Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

İzmir plaj seçenekleri bakımından oldukça geniş yelpazeye sahip bir şehirdir. Çeşme, Seferihisar, Selçuk, Dikili gibi çok sayıda ilçesi bulunan İzmir tatilcilerin isteklerine uygun plaj bulabilmesi için ideal bir yerdir. Tatilciler İzmir tatilleri sırasında nerede kalacaklarını istedikleri plaj türüne göre belirleyebilirler. Bu noktada İzmir kiralık villa seçeneklerini gitmeyi planladıkları plajlara yakın olacak şekilde değerlendirirler. 

Yumuşacık kumlar, masmavi serin bir deniz ile bu yaz dinlenmek ve tatilin keyfini çıkarmak istiyorsanız İzmir’de tercih edebileceğiniz koyları sizler için derledik.

Ücretsiz Plajlar

İzmir'in denize girilebilen her ilçesinde ücretsiz plajlar bulabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kontrol edilen İzmir halk plajları dahilinde şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz alanlara erişebilirsiniz.

Ilıca Plajı

Çeşmenin en kalabalık noktalarından biri olan Ilıca Plajı ücretsiz halk plajı alanına sahiptir. Plajın belirli bölümlerinde şezlong ve şemsiye kiralanabilecek yerler bulabilirsiniz.

Akkum Plajı

Seferihisar bölgesinde bulunan Akkum Plajı sakin, serin ve tertemiz denizi ile ön plana çıkan bir plajdır. Plajın belirli alanlarında Ilıca Plajına benzer bir şekilde şezlong kiralanabilecek yerler bulabilmek mümkündür. Su bisikleti, jet ski gibi etkinlikler yapmak isteyenler için de ideal bir yerdir.

Ücretli Plajlar

İzmir’in çeşitli yerlerinde ücretli plajlar bulunurken özellikle Çeşme bölgesi bu konuda yoğun ilgi görüyor. Birbirinden lüks mekanlara ev sahipliği yapmasıyla ücretli plajlar denince akla gelen ilçe oluyor. Girişi ücretli olan bu plajların bazılarında minimum yeme içme ücreti de belirlenmiş oluyor. Yazın yoğun ilgi gördüğünden bu tarz plajlara gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Yuzu Beach

Çeşme Aya Yorgi Koyu'nda bulunan Yuzu Beach koyun en şık ve lüks işletmelerinden biridir. Ücretli olan bu plajda belirli bir harcama limiti bulunur. Yaz sezonunda son derece kalabalık olduğundan gidilmeden öncesinde rezervasyon yapılması gerekir.

Adres: Sakarya Mah. 3166. Sok. No:2, 35930, 35930 Çeşme/İzmir

Fame Beach

Dikili Bademli bölgesinde bulunan Fame Beach yazın popüler dönemlerinde 1.000 kişiyi ağırlayan ve her geçen gün popülerliği artan bir işletmedir. Club kısmı da bulunan tesiste belirli günlerde özel etkinlikler de düzenlenir.

Adres: Bademli, Fener Sok No:20, 35980 Dikili/İzmir

Telefon: 0537 498 22 92

Merkeze Yakın Plajlar

İzmir ilçelerinde merkeze en yakın plaj arayışındaysanız bahsedeceğimiz plajı değerlendirebilirsiniz. Kısa yürüyüşlerle bile bu plaja ulaşabilirsiniz.

Eski Foça Halk Plajı

Eski Foça kendisi küçük olduğu gibi halk plajı da küçük bir alandan oluşan sevimli bir yerdir. Foça'nın sevimli sokaklarında gezmek ardından serinlemek isteyenler Eski Foça Halk Plajını değerlendirebilirler. İlçe merkezine oldukça yakın olan bu plaj uzun süre yolculuklarla uğraşmak istemeyenlerin tercihidir. Tatil süresince araba kullanmak istemeyenler İzmir villa kiralama seçenekleri arasında Foça’dakileri değerlendirerek her gün zahmetsiz bir şekilde bu plajdan yararlanabilirler.

Popüler ve Meşhur Plajlar

İzmir'in yapılacak aktiviteler açısından zengin bir yer olup bu aktivitelerin bazıları da plaj bölgelerinde gerçekleştirilir. Happy hour etkinlikleri, kumsalda gerçekleştirilen konserler ile plaj saatlerinizde daha da çok eğlenebilirsiniz.

Paşa Limanı Koyu

İzmir meşhur plajları arasında bulunan bu plaj özellikle koyda hizmet veren Aquente gibi işletmelerle popülerleşti. Şifne bölgesinde bulunan Paşa Limanı Koyunun kumdan oluşan plajı nefes kesici serinliğe sahip denizi vardır.

Boyalık Plajı

Çeşme’de bulunan Boyalık Plajı her yaş grubunun tercih ettiği plajlardan biridir. İzmir villaları seçeneklerinden Boyalık bölgesini tercih etmiş olanlar kendi şezlonglarını getirerek bu plajda diledikleri zaman deniz keyfi yapabilirler.

Kamp İçin Uygun Plajlar

İzmir doğal güzelliklerini merak edenler kamp için uygun plajları tercih ettiğinde bu meraklarını biraz da olsa giderebilirler. Yeşilin tüm tonlarına ev sahipliği yapan ormanlar ve masmavi deniz ile buluşan bu cenneti andıran plajlarda İzmir’in doğal güzelliklerinin bir kısmını görebilirler.

