Çağrı merkezimiz 22:00’a kadar açık!

Prens Adaları’ndan biri olan Kınalıada, her yıl hem yerli hem de yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’a son derece yakın bir konumda bulunması sebebi ile özellikle hafta sonlarında büyük rağbet gören Kınalıada, hafta içi günlerde daha sakin olmaktadır. Kınalıada’ya konaklamalı veya günübirlik tatil planı yapan kişiler ise “Kınalıada neyi ile meşhur?” sorusuna yanıt aramaktadırlar.

Kınalıada nesi meşhur sorusuna verilebilecek ilk yanıt ise Kınalıada yemekleri olmaktadır. Balık ve meze çeşitliliği ile meşhur olan Kınalıada’da meşhur olan şeyler arasında Kınalıada’nın doğal güzellikleri, Kınalıada’nın tarihi yerleri, Kınalıada dondurması, Kınalıada sokakları, Kınalıada gece hayatı ve Kınalıada plajları yer almaktadır. Kınalıada’nın neyi meşhur sorusuna yanıt arayan kişiler her yıl özellikle bahar ve yaz aylarında Kınalıada’ya tatil planı yapmaktadırlar. 

Kınalıada Doğal Güzellikleri

Kınalıada’da meşhur şeyler denildiğinde akla Kınalıada’nın doğal güzellikleri gelmektedir. Prens Adaları’nın en küçük adası olan Kınalıada, doğal güzellikleri açısından oldukça zengindir. Kınalıada küçük ve adalar içerisinde en az yeşil olan ada olması sebebi ile Kınalıada’nın doğal güzellikleri olarak genellikle sahiller sayılmaktadır. Kınalıada’nın tarihi yerleri de eşsiz manzaralara sahip olması bakımından Kınalıada’nın doğal güzellikleri olarak kabul edilmektedir. Kınalıada sokakları ise rengarenk çiçekli yolları ile Kınalıada’nın doğal güzellikleri olarak sayılmaktadır. Kınalıada’nın meşhur doğal güzelliklerinde hem doğa ile çiçe keyifli yürüyüşler yapmak hem de tarih dolu geziler gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Kınalıada doğal güzellikleri olarak sayılan tertemiz plajlarda ve koylarda doyasıya yüzülebilmekte ve güneşlenilebilmektedir. 

Kınalıada Tarihi Yerleri

Doğal güzellikleri ile meşhur olan Kınalıada, tarihi yerleri ile de ön plana çıkmaktadır. Prens Adaları’nın en küçüğü olan Kınalıada’nın tarihi yerleri her yıl hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir. Kınalıada’nın tarihi yerleri denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri Kınalıada Cami olmaktadır. Adanın tek camisi olma özelliği taşıması bakımından ve hem eşsiz mimari yapısı hem de ibadet etmek amacı ile oldukça ilgi görmektedir. Sirakyan İkiz Evleri ise Kınalıada’nın tarihi değerlerinden biir durumundadır. Kınalıada’nın en meşhur tarihi mekanları arasında bulunan Rum Ortodoks Panayia Kilisesi ise her yıl 7 - 8 Ekimde “Bakire’nin Doğum Yortusu” için ziyaret edilmektedir. Papazyan Yalısı, Kınalıada’nın en önemli simgelerinden biridir. Papazyan Yalısı önünde fotoğraf çektirmek ise bir Kınalıada klasiğidir. Dönüşüm Manastırı ve Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi ise Kınalıada’nın en meşhur tarihi ve turistik yerleri arasında yer almaktadır. 

Kınalıada Gece Hayatı

Kınalıada, gece hayatı ile oldukça rağbet görmektedir. Küçük bir ada olmasına karşın, sunmuş olduğu olanaklar itibariyle ilgi gören Kınalıada’da çok sayıda mekan yer almaktadır. Kınalıada gece hayatında Kınalıada misafirlerine hem alkollü hem de alkolsüz içecek seçenekleri sunulmaktadır. Kınalıada misafirlerinin en çok tercih ettikleri alkol çeşitleri ise; şarap, bira, tekila, votka, rakı ve kokteyl çeşitleri olmaktadır. Kınalıada mekanlarında canlı müzik ve fasıl gibi etkinlikler ile Kınalıada misafirlerinin doyasıya eğlenmeleri amaçlanmaktadır. 

Kınalıada mekanlarında haftanın belirli günlerinde 90’lar geceleri düzenlenmektedir. Kınalıada’da en çok tercih edilen mekanlar arasında; Kamo’s Harikalar Diyarı, Teos Kınalıada Beach & Restaurant, Jarden Gazino, Mimoza Restaurant Kınalıada, Jash Herman Chef Kınalıada, Koala Pub ve Cunda’s Kınalıada bulunmaktadır. Kınalıada’da pub konseptinde hizmet veren mekanların haricinde balık restoranlarında çeşitli eğlenceler sunulmaktadır. Misafirler hem Kınalıada’ya özgü harika lezzetleri deneme imkanı bulurlarken hem de keyiflerince eğlenebilmektedirler. 

Kınalıada Yemekleri

Kınalıada, dünyaca ünlü meşhur lezzetleri ile her yıl hem yerli hem de yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapan bir adadır. Kınalıada, balık ve meze çeşitliliği ile ön plana çıkmaktadır. Kınalıada’da son yıllarda açılan çok sayıda restoran bulunmaktadır. Bu restoranlarda Kınalıada’ya özgü lezzetler denenebilmektedir. En meşhur Kınalıada yemekleri arasında; ahtapot ızgara, balık çeşitleri, atom, kalamar tava, Girit ezmesi, kabak tatlısı, ızgara enginar, balık köftesi, tereyağlı karides ile paçanga böreği bulunmaktadır. Kınalıada yemeklerinin tadılabileceği Kınalıada restoranlarında misafirlere alkollü ve alkolsüz içecek alternatifleri sunulmaktadır. Ayrıca haftanın belirli günlerinde düzenlenen canlı müzik ve fasıl gibi etkinlikler ile misafirlerin doyasıya eğlenmeleri de sağlanmaktadır. Kınalıada lezzetlerini denemek isteyen kişiler, her yıl Kınalıada’ya tatil planı yapmaktadırlar. 

Kınalıada Sokakları

Kınalıada’nın meşhur şeylerinden biri de Kınalıada sokakları olmaktadır. Kınalıada sokakları, rengarenk çiçekli yolları, tarihi çok sayıda yapıyı ve meşhur lezzetlerin denenebileceği restoranları bünyesinde bulundurmaktadır. Kınalıada sokaklarında tarih ile dolu bir gezinti yapılabilmekte bisikletler ile tüm ada çevresinde dolaşılabilmektedir. Kınalıada sokaklarında yer alan restoranlarda ise Kınalıada’ya özgü lezzetlerin tadına bakılabilmekte ardından ise meşhur Kınalıada dondurması tadılabilmektedir. Kınalıada sokaklarında misafirlerin eğlenebilmeleri için pub tarzında işletmeler de bulunmaktadır. Kınalıada sokaklarında misafirler istedikleri takdirde rakı balık keyfi yapabilmekte isterlerse de haftanın belirli günlerinde düzenlenen 90’lar partileri ile canlı müzik veya fasıl etkinliklerine katılabilmektedirler. 

Kınalıada Plajları

Hem doğal hem tarihi güzellikleri hem de dünyaca ünlü meşhur lezzetleri ile ön plana çıkan Kınalıada, plajları ile de her yıl hem yerli hem de yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Kınalıada, en güzel plajları bünyesinde bulundurması ile tercih sebebi olmaktadır. Kınalıada tertemiz, berrak ve turkuaz rengindeki denizi ile Ege sahillerini aratmamaktadır. Kınalıada, istanbul’a oldukça yakın konumda bulunması sebebi ile özellikle hafta sonlarında İstanbullular tarafından büyük ilgi görmektedir. Kınalıada plajları, hafta sonlarında kalabalık olabileceğinden dolayı sakinlikten ve sessizlikten hoşlanan Kınalıada misafirleri, hafta içi günlerde Kınalıada’yı tercih edebilirler.

Kınalıada misafirleri istedikleri takdirde ücretsiz olarak giriş yapabilecekleri Kınalıada halk plajlarını tercih edebildikleri gibi aynı zamanda yürüyerek kolaylıkla ulaşım sağlayabilecekleri Kınalıada merkez plajlarını tercih edebilmektedirler. Kınalıada’da ücretli giriş yapılabilecek beachler de Kınalıada misafirleri tarafından oldukça ilgi görmektedir. Kınalıada’nın beachlerinde giriş ücreti dışında şezlong ve şemsiye için ayrı ücret talep edilmemektedir. Kınalıada plajlarında ise Kınalıada istedikleri takdirde, plajların içerisinde yer alan işletmelerden şezlong ve şemsiye kiralayabilmektedirler. Plajların bünyesinde Kınalıada misafirlerinin faydalanabilecekleri duş, tuvalet ve soyunma kabini gibi hizmetler de mevcuttur. Ayrıca Kınalıada misafirleri, plaj içerisinde yer alan restoranlarda Kınalıada’ya özgü eşsiz lezzetleri deneme imkanı da bulabilmektedirler. En meşhur Kınalıada plajları ise; Kumluk Plajı, Teos Beach, Kamo’s Beach Club, Ülker Halk Plajı, İskele Halk Plajı, Kınalıada Noya Beach ile Ayazma Plajı’dır. 

Kınalıada Dondurması

Kınalıada denildiğinde akla gelen şeylerden ilki dondurma olmaktadır. Kınalıada’da hizmet veren Sinem Dondurma her yıl hem yerli hem de yabancı çok sayıda turist tarafından tercih edilmektedir. Kınalıada dondurması, günlük ve taze olarak üretilmektedir. Yapımında hiçbir renklendirici ile tatlandırıcı kullanılmayan ve tamamen mevsime uygun meyvelerden hazırlanan dondurma çeşitlerine Kınalıada misafirleri oldukça ilgi göstermektedir. Pastörize süt ile hazırlanan dondurmalar, ayrı bir lezzete sahiptir. En çok tercih edilen dondurma çeşitleri arasında ise; çikolatalı, kaymaklı, karadutlu, vişneli, oreolu, sakızlı, karamelli ve şeftalili bulunmaktadır. Kınalıada’da keyifli bir akşam yemeği sonrasında Sinem Dondurma’da dondurma yemek ise bir ada klasiğidir.

 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü