Bize Ulaşın +90242 844 15 32

TR

|

₺ TL

Antalya'da Gezilecek Yerler

19 ilçesi ile birlikte, dünyanın en çok turist çeken kentleri arasında gösterilen, deniz ve güneş turizminin Türkiye’deki başkenti olan Antalya, misafirlerine her anlamıyla farklı bir deneyim yaşatıyor. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile büyüleyici bir yapıda olan bu kentte yapabileceğiniz çok sayıda etkinlik mevcut.

Kent merkezinde denize girebileceğiniz gibi, gezilebilecek pek çok tarihi noktayı da ziyaret edebilirsiniz. Her birinin birbirine yakın olması, Antalya’ya seyahat eden misafirlerin istediklerine tam anlamıyla ulaşabilmesini sağlıyor. Bu kentin bu derece büyüleyici olması, gidenlerin tekrar tekrar ziyaret etmesini sağlıyor.

Antalya, neredeyse her noktasında farklı sürprizler barındıran bir şehir. Bölge, ilçeleri dışında merkezinde de aynı şekilde hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile farklı atmosferlere ev sahipliği yapıyor. Antalya’ya gittiğinizde görmeniz gereken belli başlı noktaları sizler için sıraladık.

Kaleiçi

Kaleiçi, Antalya 

Antalya’nın tam merkezinde yer alan Kaleiçi’ne ulaşım oldukça kolay. Merkezin her noktasında buraya giden bir taşıt bulabilirsiniz. İster toplu taşıma ile, isterseniz kendi aracınız ile, Muratpaşa ilçesine giderek, Kaleiçi’ni kolayca bulabilirsiniz. Eski bir yerleşim olan Kaleiçi, denize doğru inen dar sokaklar ve tarihi yapılarıyla gerçekten farklı bir atmosfere sahip. Antalya ile özdeşleşen ve olmazsa olmazlardan biri haline gelen Kaleiçi’nde mutlaka vakit geçirmeniz gerekiyor. Kaleiçi’nde Hadrian Kapısı ve Yivli Minare gibi eserleri de görebileceksiniz. Hemen girişte yer alan Hadrian Kapısı, M.Ö 130 yılından kalma antik bir eser. Zaman içerisinde yıpranmış ve belli bölgelerinde yer alan eserler çalınmış olsa da imparatorların geçtiği bu kapıdan geçmek size farklı bir anı yaşatabilir.

Yine aynı şekilde, Kaleiçi’nde yer alan Yivli Minare de bölgenin en eski eserlerinden biri. 13. Yüzyılda inşa edilen bu yapı oldukça iyi korunmuş.

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi, Antalya 

Merkezi bir konumda yer alan ve Antalya seyahatiniz sırasında kolayca ulaşabileceğiniz Düden Şelalesi’ne, tıpkı Kaleiçi’ne olduğu gibi ister toplu taşımayla, isterseniz aracınız ile kolayca ulaşabilirsiniz. Levhaları takip ederek kent merkezinden sadece 10 kilometrelik bir yolculuk ile şelaleye ulaşabilirsiniz.

Yaz aylarında özel bir serinlik yaşayabileceğiniz Düden Şelalesi, çevresinde çok geniş bir bitki örtüsünü de barındırıyor. Keyifli ve özel bir manzara eşliğinde vakit geçirmek istiyorsanız, bu şelaleyi mutlaka programınıza dahil etmenizi tavsiye ederiz. 

Antalya Aquarium

Antalya , Aquarium 

2012 yılında inşası tamamlanan ve hizmete açılan Antalya Aquarium, Antalya merkezi ziyaret eden misafirlerin uğrak noktalarından biri. 30 dönümden fazla, oldukça büyük bir arazi üzerine kurulu olan bu tesis, keyifli bir gün geçirmek isteyenleri kendine çekiyor. Merkez ilçelerden biri olan Konyaaltı’nda, sahil yolu üzerinde bulunan Antalya Aquarium, Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından biri olma özelliğine sahip. Bununla birlikte, içerisinde farklı tematik aktivitelere yer verilen, her mevsim kar yağdırılan Kar Dünyası ve Buz Müzesi de mevcut.

Akvaryum dışında, aynı zamanda tropik iklimi yaşayabilmeniz için özel olarak dizayn edilen bir bölümü de yer alan Antalya Aquarium, seyahatinize çok farklı bir renk katabilir. Merkezde yer alıyor olması sayesinde, yolunuzu değiştirmeden kolayca uğrayabilirsiniz.

Minicity

Antalya Aquarium’a gittiğiniz zaman, hemen yan tarafında yer alan bu parkı da ziyaret edebilirsiniz. İkisi bitişik olduğu için iki yeri de bir arada gezebilirsiniz. Açık havada bulunuyor olması nedeniyle, akşam saatlerinde ziyaret etmeniz tavsiye edilmekte. Aksi takdirde güneşte dolaşmakta zorlanabilirsiniz. Minyatür eserler ve çok sayıda binanın yer aldığı bu park oldukça keyifli. İçerisinde Türkiye’nin ve dünyanın önemli yapılarının minyatür versiyonları bulunuyor. Eğer Antalya Aquarium’u ziyaret etmeyi planlıyorsanız, o bölgedeyken Minicity’i de programınıza eklemenizde fayda var.

Antalya ve çevresinde yer alan tüm bu güzellikleri keşfederken nerede konaklayacağınızı düşünmenize gerek yok. Hemen Hellovillam'ın Antalya Kiralık Villaları inceleyerek, kendinize uygun villayı bulup, rezervasyon yaptırabilirsiniz.