Bize Ulaşın +90242 844 15 32

TR

|

₺ TL

Belek'te Gezilecek Yerler

Antalya’nın en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biri olan Belek; yemyeşil coğrafyası, tertemiz sahilleri ve çok daha fazlasıyla dünyanın her noktasından turisti kendisine çekmeyi başarıyor. Sizler için Belek'te gezilecek yerler nereler, araştırıp derledik. Gelin, birlikte göz atalım...

Özellikle golf turizmi açısından çok popüler bir bölge olan Belek’te, çok geniş golf sahaları yer almakta. Bununla birlikte, bölgenin tertemiz coğrafyası ve denizi, dünyanın çok yerinden insanı kendisine bağlayan bir unsur.

Antalya’nın batı ilçelerinden biri olan Belek, Serik’e bağlı. Mahalli bir idare olarak kabul ediliyor olsa da Belek’te turizm çok ciddi yükselişte. Yaz kış fark etmeden, çok keyifli bir atmosfere sahip olan Belek, mutlaka görülmesi gereken destinasyonlardan biri. Bölgede yer alan pek çok tarihi eser ve doğal güzellik, Belek’in gezilebilecek yerlerini oldukça çeşitlendiriyor.

Aspendos Tiyatrosu

Belek’te mutlaka görülmesi gereken eserlerin başında Aspendos Tiyatrosu geliyor. Milattan önce 2. yüzyılda inşa edilen Aspendos Tiyatrosu, günümüzde hala konserler ve diğer etkinlikler için kullanılmakta. Akustik açısından eşsiz özelliklere sahip olan bu tiyatro, döneminin en çok dikkat çeken eserlerinden biri.

Aspendos Tiyatrosu 

Antalya – Alanya karayolu üzerinde, 44. kilometreden kuzeye doğru giden sapağa sapmanız halinde, iki kilometrelik bir yolculukla Aspendos Tiyatrosu’na ulaşabilirsiniz. Oldukça iyi levhalandırılmış bir yol olması nedeniyle tiyatroyu kolayca bulabilirsiniz. Aspendos Tiyatrosu, sadece Türkiye için değil, dünya için de oldukça önemli bir eser. Akdeniz’deki Antik Roma tiyatroları içerisinde en iyi korunmuş olanı olma unvanına sahip. Bu eser, dünyanın pek çok yerinden turist çekmeyi başarıyor.

Belek Golf Sahalarını Ziyaret Edin

Belek merkezde, kolayca ulaşabileceğiniz noktalarda yer alan pek çok golf sahası mevcut. Bu sahalar, özel etkinlikler olmadığı sürece herkesin kullanımına açık. Elbette özel mülkler olduğu için giriş ücreti ödemeniz gerekebilir. Sahil yolu boyunca ilerleyerek, sağlı sollu çok sayıda golf sahasına rastlayabilirsiniz. Dünyaca ünlü etkinliklere ev sahipliği yapan bu sahalarda, her seviyeden oyuncuya kurs da veriliyor.

Eğer golf öğrenmek istiyorsanız, Belek sizin için en doğru yerlerden biri olacaktır. Bu sahalarda golf oynamak zorunda değilsiniz. Yemyeşil bölgenin tüm dokusunu hissederek, keyifli bir yemek yiyebilir, kafelerde bir şeyler içebilirsiniz. Dünyanın pek çok ülkesinden, golf tutkunlarını çeken bu sahaları görmeniz, Belek tatilinize farklı bir renk katabilir.

Kurşunlu Şelalesi

Belek’ten, Antalya – Mersin yoluna ilerleyerek, 15. kilometreden sola saparak, levhaları takip edip, yedi kilometre devam ettikten sonra Kurşunlu Şelalesi’ne ulaşmanız mümkün. Şelale, saat 18:30’a kadar gezilebiliyor. Erken saatlerde gitmeniz halinde, bölgede keyifli bir kahvaltı yapabilir, doğal ürünlerin satıldığı pazarları ziyaret edebilirsiniz.

18 metre yükseklikten dökülen sular, Kurşunlu Şelalesi’nde çok farklı bir bitki örtüsü ve mikro iklim oluşmasını sağlıyor. Yaz aylarında bile serinleme fırsatı veren bu bölgede, Akdeniz’in neredeyse hiçbir yerinde görülmeyen kuş türlerine de rastlayabilirsiniz. Kimisi tropikal kuşlar olan bu canlılar, oldukça ilginç bir görüntü sergiliyor.

Kurşunlu Şelalesi 

Kurşunlu Şelalesi, Belek’ten kolayca ulaşılabilir konumda. Bu nedenle, seyahatiniz sırasında gidilecek yerler listesine eklemenizde fayda var. İki kilometre uzunluğundaki büyük bir kanyon içerisinde yer alan Kurşunlu Şelalesi, pek çok farklı gölet de oluşturmuş. Filmlerden fırlamış gibi özel bir atmosfer yaratan bu şelale, her an ayrı bir keyif veriyor.

Kurşunlu Şelalesi, tatlı su olduğu için içilebiliyor. Bölgeye inşa edilmiş olan tesiste, bazı çeşmelerden, şifalı olduğuna inanılan bu suları içebilmeniz mümkün. Bununla birlikte, yine tesis içerisinde yer alan restoran, piknik alanı ve diğer işletmelerden yararlanabilir, burada geçireceğiniz gününüzü çok daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Belek ve çevresindeki keşfederken Belek özel havuzlu tatil villalarında konaklayabilirsiniz. Hemen Hellovillam'ın Belek Kiralık Villalarını  inceleyerek, kendinize uygun villayı bulup, rezervasyon yaptırabilirsiniz.