tercihi olan Urla Köyce, doğanın içinde harika bir kahvaltı hizmeti sunmaktadır. Serpme kahvaltı menüsünde yer alan ürünler taze ve organik olarak misafirlere sunulmaktadır. İzmir’e özel lezzetlerden biri olan boyozun da yer aldığı geniş kahvaltı menüsünde peynir çeşitleri ön plana çıkmaktadır. Güler yüzlü ve sıcak kanlı çalışanları ile Urla’nın en çok tercih edilen kahvaltı mekanlarından biri olan Köyce, misafirlerine harika manzarası eşliğinde keyifli bir kahvaltı deneyimi sunmaktadır. Mekan salı günleri kapalı olmakla birlikte haftanın diğer tüm günleri açıktır. Köyce’nin çalışma saatleri 09.30 ile 23.00 arasındadır.

İletişim: 0553 171 81 91

Adres: İskele, 2018. Sk. No:47, 35440 Urla/İzmir

Feronia Kahvaltı Bahçesi

Misafirlerine şehir hayatından uzakta, keyifli bir kahvaltı keyfi imkanı sunan Feronia Kahvaltı Bahçesi güler yüzlü ve ilgili çalışanları ile Urla’nın ön plana çıkan kahvaltı restoranlarındandır. Doğal ürünler ile hazırlanan serpme kahvaltısında en çok beğenilen ürünler peynir çeşitleri, reçel çeşitleri ve kahvaltılık soslardır. Feronia Kahvaltı Bahçesi’nin kahvaltı menüsünde bulunan bal ve tereyağlar da organiktir. Salı günleri kapalı olan mekan haftanın diğer tüm günleri açıktır. Çalışma saatleri 08.30 ile 21.30 arasındadır.

İletişim: 0543 641 44 40

Adres: Özbek, Özbek Cd. No:7, 35434 Urla/İzmir

Denizaltı Cafe & Restaurant

İskele’nin en favori kahvaltı mekanları arasında bulunan Denizaltı Cafe & Restaurant harika manzarası ile görenleri büyülemektedir. Taze ve kaliteli ürünlerden oluşturulan kahvaltı seçenekleri ile ön plana çıkan mekan muhteşem bir manzaraya karşı kahvaltı keyfi yapmak isteyenlerin vazgeçilmez adresleri arasında bulunmaktadır. Özellikle serpme kahvaltısı Urla ziyaretçileri tarafından tercih edilmektedir. Pazartesi günleri kapalı olan Denizaltı Cafe & Restaurant haftanın diğer günleri açıktır. Mekanın çalışma saatleri ise 08.00 ile 01.00 arasındadır.

İletişim: (0232) 752 24 92

Adres: İskele, İskele Tanju Okan Parkı No:56, 35430 Urla/İzmir

Fermaki

Güler yüzlü ve ilgili çalışanları ile Urla’nın en çok tercih edilen kahvaltı mekanlarından biri olan Fermaki oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Son derece zengin ürünlerden oluşan serpme kahvaltısı mekanın favorileri arasında bulunmaktadır. Özellikle kayısı ve turunç reçelleri oldukça beğenilen Fermaki, denize karşı huzurlu bir kahvaltı keyfi yapmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu tüm günler 24 saat açıktır. 

İletişim: (0232) 752 30 00

Adres: İskele, İskele Cd. No:97/A, 35441 Urla/İzmir

Naturla Çiftlik

Urla’nın en güzel kahvaltı mekanlarından biri olan Naturla Çiftlik, Kuşçular Köyü’nden Azmak Koyu’na giden yol üzerinde bulunmaktadır. Naturla Çiftlik içerisinde yapay bir gölet yer almaktadır. Dış görünüşü ile dikkat çeken mekan geniş kahvaltı seçenekleri ile ön plana çıkmaktadır. Yemyeşil ağaçların gölgesinde hem bol bol oksijen almak hem de keyifli bir kahvaltı ile güne başlamak isteyen kişilerin tercih ettiği Naturla Çiftlik, Urla’daki en seçkin kahvaltı mekanlarından biridir. Pazartesi günleri kapalı olan mekan haftanın diğer günleri açıktır. Çalışma saatleri 09.00 ile 19.30 arasındadır. 

İletişim: 0530 201 20 30

Adres: Kuşçular, 8034. Sk. 49 A, 35430 Urla/İzmir

Yörük Aile Evi

Urla’da kahvaltının en iyi adreslerinden biri olan Yörük Aile Evi yemyeşil ağaçların altında huzurlu bir kahvaltı yapmak isteyenlerin vazgeçilmez adreslerinden biridir. Güler yüzlü ve ilgili çalışanları ile ön plana çıkan Yörük Aile Evi’nin zengin ürünlerle oluşturulan köy kahvaltısı mekanın favorileri arasındadır. Tamamen doğal ve ev yapımı ürünler ile oluşturulan köy kahvaltısında ziyaretçiler tarafından en çok beğenilen ürünler peynir çeşitleri ve reçel çeşitleri olmaktadır. Odun ateşinde pişen gözlemeleri ve doğal bal ile tereyağı ürünleri de misafirler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Mekan içerisinde çocuklar için kurulmuş oyun parkı da çocuklu ailelerin gönül rahatlığı ile Yörük Aile Evi’ni tercih etmelerine sebep olmaktadır. 

İletişim: (0232) 764 82 88

Adres: Yağcılar Yolu, 34430 Urla/İzmir

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü