Çağrı
 Merkezimiz 
23:59'
a kadar
 açık!
Bize Ulaşın +90242 844 15 32

TR

|

₺ TL

Didim Gezilecek Yerler

Ege’nin etkileyici bölgelerinden olan Aydın’ın güzide ilçesi Didim’de, ziyaret edebileceğiniz ve sevdiklerinizle gezip görebileceğiniz pek çok yer bulunmakta. Antik kentleri, masmavi sahilleri ve tarihi mekanlarıyla bilinen Didim’de gezilecek yerler nereler, Didim’de ne yapılır, gelin birlikte inceleyelim. İşte Didim gezilecek yerler…

1. Milet Müzesi

Milet Antik Kenti’ne oldukça yakın bir bölgede yer alan Milet Müzesi aileniz ve sevdiklerinizle birlikte mutlaka ziyaret etmeniz gereken mekanların başında geliyor. Yazıtların, stellerin, Antik Yunan dönemine ait lahitlerin, heykellerin ve sütun başlıklarının bulunduğu müzede yakından görüp keşfedebileceğiniz onlarca tarihi kalıntı bulunuyor. Balat Köyü yakınlarında bulunan müze yaklaşık 600 m2’lik alana sahip.

2. Manastır Koyu

Didim’in batı kısmında bulunan ve özellikle sakin plajları tercih eden tatil severler için harika bir plaj olan Manastır Koyu, yılın tüm dönemlerinde sakin kalmayı başaran görüntüsüyle dikkat çekiyor. Bölge yakınlarında gidebileceğiniz diğer plajlar ise şunlar: Sarıkum, Akkum, Sağtur Plajı.

3. Bafa Gölü Tabiat Parkı

Didim’e yaklaşık 30 kilometre mesafede bulunan ve özellikle tatil severlerin gezilecek yerler listesine mutlaka eklemesi gereken bu tabiat parkında, zeytin ve çam ağaçlarının yanı sıra çeşitli yüzücü kuş türlerini ve balıkları yakından görebilirsiniz. Balık tutmanın mümkün olduğu tabiat parkında, gölde sevdiklerinizle birlikte tekne turu yapabilirsiniz.

4. Priene Antik Şehri

Antik Yunan zamanlarından miras kalan antik tiyatronun ve dev sütunların yer aldığı Priene, muhteşem tarihi dokusuyla ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. Didim’in yaklaşık 40 kilometre kuzeyinde bulunan Priene Antik Şehri, özellikle Helenistik Çağ meraklıları başta olmak üzere herkesin ziyaret etmesi gereken bir mekan.

5. Saplı Ada

Altınkum ve Akbük arasında bulunan Saplı Ada’da birbirinden özgün fotoğraf kareleri yakalayabilir ve etkileyici panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz. Kıyıyla bağlantısı olan küçük bu küçük kara parçasına karadan yürüme yoluyla ulaşabilmek mümkün. Ayrıca kendinizi adanın serin sularına bırakıp yüzebilirsiniz. Değişik bir kumsal deneyimi yaşamak isteyen tatil severler için iyi bir tercih.

6. Altınkum

Didim’in en çok ziyaret edilen ve yoğun turist bulunduran bölgelerinden olan Altınkum, uzunluğu 2 kilometreyi aşan mavi bayrak ödüllü plajıyla bilinmekte. Türkiye’nin en gözde sahillerinden biri olarak bilinen Altınkum plajı, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti karşılamakta. Çevresinde birçok eğlence mekanı, restoran ve kafe bulunan plaja, otogardan başlayan çeşitli şehir içi ulaşım seçenekleriyle kısa zamanda ulaşılabiliyor. Masmavi suyu, dalgasız denizi ve ince kumuyla bilinen plajında aileniz ve sevdiklerinizle vakit geçirebilir, akşam vakitlerinde ise çarşıda keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz.

7. Milet Antik Kenti

Didim bölgesinde ilçe merkezine yakınlığıyla dikkat çeken Milet‘in merkeze olan mesafesi yaklaşık olarak 22 kilometre ve bölgeye taksi, özel araç seçenekleri dışında minibüsler vasıtasıyla da ulaşılabiliyor. Tarihi açıdan büyük öneme sahip antik kentte, yüzyıllar öncesinden kalma antik tiyatroyu yakından görebilir ve sevdiklerinizle Milet Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

8. Didyma Antik Kenti

Medusa figürü ve Apollon Tapınağı’nı yakından görebileceğiniz Didyma Antik Kenti, Didim ilçe merkezinin yaklaşık 2 kilometre kuzeyinde yer alıyor. Bölgeye minibüsler vasıtasıyla kısa zamanda ulaşabilmek mümkün. Ücret karşılığı giriş sağlayabileceğiniz bölgede Apollon Tapınağı ve Medusa figürü haricinde tarihi Yenihisar Camisi de ziyaret edebilirsiniz. Yine bu bölgede de birbirinden etkileyici panoramik fotoğraflar çekebilir, Didim tatilinizden geriye güzel anılar bırakabilirsiniz.

Siz de Didim’in birbirinden güzel mekanlarını yakından görmek ve Ege’nin serin sularında serinlemek istiyorsanız Hellovillam’ın https://www.hellovillam.com/didim-kiralik-villa adresinden villalara göz atabilir, dilediğiniz villayı seçip rezervasyon yaptırabilirsiniz. Mutlu tatiller dileriz. 😊