Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Çanakkale’ye bağlı bir ada olan Bozcaada, plajları ve koyları ile olduğu kadar doğal güzellikleri ile de ön plana çıkmaktadır. Türkiye’nin 3. büyük adası olan Bozcaada’nın Akdeniz iklimi ise bahar ve yaz aylarında ilgi görmesine neden olmaktadır. Özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı misafirlerin yoğun ilgi gösterdiği Bozcaada, yeşil ile mavinin görsel şölenini sunması bakımından önem taşımaktadır. Bozcaada doğal güzellikleri denildiğinde akla gelen ilk şey ise gün batımı manzarasına karşı şarap keyfi yapmak olmaktadır.

Bozcaada doğal güzellikler açısından oldukça zengindir. En meşhur Bozcaada doğal güzellikleri arasında bulunan yerler ise; Göztepe, Çayır Koyu, Akvaryum Koyu, Ayazma Koyu, Bozcaada Rüzgar Gülleri, Bozcaada Yel Değirmenleri ile Habbele Koyu’dur.  Bozcaada doğal güzelliklerinde hem doyasıya deniz ve güneş keyfi yapmak hem de keyifli yürüyüşler yapmak mümkündür. Bozcaada’ya ulaşımlar ise Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı beldesi olan Geyikli’den hareket eden feribotlar ile yapılabilmektedir. 

Göztepe

Bozcaada’nın doğal güzellikleri denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri Göztepe olmaktadır. Denize olan yüksekliği 192 metre olan Göztepe’den Bozcaada’nın muhteşem manzarasının yanı sıra Çanakkale Boğazı, Gökçeada, Midilli Adası ve Semadirek Adası’nın eşsiz manzarasını izlemek mümkün olmaktadır. Göztepe, özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bozcaada misafirlerine eşsiz bir gün batımı manzarası sunan Göztepe, gün batımlarında şarap keyfi yapmak için oldukça idealdir. Göztepe’ye ulaşımlar ise merkezden yaklaşık olarak 50 dakikalık yürüyüşler ile yapılabilmektedir. Özel araç imkanı olan misafirler ise dik bir yokuşun ardından Göztepe’ye ulaşabilmektedirler. 

Adres: Cumhuriyet, 17680 Bozcaada/Çanakkale

Çayır Koyu

Çayır Koyu Bozcaada’nın en kuzey ucunda bulunmaktadır. Adanın doğal güzellikleri arasında yer alan Çayır Koyu bol rüzgar aldığı için özellikle sörfçülerin vazgeçilmez koyları arasındadır. Bozcaada’nın en dalgalı denizi Çayır Koyu’nda olduğu için dalgalardan keyif alan kişiler tarafından ziyaret edilmektedir. Tertemiz ve turkuaz rengindeki denizi ile ön plana çıkan Çayır Koyu, Bozcaada’nın en sakin koylarından bir tanesidir. Çayır Koyu içerisinde herhangi bir tesis yer almamaktadır. Bu nedenle ziyaretçilerin Çayır Koyu’na giriş yapmadan önce yeme ve içme konusunda tedarikli gelmelerinde fayda bulunmaktadır. Koy içerisinde şezlong, şemsiye, duş, tuvalet ve soyunma kabini gibi hizmetler yer almamaktadır. Çayır Koyu’na ulaşımlar ise yürüyerek yaklaşık 40 dakikada yapılabilmektedir. Özel araç imkanı olan ziyaretçiler ise ada merkezinden 5 dakikalık bir yolculuk ile Çayır Koyu’na ulaşabilmektedirler. Çayır Koyu’na girişlerde misafirlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

Adres: Cumhuriyet, 17680 Bozcaada/Çanakkale

Akvaryum Koyu

Bozcaada’nın en meşhur doğal güzellikleri arasında yer alan Akvaryum Koyu, her yıl hem yerli hem de yabancı misafirlerin uğrak yerlerindenn biridir. Akvaryum Koyu’nda yeşil ile mavinin eşsiz güzelliğinin keyfini çıkarmak mümkün olmaktadır. Tertemiz, berrak ve adından da anlaşıldığı gibi masmavi bir denize sahip olan Akvaryum Koyu, kampçıların da ilgi gösterdiği yerler arasında bulunmaktadır. Akvaryum Koyu dalış yapmak isteyenler için de son derece uygundur. Koyun çevresinde herhangi bir tesis bulunmadığı için Bozcaada misafirleri koya giriş yapmadan önce yeme ve içme ihtiyaçlarını temin edebilirler. Akvaryum Koyu içerisinde şezlong, şemsiye, duş, soyunma kabini ve tuvalet gibi hizmetler bulunmamaktadır. Bozcaada’nın en bakir ve en güzel koylarından biri olan Akvaryum Koyu’na ulaşımlar özel araçlar ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Akvaryum Koyu’na girişlerde misafirlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

