Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Akdeniz’in en güzel coğrafyalarından biri olan İslamlar Köyü, oksijene doyacağınız ve benzersiz anılar yaşayacağınız bir tatil için sizi bekliyor. Yemyeşil bir orman içerisinde, tamamen doğa manzarasında ve kuş sesleri eşliğinde bir tatil yapmak istiyorsanız, İslamlar Köyü tam anlamıyla aradığınız yer.

Tamamen doğa içerisinde olması, pek çok plaja kolay şekilde ulaşabileceğiniz konumu ve büyük oteller yerine tamamen size ait bir villada tatil sunması sayesinde, İslamlar Köyü’nde tam anlamıyla muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.

İslamlar Köyü’ne Nasıl Gidilir?

İslamlar Köyü Kaş’a bağlı bir beldeve Kaş’tan biraz uzak mesafede bulunsa da yolculuk fazla sürmüyor. Kaş’tan yapacağınız 37 kilometrelik bir araç yolculuğu ile İslamlar Köyü’ne ulaşabilirsiniz. İslamlar Köyü, Antalya il merkezine ise 195 kilometre mesafede yer alıyor.  Kaş’a vardıktan sonra İslamlar Köyü Yolu üzerinden ilerlemeniz gerekli. Sık ormanlarla kaplı bu yol, size nasıl bir saklı cennete gittiğinizi gösterecektir.

Akdeniz’in Arka Bahçesi İslamlar Köyü

Akdeniz’in oksijen oranı en yüksek beldesi kabul edilen İslamlar Köyü, yemyeşil bir atmosfere ve tamamen çam ağaçları ile kaplı sokaklara sahip. Doğanın tadını tam anlamıyla çıkarabileceğiniz bu beldede, size özel havuzlu kiralık villanızda tatil yapmak bambaşka bir ayrıcalık.

Bu eşsiz doğa içerisinde, gezi planınızı bile birlikte yapabileceğiniz size özel tatil danışmanınız ile, sevdiklerinize anlatacağınız anı dolu bir tatil yaşamaya hazır olun. 

Birbirinden Konforlu İslamlar Kiralık Villalarını Keşfedin!

İslamlar Köyü’nde Ne Yer Ne İçerim?

İslamlar Köyü, doğa içerisinde olsa da medeniyetin tam ortasında sayılabilecek bir belde. Özellikle son yıllarda artan turist popülasyonu sayesinde ilgi çeken beldede yemek yiyebileceğiniz çok fazla lokanta bulunuyor. İslamlar Köyü’nde kiralık villa tatili yapıyorsanız, villanızın size özel mutfağında köy pazarından alacağınız taptaze ürünler ile muhteşem yemekler hazırlayabilirsiniz. Eğer dışarıdan yemek istiyorsanız, yörenin peynirleri ve otları ile hazırlanmış, farklı çeşitlerdeki gözlemeleri mutlaka tatmalısınız

İslamlar Köyü Çevresinde Gezilecek Yerler

Doğası kadar tarihiyle de dikkat çeken İslamlar Köyü, 300 yıllık bir tarihe sahip. Daha önce bölgede yaşamış Rum medeniyetlerine ait eserlerin bulunduğu bu cennet coğrafya, bir dakikanızı bile sıkılmadan geçirebileceğiniz bir konumda.  Köy içerisinde kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz eski Rum su değirmenleri bulunuyor. Dağın yamaçlarında çok sayıda lahit de mevcut. Bezirgan Köyü ile İslamlar Köyü arasında kalan bölgedeyse mutlaka görmeniz gereken kaya işlemeli mezarlar bulunuyor.

İslamlar Köyü’nün Doğası

Öyle bir yer düşünün ki, tatiliniz sırasında sizi yalnızca kuş sesleri rahatsız edecek. Geceleri çıt çıkmayan bir orman içerisinde, çeşitli canlıların şarkısını dinleyip, ruhunuzun her zerresini dinlendirebileceğiniz bir yer… İşte İslamlar Köyü’nün doğası tam olarak bunu sağlıyor.

Muazzam bir coğrafyada kurulu olan köy, tamamen ağaçlarla kaplı. Akdeniz’in en güzel manzaralarından birini görecek şekilde konumlandırılması da cabası. 

İslamlar Köyü’nde Muhafazakar Aile Tatili 

Nerede olursanız olun, tatilin en büyük amacı size huzur vermesidir. Gizlilik içerisinde ve rahatsız edici bakışlardan uzakta bir tatil arıyorsanız, İslamlar Köyü’nde özel havuzlu bir villa kiralamak sizin için en doğru tercih olacaktır.

Muhafazakar aileler için özel olarak tasarlanmış pek çok kiralık villa bulunan İslamlar, size özel tatil danışmanınızın da yardımıyla, tam anlamıyla unutulmaz bir aile tatili sunuyor.

İslamlar Köyü Yol Tarifi

İslamlar Köyü’ne gitmek için D400 karayolu üzerinden Kalkan’a gitmeniz gerekiyor. D400 karayolunda, Kalkan Otogarı için ayrılan yoldan, denizden yukarıya, ormana doğru ilerleyin.  Yolu takip ederek, Antalya – Fethiye yoluna ulaşacaksınız. Ormanlar içindeki bu yol üzerinden devam ederek, yol sonundan İslamlar Köyü Yolu’na saparak bu muhteşem coğrafyaya ulaşabilirsiniz.

 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü