Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Hem doğal ve tarihi güzellikleri, hem gezilecek yerleri hem de plajları ile tercih sebebi olan Heybeliada, en güzel koyları bünyesinde bulundurması ile bahar ve yaz aylarında özellikle İstanbulluların akınına uğramaktadır. Heybeliada plajlarının aksine Heybeliada koyları, sakinlikten ve sessizlikten hoşlanan, dinlenmek isteyen ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir. Heybeliada’ya tatil planı yapan kişiler ise, “heybeliada’nın en güzel koyları hangileridir?” sorusuna yanıt aramaktadırlar.

Heybeliada koyları tertemiz, berrak ve masmavi denizleri ile ön plana çıkmaktadır. Heybeliada’da denize girilecek sakin yerler arasında; Çam Limanı Koyu, Mimi Koyu, Madam Martha Koyu, Alman Koyu, Akvaryum Koyu ve Ada Beach Club yer almaktadır. Heybeliada ziyaretçileri, Heybeliada koylar haritası üzerinden kendilerine en yakın koyları tercih edebilmekte ve deniz ile güneşin tadını çıkarabilmektedirler. 

Çam Limanı Koyu

Heybeliada’nın en temiz koylarından biri olan Çam Limanı Koyu, tertemiz ve berrak denizi ile ön plana çıkmaktadır. Her yıl hem yerli hem de yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapan Çam Limanı Koyu’nda yemyeşil ağaçlar tarafından çevrelenen masmavi deniz, görenleri büyülemektedir. Çam Limanı Koyu, hafta içi günlerde hafta sonlarına göre çok daha sakin olmaktadır. Keyifli yürüyüş rotalarının bulunduğu Çam Limanı Koyu’nda keyifli yürüyüşler yapmak mümkün olmaktadır. Çam Limanı Koyu üzerinden manzaranın eşsiz güzelliği izlenebilmektedir. Temizliği nedeni ile yat ve teknelerin de vazgeçilmez rotalarından biridir. 

Çam Limanı Koyu içerisinde çok sayıda beach club konseptinde işletme yer almaktadır. Beach club konseptindeki işletmelere girişlerde ziyaretçilerden ücret talep edilmektedir. Çam Limanı Koyu’nda yer alan beachlerde Heybeliada’ya özgü farklı lezzetler denenebilmektedir. Beach clublara girişlerde ziyaretçilerden ücret alınmakta ancak şezlong için ekstra ücret talep edilmemektedir. Çam Limanı Koyu’nda yer alan beachlerde ziyaretçiler keyifle yüzebilmekte ve doyasıya güneşlenebilmektedirler. Duş, tuvalet ve soyunma kabini gibi imkanlar mevcuttur. Ulaşımlar ise heybeliada İskelesinden yaklaşık olarak 25 dakikalık yürüyüşler ile kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Yürümek istemeyen ziyaretçiler ise ada merkezinden kiralayabilecekleri bisikletler ve elektrikli toplu taşıma araçları ile Çam Limanı Koyu’na ulaşabilmektedirler. 

Adres: Heybeliada, 34973 Adalar/İstanbul 

Alman Koyu

Heybeliada’nın en güzel koylarından biri olan Alman Koyu, tertemiz ve berrak denizi ile tercih sebebi olmaktadır. Her yıl hem yerli hem de yabancı çok sayıda turist tarafından tercih edilen Alman Koyu, yat ve teknelerin vazgeçilmez adreslerinden biridir. Alman Koyu’na girişlerde ziyaretçilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ancak şezlong ve şemsiye kiralamak isteyen ziyaretçiler, Alman Koyu bünyesinde yer alan işletmeden kiralayabilmektedirler. Alman Koyu bünyesinde bulunan duş, tuvalet ve soyunma kabini gibi hizmetlerden de faydalanılabilmektedir. Koy içerisinde yer alan restorandan yiyecek ve içecek ihtiyacı karşılanabilmektedir. Yemyeşil ağaçların çevrelediği masmavi deniz, Heybeliada misafirlerine keyifli anlar yaşatmaktadır. Hafta sonlarında İstanbul’a olan yakın konumu sebebi ile kalabalık olabilen Alman Koyu’nu sakinlikten hoşlanan kişiler, hafta içi günlerde ziyaret edebilmektedir. Alman Koyu’na ulaşımlar ise yürüyerek patika yol üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. 

Adres: Heybeliada, 34973 Adalar/İstanbul

Ada Beach Club

Çam Limanı Koyu içerisinde yer alan Ada Beach Club, beach club konseptinde hizmet vermekte olan bir işletmedir. Koy bünyesinde yer alması nedeni ile heybeliada’nın en nezih ve en kaliteli işletmelerinden biri durumundadır. Yerli ve yabancı misafirler tarafından oldukça beğenilen Ada Beach Club, çam ağaçlarının eşsiz kokusu eşliğinde keyifle yüzmek için son derece uygundur. Ada Beach Club’a girişlerde ziyaretçilerden ücret talep edilmektedir. Ancak şezlong ve şemsiye gibi hizmetlerden ekstra ücret alınmamaktadır. Du, tuvalet ve soyunma kabini gibi hizmetlerden de faydalanılabilmektedir. Ada Beach Club içerisinde restoran ve kafe de yer almaktadır. Heybeliada ziyaretçileri, Heybeliada’ya özgü birçok lezzeti Ada Beach Club’a ait restoranda deneyebilmektedir. Ada Beach Club’a ulaşımlar ise ada merkezinden yaklaşık olarak 20 dakikalık yürüyüş ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Heybeliada merkezinden kiralanabilecek bisiklet ile koya ulaşılabildiği gibi aynı zamanda adada kullanılan elektrikli toplu taşıma araçları ile de Alman Koyu’na ulaşım gerçekleştirmek mümkündür. 