Adres: 17680 Bozcaada/Çanakkale

Ayazma Plajı

Bozcaada’nın en popüler plajlarından biri olan Ayazma Plajı, Bozcaada’nın doğal güzelliklerinden biri durumundadır. Bozcaada’nın en büyük plajı olan Ayazma Plajı, tertemiz, berrak ve turkuaz rengindeki denizi ile oldukça rağbet görmektedir. Küçük ve sarı renkteki kumlardan oluşan plajı ve sığ denizi ile çocuklu aileler ve yeni yüzme öğrenen kişiler için de son derece uygundur. Ayazma Plajı çevresinde Bozcaada misafirlerinin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının karşılanabileceği tesis yer almaktadır. Bu tesislerde Bozcaada’ya özgü meşhur lezzetler denenebilmektedir. Ayazma Plajı’na girişlerde misafirlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ancak şezlong ve şemsiye kiralamak isteyen misafirler plaj içerisindeki işletmeden faydalanabilmektedirler. Ayazma Plajı günün her saati dalgasız olduğu için adanın en sevilen plajıdır. Ada merkezine yaklaşık olarak 7 kilometre mesafede yer alan Ayazma Plajı’na özel araçlar ile rahatlıkla ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. Ancak otopark için ziyaretçilerden ücret alınmaktadır. 

Adres: Alaybey, Çınarlı Çarşı Cd. No:49, 17680 Bozcaada/Çanakkale

Bozcaada Rüzgar Gülleri

Bozcaada denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri de Bozcaada Rüzgar Gülleri olmaktadır. Bozcaada Rüzgar Gülleri özellikle gün batımı manzaraları izlemek amacı ile gelen misafirleri ağırlamaktadır. Adanın en popüler fotoğraf çektirme yerlerinden biri olan Bozcaada Rüzgar Gülleri, Bozcaada’nın batı kısmında bulunmaktadır. Batı Burnu olarak adlandırılan ve iki tarafı uçurum olan bölgede yer alan Bozcaada Rüzgar Gülleri’ndeki 17 adet rüzgar gülü 2000 yılında yapılmıştır. Bölgede yer alan Polente Feneri ise 1861 yılında inşa edilmiştir. Rüzgar güllerinin en sonunda bulunan ünlü Polente Feneri, hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler tarafından ziyaret edilmektedir. Eşsiz gün batımı manzaralarının izlenebileceği Bozcaada Rüzgar Gülleri özellikle bahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedir. 

Adres: Cumhuriyet, 17680 Bozcaada/Çanakkale

Bozcaada Yel Değirmenleri

Bozcaada’nın en meşhur doğal güzelliklerinden biri olan Bozcaada Yel Değirmenleri, yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez yerleri arasında bulunmaktadır. Eşsiz bir manzaraya sahip olan Bozcaada Yel Değirmenleri, misafirlere adeta bir görsel şölen sunmaktadır. Eski zamanlarda ada merkezinin iki tarafında bulunan tepede çok sayıda yel değirmeni bulunmaktayken zaman içerisinde bu yel değirmenlerinin tamamı yıkılmış ve geriye kalıntılar kalmıştır. 2019 yılında Bozcaada Kaymakamlığı tarafından kalıntı halinde olan 2 adet yel değirmeni yeniden inşa ettirilmiştir. Bozcaada Yel Değirmenleri bahar ve yaz aylarında Bozcaada misafirleri için vazgeçilmez yerlerden biri durumundadır. Özellikle fotoğraf çekmek isteyen kişilerin tercih ettikleri Bozcaada Yel Değirmenleri günün her saatinde tercih edilebilir. Bozcaada Yel Değirmenlerine ulaşımlar Rum Mahallesi’nin arka kısmında bulunan Taş Ocağı Otoparkının yanından yaklaşık olarak 5 dakikalık yürüyüşler ile kolaylıkla yapılabilmektedir. 

Adres: Cumhuriyet, 17680 Bozcaada/Çanakkale

Habbele Koyu

Bozcaada’nın en meşhur doğal güzelliklerinden biri olan Habbele Koyu, mavi ile yeşilin sunduğu müthiş manzaraları ile ön plana çıkmaktadır. Eşsiz manzarası ile tercih sebebi olan Habbele Koyu, daha sakin ve sessiz yerlerden hoşlanan kişiler tarafından denize girmek için tercih edilmektedir. Bozcaada’nın diğer popüler plajlarına göre çok daha sakin olan Habbele Koyu, tertemiz, berrak ve masmavi bir denize sahiptir. Habbele Koyu’na girişlerde ziyaretçilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ancak şezlong ve şemsiye kiralamak isteyen misafirler koy içerisinde yer alan işletmeden faydalanabilmektedirler. Koy içerisinde herhangi bir tesis yer almadığı için misafirler yeme içme gibi ihtiyaçlarını yanlarında getirebilmektedirler. Yaz aylarında kalabalık olabilen Habbele Koyu, hafta içi günlerde çok daha sakin olmaktadır. Habbele Koyu’na ulaşımlar özel araçlar ve dolmuşlar ile rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. 

Adres: 17680 Bozcaada/Çanakkale

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü