Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Türk ve Rum mutfağının buluşma noktası olan Gökçeada restoranları, eşsiz lezzetleriyle damaklarda kalıcı tatlar bırakır. Yılın her döneminde misafir ağılamak için hazır bekleyen bu yerler mevsimine göre lezzetler sunarlar. Gökçeada, Ege Bölgesi’nin göz bebeklerinden olan bir yer olarak gezilecek yerleri, doğal güzellikleri ve masmavi denize ev sahipliği yapan plajları ile büyüleyici bir yerdir. Bu özelliklere ek olarak lezzetli yemeklerin ve eğlencenin adresi olan Gökçeada restoranları ise tatilin her anını mükemmelleştirir. Plajda geçirilen bir günün ardından günün yorgunluğunu lezzetli yiyeceklerle dolu bir sofrada geri planda bırakmak tatilden alınacak keyfi arttırır. Gökçeada'nın mükemmel manzarasına karşı izlenecek günbatımları eşliğinde güzel bir yemek yemekse tatille ilgili unutulmaz anlardan bir diğeri olacaktır.

Gökçeada restoranları, genellikle meyhane veya taverna konseptine sahiptir. Restoranların birçoğu adanın yerlileri tarafından işletilir. Adaya özgü mezeler, ızgaralar ve tatlılar bulunan bu restoranlarda adeta bir gastronomi şöleni yaşanır. Gökçeada tatilinde farklı lezzetler denemek, ailecek veya arkadaşlarla eğlenceli akşam yemekleri geçirmek isteyenler Gökçeada restoranları sayesinde bu isteklerini gerçekleştirebilirler.

Dimitri Ada Evi & Restaurant

Gökçeada'nın önemli yerlerinden biri olan eski Bademli'de bulunan Dimitri Restaurant, meze ve deniz ürünleriyle ön plana çıkan bir yerdir. Nefes kesen bir manzaraya karşı konumlandırılmış olan bu yer Gökçeada’yı tepeden görür. Deniz ve günbatımı manzarası eşliğinde lezzetli mezeler ve adanın balıkçıları tarafından tutulmuş balıklarla kurulan sofralarda bir lezzet şöleni yaşanır. Mekân, Rum evlerinden birinin bahçesine kurulmuştur. Geniş bahçesi yazın gördüğü yoğun ilgi nedeniyle tatilciler tarafından dolup taşar. Mekânın buharda oğlak gibi özel bir yemeği bulunur. Adanın baharatları ile çeşitlendirilmiş bu yemek, et severlerin hayran kaldığı bir lezzettir. Dimitri Ada Evi Gökçeada’da birkaç kadeh bir şey içip lezzetli yemekler yemek isteyenler için mutlaka denenmesi gereken bir yerdir.

Adres: Bademli Köyü Yolu, 17760 Bademli/Gökçeada/Çanakkale

Telefon: 0532 485 09 38

Kokina Restoran 

Adanın yerlileri tarafından işletilen Kokina Restoran 2019 yılından beri hizmet veren sevimli mimarisiyle dikkat çeken bir yerdir. Meze ve deniz ürünleri ile yine ön plana çıkan bu yerde farklı lezzetler denemek mümkündür. Merkezde bulunan Kokina Restoran’da adanın yoğun dönemlerinde yer bulunabilmek oldukça zordur. Şık sunumları ve lezzetli yemekleriyle gelen herkesin sevdiği Kokina Restoran’da salaş meyhane kültürünü yaşamak mümkündür. Salaş meyhane kültürüne ek olarak ev yapımı seramik tabaklarda servis edilen lezzetli yiyecekler sofralara şıklık katar. Nostaljik bir sokak içerisinde bulunan mekânda sınırlı sayıda meze çeşidi bulunup her bir meze damakta kalan bir lezzet şöleni yaratır. Mekân, balıkları ile ön plana çıkan bir yer olsa da menüsünde adanın meşhur lezzeti olan oğlak tandıra yer verir.

Adres: Çınarlı, Kadri Üçok Cad. No:22, 17760 Gökçeada/Çanakkale

Telefon: 0532 609 67 67


 

Mecnun Ocakbaşı

2021 yılından beri hizmet veren bu yeni mekân adaya yeni bir soluk getirmiştir. Genellikle balık üzerine menüsü olan mekanların aksine Mecnun Ocakbaşı isminden de anlaşılacağı üzerine et üzerine bir restorandır. Kaleköy Limanı’nda bulunan Mecnun Ocakbaşı, mükemmel bir deniz manzarasına ev sahipliği yapar. Lezzetli yemeklere eşlik eden günbatımı mekânın kısa süre içerisinde ünlenmesini sağlamıştır. İstanbul’un ünlü restoranlarına işletmecilik yapmış iki arkadaş tarafından işletilen Mecnun Ocakbaşı, doyurucu porsiyonlarıyla da sevilen bir yerdir. Modern mutfağı, şık dekorasyonu ve lezzetli yemekleriyle mecnun ocak başı Gökçeada’nın gözde mekanlarından biridir.