Adres: Çamlık Mevki, 34973 Adalar/İstanbul

Mimi Koyu

Heybeliada’ya yakın koylar arasında yer alan Mimi Koyu, sakinlik ve sessizlik arayışı olan kişilerin tercih edebilecekleri koylardan bir tanesidir. Madam Martha Koyu ile Çamakya Aile Plajı arasında yer alan Mimi Koyu’nun kumsal alanı bulunmamaktadır. Ahşap bir merdivenden denize girilebilmektedir. Koya ulaşımlar ise tepeden bir merdiven ile sağlanmaktadır. Mimi Koyu’na girişlerde ziyaretçilerden ücret alınmaktadır. Şezlong, şemsiye, duş, tuvalet ve soyunma kabini gibi hizmetler mevcuttur. Mimi Koy içerisinde küçük bir işletme bulunmaktadır. Heybeliada ziyaretçileri bu küçük işletmeden yiyecek ve içecek temin edebilmektedirler. Mimi Koyu’na ulaşımlar ise Heybeliada’dan vapurlar ile Burgazada'ya gelindikten sonra Burgazada İskelesinden yaklaşık 15 dakikalık yürüyüşler ile yapılabilmektedir. Bisikletler ve elektrikli araçlar ile de koya ulaşım mümkündür. 

Madam Martha Koyu

Heybeliada’ya en yakın koylardan biri olan Madam Martha Koyu, güzelliği kadar isminin hikayesi ile ön plana çıkmaktadır. Madam Martha Koyu’na ismini veren ise Madam Martha isimli bir kadındır. Madam Martha, yaz ve kış aylarını geçirdiği Burgazada’da deniz kıyısına inerek deniz kabukları ve renkli taşlar toplamaktadır. Topladığı bu renkli taş ve deniz kabuklarından çocuklar için takılar yaparak onlara hediyeler veren Madam Martha, ada genelinde herkes tarafından sevilen ve lakabı “Çiçek Teyze” olan bir kadındır. Vefatından sonra ise koya, “Madam Martha” adı verilmiştir. 

Burgazda İskelesine yaklaşık olarak 2 kilometre uzaklıkta yer alan Madam Martha Koyu, kampçıların uğrak noktalarından bir tanesidir. Hafta sonlarında kalabalık olabilen koy, hafta içi günlerde son derece sakin olmaktadır. Madam Martha Koyu içerisinde herhangi bir işletme yer almamaktadır. Şezlong ve şemsiye imkanının bulunduğu koyda, yiyecek ve içecek hizmeti veren herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle ziyaretçiler koya giriş yapmadan önce yiyecek ve içecek temin edebilirler. 

Adres: Burgazadası, 34975 Adalar/İstanbul

Akvaryum Koyu

Heybeliada’da yer alan en güzel koylardan biri olan Akvaryum Koyu, sessiz ve sakinlik arayışı olan kişilerin tercih sebebi olmaktadır. Hafta sonlarında kalabalık olabilen Akvaryum Koyu, hafta içi günlerde çok daha sakin olmaktadır. Tertemiz ve berrak denizi ile ön plana çıkan Akvaryum Koyu, hem yerli hem de yabancı misafirlerin beğenisini kazanmaktadır. Genel olarak taşlık yapıdan meydana gelen koya gelmeden önce ziyaretçiler yanlarında deniz ayakkabılarını getirebilirler. Akvaryum Plajı içerisinde yer alan işletmeden Heybeliada ziyaretçileri istedikleri takdirde şezlong ve şemsiye kiralayabilmektedirler. Duş, tuvalet ve soyunma kabini gibi hizmetler mevcuttur. 

Akvaryum Koyu içerisinde yer alan işletmeden yiyecek ve içecek ihtiyacı karşılanabilmektedir. Akvaryum Koyu genel olarak deniz kabuklarından meydana geldiği için büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Ancak deniz kabuklarının kesme ihtimaline karşın, ziyaretçilerin dikkatli olmaları gerekmektedir. Akvaryum Plajı’na ulaşımlar ise Heybeliada İskelesinden yapılacak yaklaşık 20 dakikalık yürüyüşler ile yapılabilmektedir. Ayrıca ada merkezinden hareket eden elektrikli toplu taşıma araçları ile ve bisikletler ile de Akvaryum Koyu’na ulaşmak mümkündür. 

Adres: Heybeliada, 347973 Adalar/İstanbul

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü