Çağrı
 Merkezimiz 
23:59'
a kadar
 açık!
Bize Ulaşın +90242 844 15 32

TR

|

₺ TL

Kaş'ta Gezilecek Yerler

Antalya’nın en batı ilçesi olan Kaş, tarihi, doğayı ve denizi bir arada sunan özel konumlardan biri. Çok sayıda plaja ve koya ev sahipliği yapıyor olması, Akdeniz’in en keyifli bölgelerinden birinde tatil yapabilmenizi mümkün kılıyor. Kaş’ın birbirinden özel ayrıntıları, her anından keyif alacağınız bir tatil deneyimi için sizi bekliyor. Gelin Kaş'ta gezilecek yerler nereler, birlikte okuyalım...

Kaş, İstanbul’dan 844 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Antalya’nın en batısında yer alması nedeniyle, Antalya şehir merkezine de oldukça uzak bir konumda. Antalya’dan Kaş’a gitmek için, sahilden giden bir karayolunu takip ederek, 186 kilometrelik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Antalya havaalanından da yine yaklaşık olarak benzer mesafeden, 200 kilometrelik bir yolculuk ile Kaş’a ulaşılabiliyor.

Kaş, bölgenin kendine özgü beldelerinden biri. Çok sayıda farklı tarihi esere, koya ve eşsiz bir doğaya sahip olması sayesinde özel bir yapıya bürünen bu beldede, sıkılmadan gezebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. İster tarih ister doğa olsun, Kaş’ta aradığınız her şeyi bulmanız mümkün.

Mutlaka Görün:

Kaputaş Plajı

Kaş ve Kalkan arasında yer alan Kaputaş Plajı, bölgenin en çok rağbet gören kumsallarından biri. Kalkan’a giden sahil yolu üzerinden, 20 kilometrelik bir yolculuk ile ulaşabileceğiniz bu plaj, iki yüksek dağ arasında, kanyon biçiminde kurulmuş.
Kumsala sahip olan Kaputaş, bölgenin en temiz koylarından biri. Tamamen korunaklı bir yapıda olması sayesinde, oldukça sakin bir denize sahip olan Kaputaş’a mutlaka gitmeli, tertemiz sulara kendinizi bırakarak serinlemelisiniz.

Kekova’yı Ziyaret Edebilirsiniz

Kaş’ta konaklarken, yaklaşık kırk beş dakika sürecek bir yolculuk yaparak, D400 karayolu üzerinden, 35 kilometrelik mesafeyle Kekova’ya ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin tek batık kentine ev sahipliği yapan Kekova, tatilinize çok farklı bir dokunuş olacaktır.
Bu bölge, hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile fazlasıyla dikkat çekici. Sit alanı ilan edilen ve el değmemiş tarihi, doğası ile ziyaretçilerini büyüleyen Kekova, Kaş ve çevresine gelen herkesin görmesi gereken yerlerden biri.

Türkiye’nin en iyi dalış rotalarına sahip olan Kekova’da farklı bir etkinlik arıyorsanız bunu değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda, mavi turlara katılarak keyifli vakit geçirmeniz mümkün. Kekova’ya sadece karayoluyla değil, aynı zamanda Kaş merkezden kalkan tekne turlarıyla da ulaşabilirsiniz. Eğer tekne turundan hoşlanıyorsanız, pek çok koya uğrayarak Kekova’ya kadar giden bu teknelerde, araç yolculuğundan çok daha fazla keyif alacağınıza emin olabilirsiniz.

Patara Antik Kenti’ni Dolaşın

Patara Antik Kenti, milattan önce 8. yüzyıla kadar uzanan tarihi ile bölgenin en iyi korunmuş, en eski eserlerinden biri. Binlerce yıllık antik kentte Likya medeniyetinden, Bizans ve Roma uygarlıklarına kadar, neredeyse her kültüre ait bir şeyler bulmak mümkün.

Çok sayıda anıt mezarın da yer aldığı Patara Antik Kenti, Kaş merkezden sadece 42 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yarım saat – kırk dakika arasında bir sürede ulaşabileceğiniz bu antik kent, tarih seven tatilcilerin uğrak noktalarından biri.

Patara Antik Kenti çevresinde, yol üzerinde karşınıza çıkacak pek çok ufak kalıntıyla da karşılaşacaksınız. Kültür Bakanlığı tarafından, orijinal isimleri ile tanıtılan bu kalıntılar, karayolları üzerinde levhalar ile gösteriliyor. Eğer vaktiniz olursa, Kaş’tan yola çıkıp, Patara Antik Kenti’ne kadar, yol üstündeki tüm eserleri ziyaret ederek ilerleyebilirsiniz. Hem doğası ve dingin atmosferi hem de farklı aktivite imkanları, farklı uygarlıklara ait tarihi eserleri ile çok özel bir yer olan Kaş’ta, her saniyesinden mutluluk duyacağınız, çok özel bir tatil deneyimi geçirmek mümkün. Kaş tatil villalaları hemen inceleyebilirsiniz.