Çağrı Merkezimiz 23:00'a kadar açık!
Çağrı Merkezi
+90242 844 15 32
WhatsApp ile yaz
+90536 994 4680

İslamlar Köyü Tatili

Sıra dışı atmosferi, muhteşem doğası ve büyüleyici güzelliği ile unutamayacağınız bir tatil İslamlar Köyü’nde sizi bekliyor.


1.İslamlar Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Dalaman Havaalanı’ndan, İslamlar Köyü ‘ne gitmek istersen, 1 saat 30 dakika kadar bir süre zarfında ulaşabilirsin.

Kalkan’dan Fethiye istikametine giderken Akbel mahallesinevardığımızda yol ikiye ayrılır. Sağ taraftaki yolu kullanarak İslamlar Köyü yoluna girilir. Bu yoldan 2 km kadar ilerledikten sonra yol sola Üzümlü Köyü, sağa İslamlar Köyü olarak ikiye ayrılır.

Sağa ayrılan yolda ilerlerken doğanın cömertligiğyle karşılaşacak; zeytinlikler, çam ormanları ve bağların arasından ilerleyerek buz gibi çağlayan sularının aktığı, yeşillikler içerisindeki İslamlar Köyü’neulaşılır.

 

2.İslamlar Köyü

Eşsiz doğasında, el değmemiş güzellikteki yemyeşil yolları, eski değirmenleri ve soğuk kaynak suları ile muhteşem bir köy…

İslamlar Köyü, deniz seviyesinden yaklaşık 800mt yüksekte ve yemyeşil ağaçların arasında olduğundan dolayı yılın en sıcak zamanlarında, Kalkan’a göre 5-6 derece daha serindir.

Bu nedenle İslamlar Köyü’ne  yakın yerlerde tatilini geçirmekte olanların günün en sıcak saatlerinde serinlemek ve ferah bir ortamda, canlı alabalık restoranlarında akşamları yemek için tercih ettikleri bir yerdir.

 

3.İslamlar Köyü’nde Neler Yapılır?

Bu bölgede yüzmek için tercih edebileceğiniz birçok fırsatınız bulunmaktadır. Her gün farklı bir plajda yüzebilirsiniz…

Örneğin, Kalkan’ın merkezinde yer alan Kalkan Halk Plajı…

Patara Plajı,  Akdeniz’in en uzun kumsalı, tertemiz denizi ve kum tepeleri ile  ünlü, ağaçların ve çiçeklerin yamacında olmasıyla ziyaretçilerin hayran kaldığı bir yer…

Patara’ya gittiğinizde görmeni isteyeceğimiz yerlerden birisi de, Likya Uygarlığının  başkenti ve eski liman kenti olan, ayrıca ilk demokratik meclis binasına sahip olan Patara Antik Kenti…

İslamlar Köyü çevresinde, görülmeye değer bir başka yer ise Kaputaş Plajı’dır. Kaş ile Kalkan arasındaki yol üzerinde kalan bu doğal oluşum kanyon, turkuaz rengiyle bölgeyi ziyaret edenlerin vazgeçilmezi!

 

4.İslamlar Köyü’nün Kısa Tarihi

Eski adı “nehirler” anlamına gelen Bodamya’nın şimdiki adıyla İslamlar Köyü, Bey Dağları’nın yamaçlarında bulunan, tarihi 2 bin 500yıl öncesine dayanan bir köydür.

Köy meydanında insanlar sıcak yaz aylarında, tarihi çınarların gölgesinde çayını yudumlayıp muhabbet ettikleri köy kahvehanesi, tarihi 300 yıl öncesine dayanan Rumlardan miras kalan; suyla çalışanun değirmeni hala kullanılmaktadır.

Hatta köyün çevresinde ne için ve nasıl yapıldığı bilinmeyen birçok oyma mağaralar bulunmaktadır…

 

5.İslamlar Köyü’nde Ne Yer, Ne İçerler?

Restoranlarda tüm geleneksel mezeleri, birbirinden güzel köy usulü yemekleri ve köy kahvaltısını muhteşem manzara ve kuş sesleri eşliğinde tadabilirsin.

Ayrıca İslamlar Köyü’nün başlıca özelliklerinden bir tanesi de canlı alabalık yetiştirip, taze taze sunuyor olmalarıdır…

 

6. İslamlar Köyü Yol Haritası

Konum (Kaş, Antalya-İslamlar, İslamlar Mahallesi, 07960 Kaş/Antalya)