Sazlıca Plajı

Eski Foça ve Yeni Foça arasında kalan Sazlıca Koyunda bulunan bu plaj günübirlik ziyaretçilerin akınına uğradığı gibi koyda kamp yapmak isteyenlerin de ortak buluşma noktası oluyor. Popüler koylardan biri olan Sazlıca Koyunda akvaryumu andıran berrak bir deniz sizleri bekliyor.

Aileler İçin Uygun Plajlar

Kumsalda çocuklarınızla rahatça vakit geçirmek istiyorsanız aileler için ideal olan plajları seçmenizi öneririz. Bahsedeceğimiz plajlarda günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek tesisler bulabilir, yumuşacık kumlar üzerinde çocuğunuzla kumdan kaleler yaparak eğlenebilirsiniz. Bunun haricinde denizin direkt olarak derinleşmemesi çocuklarınızın can güvenliği açısından da önemli bir başlıktır. Önerilerimiz haricinde bir plaj değerlendireceğiniz zaman suyun derinliğine dikkat etmeyi ihmal etmemenizi öneririz.

Kocakarı Plajı

Çeşme Dalyan bölgesinde bulunan Kocakarı Plajı geniş kumsalı ve masmavi deniziyle çocuklu aileler tarafından sevilen bir yerdir. Gençler tarafından da tercih edilen bu yerde şemsiye ve sandalye kiralayabileceğiniz işletmeler bulabilirsiniz. Kahvaltı veya öğle yemeği yiyebileceğiniz tesislere de yine bu plajda erişebilirsiniz.

Çandarlı Kale Önü Plajı

Kale Önü Plajı tarihi Çandarlı Kalesi’nin önünde bulunuyor. Mavi bayraklı olan plajda halk plajı bölümü bulunduğu gibi şemsiye ve şezlong kiralanabilecek yerler de bulunuyor. Yazın yoğun rağbet gören bir yer olduğundan şezlong kiralamayı düşünüyorsanız erken saatlerde gitmenizi öneririz aksi takdirde yer bulamayabilirsiniz.

Doğal Güzellikleri ile Ünlü Plajlar

“Kamp yapmayacağım ama doğal güzelliklerin yine de tadını çıkaracağım.” diyorsanız kamp alanları bulunmayan ve doğal güzellikleriyle ön planda çıkan plajları da önerebiliriz. Doğanın sesleri eşliğinde bir gün geçirmek istiyorsanız bu plajı tercih edebilirsiniz.

Yassıca Ada

İzmir Urla plaj seçeneklerini değerlendirmek isteyenler küçük bir vapur yolculuğu ardından Yassıca Ada’ya ulaşarak farklı bir yerde denize girme şansı yakalarlar. Yazın oldukça popüler olan ada özellikle hafta sonu dönemlerinde son derece kalabalıktır. Ada üzerinde işletmeler bulunmakta olup buradan şezlong ve şemsiye kiralanabilir ve lezzetli yemekler yenilebilir. Bir ada olduğundan çevresi ıssız kalmayı başarmış ve yeşil ağaçlarla kaplı olan bu alan doğal güzelliklerle buluşmanız için de doğru bir adres olabilir.

Tatilin her anında doğa içerisinde vakit geçirmek isteyenler konaklama seçeneği olarak da İzmir bungalov evleri seçeneklerini değerlendiriyor. Bu sayede tatilin her anında doğayla iç içe oluyorlar.

Kalabalık Olmayan Plajlar

Tatile çıkma sebebiniz şehir stresinden uzaklaşmaksa kalabalık olmayan plajları tercih etmek isteyebilirsiniz. Genellikle yöre halkı tarafından bilinen ve betonlaşmadan korunmayı başarmış bazı plajlar bulabilirsiniz. Bu plajların arasında en sevilenleri ise sizler için örneklendirdik.

Pamucak Plajı

İzmir Selçuk plaj seçeneklerinden biri olan bu yer İzmir’in önemli tarihi yerlerinden biri olan Efes Antik Kenti Şehrine 6 km uzaklıktadır. Özellikle tarihi geziden oluşan bir rota yapmak ve arada serinlemek istiyorsanız bu plajı tercih edebilirsiniz. Plajda kum zambakları görebilirsiniz.

Melengeç Plajı

Soğuk deniziyle dikkat çeken Melengeç Plajı berrak bir denizden oluşur. Demircili Köyü içerisinde bulunan plajda kum ve çakıl karışık bir kumsal vardır. Soğuk su sevmeyen insanlar tarafından tercih edilmeyen bir koy olduğundan genellikle yoğun dönemlerde bile diğer plajlara kıyasla daha az turist akınına uğrar.

Su Sporları İçin Uygun Plajlar

İzmir özellikle rüzgâr sörfüyle bilinen bir şehirdir. Farklı bir deneyim yaşamak veya su sporlarını devam ettirmek için yeni bir rota arıyorsanız Çark Plajını değerlendirebilirsiniz.

Çark Plajı

Alaçatı bölgesinde bulunan Çark Plajı özellikle rüzgâr sörfçülerinin sevdiği noktalardan biridir. Dalgasız denizi ,kumluk plajı ve yavaşça derinleşen denizi sörf yapmak için ideal bir yer olmasını sağlar.

İzmir plaj önerileri dahilinde geçen plajlar genel olarak giden herkes tarafından beğenilen ve İzmir villa tatili yapanların özellikle gitmeyi tercih ettiği plajlardır. Eğlence ve huzurun bir arada olduğu bir tatil geçirmek isteyenler bu plajları değerlendirebilirler. 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü