Çağrı Merkezimiz 23:00'a kadar açık!
Çağrı Merkezi
+90242 844 15 32
WhatsApp ile yaz
+90536 994 4680

Bodrum Tatilinde Neler Yapılır?

Ege’nin incisi Bodrum, geçmişten günümüze en çok tercih edilen tatil yörelerinden bir tanesidir. Beyaza boyanmış evleri, renkli bodrum geceleri ve muhteşem deniz ve doğası ile Bodrum görenlerin aşık olduğu bir diyar…

 

1.Bodrum’a Nasıl Gidilir?

Bodrum’a otobüs ile gitmek isteyenler için hemen hemen bütün illerden Bodrum’a otobüs seferleri bulunmakta olup Bodrum otogarı ilçe merkezinde yer almaktadır.

Bodrum’a havayolu ile gelmeyi tercih edenler için ise ilçe merkezine yarım saat uzaklıktaki Bodrum Milas Havaalanı’nı seçeneği bulunmaktadır.

Kendi aracınız ile Bodrum’a ulaşmakta tabiki mümkündür. İstanbul Bodrum arası yaklaşık 800 km, Ankara Bodrum arası yaklaşık 720 km ve İzmir Bodrum arası yaklaşık 250 km’dir.

 

2.Bodrum’un Hikayesi

Tarihi bir efsaneye göre Zeus’un aşk tanrıçası olan kızı Afrodit üvey kardeşi ile gizli bir aşk yaşayarak bir erkek çocuk dünyaya getirir. Bu çocuğa Hermafrodit ismi verili. Bu çocuk çok yakışıklı güzeller güzeli bir delikanlı olup dağları ovaları aşarak Halikarnas’a kadar gelir ve oradan da Salmakis koyuna ulaşır.

Bu koyda sarı saçlı mavi gözlü güzel mi güzel bir su perisi yaşar. Ve su perisi Salmakis Hemafroditi görüp aşık olur. Hermafrodit suda yüzerken onu gizlice izler ve suya dalarak yanına gelir ve ona sarılarak Tanrılara onları ayırmaması için seslenir.

Ve Tanrılar bu aşka kayıtsız kalmaz ve o günden sonra Hermafrodit iki cinsli bir mitos olarak yaşayarak günümüze kadar gelir. Bodrum’unmitolojideki yeri de böylece tarihe kazınır…

 

3.Bodrum Ve Çevresinde Nerelere Gidilir?

Bodrum’a gelipte görülmeden gidilmemesi gereken yerlerin başında Bodrum Kalesi gelmektedir. Bodrum Antik Tiyatrosu Bodrum’ungörülmesi gereken tarihi yapılarından bir tanesidir.

Bitez plajı, Halikarnas Mozolesi, Pedasa Antik Kenti, Zeki Müren Sanat Müzesi, Tavşan Adası, Yalıkavak Marina ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Bodrum’da gezilecek en etkileyici yerler arasındadır.

 

4.Bodrum’da Ne Nerde Yenilir?

Bodrum’da birbirinden güzel ve farklı lezzetlerin tadına bakmanız mümkündür. Bodrum’a has sebzeli dönerin tadına Nokta Restaurant’ta bakabilirsiniz.

Çökertme kebabı ve yaz aylarına özgü pizza çeşitleri ile Sünger Pizza’da mutlaka bir yemek yemelisiniz.

Bodrum’un meşhur sütlü tatlılarının tadına bakabileceğiniz mekan ise 40 yıllık hizmet deneyimi ile Yunuslar Karadeniz Unlu Mamülleri olacaktır.

Bodrum akşamlarında balık yenir diyenler için harika bir mekan Berk Balığı tercih edebilirisiniz. Tabii ki yaz aylarında dondurma olmazsa olmaz ama burada da dondurma denince Bitez dondurmacısınındondurmaları akla gelir ve tabiki bu lezzetlerin de inanılmaz tadını keşfetmelisiniz…

 

5.Bodrum’da Hangi Plajlara Gidilir?

Bodrum’da yüzmek için gidilecek birbirinden güzel koylar plajlar bulunmaktadır. Bunlar arasında Kargıcak koyu, Peksimet, Mazı Köyü, Çakılyalı Koyu, İnceyalı ve Hurma Sahili, Gerenkuyu Koyu, Torba, Adabükü…

Bardakçı Koyu, Kumbahçe ve Eskiçeşme Sahili, Gümüşlük, Sarnıç, Bitez, Aktur, Kargı, Türkbükü ve Yalıkavak sahilleri bulunmaktadır.

 

6.Bodrum’da Villada Konaklamanın Avantajları

Bodrum otellerin, çeşitli butik otel ve pansiyonların yoğunlukta bulunduğu bir bölge olmasına ragmen bu bölgede tatilini villa kiralayarak geçirmek isteyenlerin de çokça olduğu bir tatil yöresidir.

Bir mekana bağlı kalmadan, evinin konforunu bu eşsiz yöreye taşımak, ailecek rahat edip huzur içinde bir tatil geçirmek isteyenler için mükemmel bir tercihtir.

 

7.Bodrum’da Ne Nerden Alınır?

Bodrum’a gelip buradan sevdiklerinize hediyelik eşya almak isterseniz Bodrum’un merkezi ve çarşısında birbirinden güzel seçeneklerin olduğu dükkan ve mağazaları bulmanız mümkün olacaktır.

Bunun dışında el dokuma halıları bulabileceğiniz Milas Salı Pazarı,yiyecek ve eşya bulabileceğiniz Turgutreis pazarı ve alışveriş merkeziolarak da Oasis Avm sizlere değişik alternatifler sunacaktır.

 

8.Bodrum Yol Haritası

Konum (İstanbul-Bodrum, Muğla)