Kalkan Tatilinde Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yer

Kalkan’da bulunan birbirinden güzel villalarımızdan herhangi birinde tatil yapmayı mı düşünüyorsunuz? Otantik bir yapıya sahip Kalkan, muhteşem doğası ve masmavi deniziyle sizleri büyüleyecek. Kaş’a bağlı Kalkan; dar sokakları, tarihi evleri ve küçük bir limana sahip tipik bir Akdeniz köyü. Kalkan’da yapacağınız villa tatilinde hem doğayla iç içe yaşayarak bütün yılın stresini atabilir hem de birçok yeri gezerek tatilinizin her gününü dolu dolu geçirebilirsiniz. Kalkan’da tatil yaparken gezilmesi gereken en güzel 10 yeri şu şekilde sıralayabiliriz:

1. KAPUTAŞ PLAJI

Dünya’nın en iyi plajlarından birisi olarak Kaputaş Plajı’nda denize girmeden kesinlikle tatilinizi bitirmeyin. Denizin turkuaz rengi sizi adeta mest edecek.

2. PATARA PLAJI

Patara, Türkiye’nin en uzun plajıdır. Ayrıca Patara, caretta carettaların da yumurtalarını bıraktığı plaj olarak bilinir. Patara’ya gittiğinizde plajın girişindeki antik kenti de ziyaret edebilirsiniz.

3. İSLAMLAR KÖYÜ

kalkan-islamlar-koyuKalkan’daki tatilinizde enfes bir köy kahvaltısına ne dersiniz? Ya da güzel bir Akdeniz akşamında alabalık ziyafeti nasıl olurdu? Muhteşem bir doğa ve manzara eşliğinde bunları İslamlar Köyü’nde yapabilirsiniz.

4. KALKAN HALK PLAJI

Mavi bayrağa sahip bu plajda mutlaka denize girmelisiniz. Taşlık olan bu plajın denizine hayran kalacaksınız.

5. RESTAURANTLAR

Kalkan, size de birçok damak tadını sunan mekanlara sahiptir. Özellikle; Akdeniz’in birçok deniz ürününü, yerel lezzetleri ve kırmızı et çeşitlerini Kalkan’daki restaurantlardan tadabilirsiniz.

6. SAKLI KENT KANYONU

Dünyaca ünlü Saklıkent Kanyonu, koruma altına alınmış bir milli parktır. Kanyonun buz gibi sularına girebilir, bölgede doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

7. XANTOS ANTİK KENTİ

Saklıkent’e giderken Xanthos Antik Kenti’ni de ziyaret edebilirsiniz. Likyalılar’dan kalan bu antik kent, ayrıca çağının en büyük yerleşkelerinden birisidir.

8. TEKNE TURLARI

Kalkan’daki limandan düzenlenen tekne turlarıyla bölgedeki birçok bakir koyu gezebilir ve bu koylarda denize girebilirsiniz. Tekne turları sabah saatlerinde başlayıp akşama kadar sürmektedir.

9. KALKAN ÇARŞISI

Tarihi görüntüsü sizi de cezbedecek. Çarşı içerisinde bölgenin köylülerinin yaptığı birçok el yapımı ürünü satın alabilirsini

10. KALAMAR KOYU

Su sporlarından hoşlanır mısınız? O zaman size Kalamar Koyu’nu öneriyoruz. Masmavi bir denize sahip olan Kalamar Koyu’nda ayrıca balıklarla birlikte yüzmenin tadını da yaşayabilirsiniz.