Bize Ulaşın +90242 844 15 32

TR

|

₺ TL

Dalaman Gezilecek Yerler

Muğla’nın sevilen güzide beldelerinden biri olan Dalaman, tatilseverlerin favori bölgelerinden biri olmaya devam ediyor. Dalaman Çayı, Sarıgerme Plajı, Sarsala Koyu, Ekinci Koyu gibi doğa harikalarıyla ünlü Dalaman’da gezip görebileceğiniz pek çok yer ve mekan bulunuyor. Tüm bu güzellikleri sizler için listeledik, gelin göz atalım!

1) Günlüklü Koyu

Çok sayıda plaja sahip olan Günlüklü Koyu, yemyeşil ağaçlarla kaplı olmasının yanı sıra bölgedeki en hareketli koylardan biri olma özelliğine sahip. Yeşilin tadına doyasıya varabileceğiniz bu özel mekanı aileniz ve sevdiklerinizle birlikte mutlaka ziyaret etmeli, temiz oksijenini yakından deneyimlemelisiniz.

2) Sarsala Koyu

Muhteşem kamp alanlarının bulunduğu, doğanın beşiğinde bulunan bu koy; Dalaman ve Göcek bölgeleri yakınında bulunan en güzel koylardan biri olarak biliniyor. Panoramik manzarasında etkileyici fotoğraflar çekilebileceğiniz ve iskelesinde denize girip güzel vakitler geçirebileceğiniz Sarsala’da yüzmek istiyorsanız, deniz oldukça temiz ve dalgasız. Belediyenin işlettiği bu koya karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Birçok tesisin bulunduğu ve giriş ücreti 2.5 TL olan koyda, isterseniz teknede konaklamanız da mümkün.

3) Sarıgerme Halk Plajı

Akdeniz’in belki de en güzel plajlarından biri olan Sarıgerme Halk Plajı, hafif dalgalı bir denize sahip olmasına rağmen sabah saatlerinde oldukça sakin olan bir plaj. Araba ile giriş ücreti 20 TL olan bu etkileyici plajda, şezlong parası olarak 10 TL gibi bir ücret alınıyor. Dalaman tatilinizde özellikle gidip görmeniz gereken yerler arasında bulunan bu plajda, harika günbatımı manzarasının tadını çıkarabilir, ya da plaj kenarında bulunan işletmeden keyif dolu bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

4) Telmessos Antik Kenti

Muğla’nın Fethiye ilçesinin sınırlarında bulunan Telmessos Antik Kenti, sizi tarih öncesinde bir yolculuğa çıkarmaya hazır. Güllük Dağı’nın güneybatısında bulunan ve bölgenin ilk yerleşim alanlarından biri olan bu antik kentin, adını Apollon’un oğlu olan Telmessos’tan aldığı söylenmekte. Akdeniz bölgesinin kıyı bölümünde kurulduğu zamandan beri, bölgede yerleşimlerin çağımıza kadar devam ettiğini görüyoruz. Siz de bu tarihi dokuyu yakından keşfedebilir, sevdiklerinizle antik kentte güzel vakitler geçirebilirsiniz.

5) Dalaman Çayı

Sıcak havanın boğucu atmosferinden kurtulmanız için özellikle uğramanız gereken yerlerden biri olan Dalaman Çayı, Akdeniz ve Ege bölgesinin sınırlarında bulunan turistik ve büyüleyici bir doğa harikası. Siz de aileniz ve sevdiklerinizle Dalaman Çayı’nın eşsiz atmosferinde keyifli saatler geçirebilir, Dalaman tatilinizde huzur dolu dakikalar yaşayabilirsiniz.

6) Gökgemile Koyu

Ülkemizin en sevilen ve bakir koylarından biri olarak bilinen Gökgemile Koyu, insan barındırmayışıyla ve sessizliğiyle biliniyor. Stresten kaçmak isteyenlerin özellikle tercih ettiği bu harika koyda, plaj çevresinde yer alan işletmelerde ve çeşitli restoranlarda yemek yiyebilmek ve Dalaman’ın farklı lezzetlerinin tadına bakabilmek mümkün.

7) Tlos Antik Kenti

Likya uygarlığının en eski kentlerinden biri olan Tlos Antik Kenti, yaklaşık 4 bin senedir varlığını sürdürmekte ve UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi’nde yer almaktadır. Dalaman tatilinizde mitolojinin ünlü figürlerinden Pegasus’un (kanatlı at) sahibinin yaşadığı kent olarak da bilinen ve Yaka Köyü isimli köyün sınırlarında yer alan Tlos Antik Kenti’ni ziyaret edebilir, sevdiklerinizle tarihin ihtişamına yakından tanık olabilirsiniz.

8) Yaka Köyü

Fethiye merkeze 40 km uzaklıkta bulunan Yaka Köyü’nü de Dalaman tatilinizde ziyaret edebilir, bu harika yeşillik atmosferinde güzel dakikalar geçirebilirsiniz. Köye özgü organik kahvaltılar yapabilir, köyde bulunan kaya mezarları, tiyatro ve kilise gibi yapıları yakından keşfedebilirsiniz.

Siz de Dalaman’ın birbirinde güzel mekanlarını görüp yakından keşfetmek istiyorsanız, Hellovillam’ın Dalaman Kiralık Villalar adresine göz atabilir, istediğiniz villa için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Mutlu tatiller dileriz. 😊