Adres: Fatih mahallesi Barbaros caddesi No:12, 17760 Gökçeada/Çanakkale

Telefon: 0542 115 09 53

Patika Balık

Kaleköy Limanı’nda bulunan bir diğer mekân şıklığı ile göz kamaştıran Patika Balık’tır. Meze ve deniz ürünleri üzerine kurulan bu yer keyifli manzarası, şık sunumları ve yaşattığı lezzet şölenleriyle gelen herkesin beğendiği bir yerdir. 2022 yılında hizmet vermeye başlayan bu yer adalı genç bir çift tarafından işletilmektedir. Adanın diğer restoranlardaki yemek kültürünü kendi restoranlarıyla harmanlayan çift, ortaya mükemmel lezzetler çıkarmıştır. Patika Balık’ın şefi İstanbul’un ünlü balık restoranlarından birinin şefi olup marifetlerini artık Patika Balık’ta sergilemektedir. Şık sunumları, doyurucu porsiyonları ve sevimli ambiyansı ile keyifli bir akşam yemeği yemek isteyenler Patika Balık’ı tercih edebilir. Mekân adanın diğer mekanlarını gibi akşam 00.00’a kadar hizmet vermektedir.

Adres: Fatih, Barbaros Sokak No:56, 17760 Kaleköy/Gökçeada/Çanakkale

Telefon: 0545 921 41 07

Barba Yorgo Taverna

Rum kültürü denildiğinde taverna eğlencesi de beraberinde gelir. Gökçeada Tepeköylü olan Barba Yorgo tarafından açılan Barba Yorgo Tavernası 1996 yılından beri hizmet verir. Barba, yaşlı Rum meyhanecilere hitap etme şeklidir. Aslında Yorgi Zarbozan tarafından işletilen bu yerde Zarbozan’ın kendi bağlarında yetişen üzümlerden elde edilen şaraplar bulunu. Tavernasında bu 5 çeşit şarabı servis eder. Barba Yorgo Tavernası Gökçeada’nın en meşhur mekanlarından biridir. Bölgeye gelen şarap severler mutlaka Zarbozan’ın şaraplarını denemelidir. Barba Yorgo günümüzde Tepeköy’ün girişinde daha geniş bir alanda hizmet verir. Bu alan bağ manzarasına karşı konumlanır. Mekânın misafirleri keyifle yemeklerini yerken Gökçeada’nın bağlarının manzarasını izler. 

Barba Yorgo Tavernasında et, balık ve meze çeşitlerine yer verilir. Adanın meşhur fırında oğlak ve kekikli kuzu pirzola lezzetleri burada yapılır. Sübye yahni olarak bilinen özel yemekte adada sadece Barba Yorgo Tavernasında pişirilir. Gökçeada akşamlarında canlı müzik eşliğinde eğlenmek isteyen kişiler için de Barba Yorgo Tavernası önerilecek adrestir.

Adres: Tepeköy İç Yolu No:13, 17760 Tepeköy/Gökçeada/Çanakkale

Telefon: (0286) 887 42 47

Angelikis Taverna

Angelikis Taverna bir diğer adıyla To Steki tis Angelikis, doğma büyüme Gökçeada Tepeköylü olan Angeliki tarafından işletilir. Adanın yerlilerinden olan Angeliki, kendisine ait olan bakkalı 6 sene önce restoran ve taverna konseptine dönüştürmüştür. Lezzetli yemekleri, şık ambiyansı ve Gökçeada’ya tepeden bakan manzarası ile Angelikis Taverna görülmeye değer bir yerdir. Restoranda hem açık hem de kapalı oturma yerleri bulunur. Yazın Gökçeada’nın nostaljik sokakları içerisinde oturarak lezzetli yemekler yemek unutulmaz bir anı olacaktır. Tavernada hem Yunan hem de Türk lezzetlerine yer verilir. Özellikle ahtapot ve tirokaftesi mezeleri ön plandadır. Adanın birçok iyi restoranında olduğu gibi Gökçeada’ya özel fırında oğlağa burada da yer verilir.

Adres: Tepeköy Mahallesi. Tepeköy Meydanı.No247, 17762 Gökçeada/Çanakkale

Telefon: 0531 220 02 86

Son Vapur Meyhane

2018’den bu yana restoran olarak hizmet veren bu yer, Son Vapur ekibinin taş otelinin bahçesinde bulunur. Dağlar arasında kalan mekân Zeytinliköy manzarasına karşı konumlandırılmıştır. Son Vapur Meyhane’nin diğer mekanlardan ayrılan özelliği imroz geleneksel lezzetlerini sunmasıdır. Meyhanenin menüsünde; kuzu dolma, balık simiti, buharda oğlak, fener balığı kavurması, ahtapot füme, horyatiki salata, beğendili karides gibi birçok farklı lezzet bulunur. Menüde yöresel şaraplara da yer verilir. Mekanda yaz akşamlarına genellikle canlı müzik eşlik eder.

Son vapur meyhane akşam saatlerinde dolup taştığı gibi sabahları da yoğun ilgi gören bir yerdir. Zengin kahvaltısı ile güne doyurucu bir kahvaltıyla başlamak isteyenler soluğu Son Vapur’da alır.

Adres: Zeytinliköy İç Yolu, 17760 Zeytinliköy/Gökçeada/Çanakkale

Telefon: 0538 415 57 00

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü