Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Kurban Bayramı tatili yaklaşırken bu uzun soluklu tatilde güzel bir yerlere gitmek ve şehir stresinden uzaklaşmak isteyen kişiler en iyi tatil rotalarını araştırmaya başladı. Türkiye, her bir köşesinde özel ve güzel tatil yerleri bulandıran bir ülke olarak çok sayıda tatil seçeneğinin bulunabileceği bir yerdir. Türkiye'de her zevke uygun bir tatil yapmak mümkündür. Yaz sıcaklarında denizin serinliği ile serinlemek isteyenler soluğu Ege ve Akdeniz’de alırken yemyeşil bir doğanın içerisinde doğal güzelliklerin tadını çıkarmak isteyenler ise soluğu Karadeniz’de alacakları planlara odaklanır. Tatilde dinlenmek, çevreden izole olmak ve farklı bir deneyim yaşamak isteyenler ise kiralık villalarda konaklayarak tatillerini adeta taçlandırırlar.

Kurban Bayramı Tatilinde Nereye Gitmeli?

Kurban Bayramı tatilinde en iyi tatil rotalarını araştırırken çok sayıda seçenek tatilcilerden akıllarında soru işaretleri yaratabilir. Her bir bölgenin hangi özelliğiyle ön plana çıktığının öğrenilmesi ardından hayallerdeki tatili planlamak daha kolay olacaktır.

Göcek

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı olan Göcek mahallesi Akdeniz’in göz bebeklerinden biridir. Lüks mekanları, eğlenceli gece hayatı ile bilinen Göcek, konforlu şartlarda tatil yapmak isteyenlerin seveceği bir yerdir. Göcek merkezden kalkan tekne turları sayesinde çevredeki birbirinden güzel koyları keşfetmek mümkündür. Burada yer alan lüks ve büyük villalarda ise ailecek veya arkadaş gruplarıyla keyifli bir tatil yapılabilir. Yemyeşil ormanları ve masmavi deniziyle bir doğal şölen açığa çıkaran Göcek, doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin de seveceği bir yerdir.

Göcek

Göcek'te günün her saatinde keyifli vakit geçirilebilir. Göcek'te yer alan kahvaltı mekanlarında güne keyifli kahvaltılara başlanabilir akşamları ise lüks restoranlarda keyifli sofralar eşliğinde gün noktalanabilir.

Bodrum

Türkiye’de tatil yapma fikri düşünüldüğünde akla gelen ilk adreslerden biri Bodrum’dur. Her yıl binlerce yerli yabancı turist ağırlayan Bodrum, tarihi yerleri ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkar. Çok sayıda plaj bulunması sayesinde her tatilci kendi zevkine yönelik bir plajı değerlendirerek deniz keyfi yapabilir. Dileyenler izole koylarda gözlerden uzak bir şekilde mavi sulara ulaşırken dileyenler ise özel işletmelerde müzik eşliğinde deniz keyfi yapabilirler. Bodrum yoğun ilgi görmesi nedeniyle kalabalık bir bölgedir. Kalabalıklığı gece hayatını da renklendirmekte olup geceleri eğlenmek ve sabaha kadar dans etmek isteyen kişilerin hayran kalacağı bir yerdir.

Bodrum

Sapanca

Sadece şehir stresinden uzaklaşmak ve doğayla baş başa vakit geçirmek isteyenler ise soluğu Sapanca’da alır. Özellikle İstanbul ve Bursa’da oturan kişiler çok uzağa gitmek istemeyip kısa bir araba yolculuğuyla tatil bölgesinee varmak istiyorsa genellikle Sapanca’yı tercih eder. Sapanca’da tutacakları havuzlu özel villalar ile göl manzarasına karşı havuz keyfi yapabilir ve sıcak yaz günlerinde serinleyebilirler. Ailecek veya baş başa romantik bir tatil geçirmek isteyen çiftler için Sapanca ideal bir adrestir. Sapanca restoranlarında yenilenecek lezzetli yemekler ardından göl başında geçirilecek olan saatler keyifli bir tatil yapılabilmesini mümkün hale getirir.

Sapanca

Kaş

Antalya’nın göz bebeklerinden biri olan Kaş kendine has güzellikleri ile ön plana çıkar. Her bir noktasında nefes kesen güzellikte plajların olması özellikle deniz seven tatilcilerin Kaş’a yönelmesini sağlar. Tatillerinde tekne turları yapmak ve dalış tecrübesi kazanmak isteyenler de yine Kaş’ı tercih edebilir. Küçük sevimli bir yer olan Kaş, gece hayatı ile de ön plana çıkar. Barlar sokağında sınırlı sayıda mekân bulunsa da Kaş’ta her zevke uygun bir mekan bulmak mümkündür. Tatilciler lezzetli Akdeniz yemeklerini keşfederken manzaraya karşı romantik akşam yemekleri yiyebilirler. Gün içerisinde çevrede yapacakları doğa gezileriyle Kaş’ın doğal güzelliklerini keşfedebilirler. Kaş'ta çok sayıda kiralık villa seçeneği de bulunur. Merkezin kalabalıklığından uzaklaşmak isteyenler buradaki villaları tercih ederek şehir stresinden uzaklaşabilirler. Villaların yakın konumu sayesinde ise diledikleri zaman yine Kaş'ın renkli hayatına adım atabilirler.

Kaş

Kuşadası

Aydın’ın sevilen ilçelerinden biri olan Kuşadası Ege Bölgesi’nin cevherlerinden biridir. Uzun soluklu konaklamalar için de sıkça tercih edilen Kuşadası eğlenceli hayatı ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkar. Yerli yabancı birçok turist Kuşadası’na geldikten sonra buranın yerlisi olma hayali kurar. Kuşadası'nda geçirilecek güzel bir bayram tatili akıllarda güzel bir yer edinirken tatilciler hem dinlenebilir hem de eğlenebilirler. Birbirinden güzel koyları ve tarihi yerlere çok yakın olması Kuşadası’nda dolu dolu bir tatil geçirmek isteyenlerin de isteklerini gerçekleştirilmesini sağlar. Bölgeye gelen tatilciler dilerlerse merkezdeki otellerden faydalanabilir dilerlerse birbirlerinden güzel villalarda konaklayabilirler.

Kuşadası

Marmaris

Muğla’nın popüler bir diğer ilçesi olan Marmaris ise yine Kurban Bayramı’nda yoğun ilgi gören bölgelerden biridir. Denizi ile akıllarda kalıcı bir yer bırakan Marmaris eğlenceli ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenlerin seveceği bir yerdir. Marmaris Kalesi ve Arkeoloji Müzesi sayesinde tarih severler önemli yerler keşfedebilirken Sedir Adası gibi doğal güzellikleri ile ön plana çıkan yerler sayesinde doğa severler unutulmaz yerler keşfedebilirler. Masmavi denizi upuzun kum plajları ile Marmaris ailecek deniz tatili yapmak isteyenlerin de seveceği bir yerdir. Bölgede halk plajları bulmak mümkün olduğu gibi özel tesislerde konforlu şartlarda güneşin tadı çıkarılabilir. Marmaris’te her zevke uygun bir tatil geçirmek mümkündür.

Marmaris

Urla

Her geçen yıl popülerliği artan İzmir’in sevilen yerlerinden biri olan Urla da Kurban Bayramı için tercih edilebilecek bir yerdir. Sevimli küçük bir kasabayı andıran Urla sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin seveceği bir yerdir. Merkezde yer alan çarşısında çok sayıda kafe ve restoran bulunur ve akşam saatlerinde Urla’nın kalbi bu sokakta atar. Tatilciler diledikleri zaman eğlenebileceği diledikleri zaman ise baş başa romantik bir yemek yiyebilecekleri mekanlar ve restoranlar bulabilirler. Urla’nın güzel çarşısı içinde yapacakları gezilerde tatilden alacakları keyfi de taçlandırabilirler. Urla, İzmir ve çevresindeki birçok güzel yere de yakın konumu sayesinde kolaylıkla rotaya eklenebilecek bir yerdir. Tatilciler İzmir’deki diğer popüler yerleri ziyaret ederken Urla’da da birkaç gece konaklayarak bayram tatillerini daha da keyifli bir hale getirebilirler.  

İzmir Urla

Didim

Aydın ilinin bir diğer popüler noktası ise Didim’dir. Yine yerli yabancı birçok turist tarafından ilgi gören Didim özellikle son yıllarda kalabalıklaşmış bir bölgedir. Geniş kumsalı masmavi denizi ve gelişmiş bir bölge olmasıyla Didim gelen herkesin uzun soluklu kalmak istediği bir yerdir. Özellikle Kurban Bayramı gibi uzun tatillerde Didim’de bulunan villalar tercih edilerek konforlu ve uzun soluklu bir tatil yapılabilir. Aydın bölgesinde tarihe imza atan önemli yerlere de son derece yakın olması sebebiyle Didim tarih severler tarafından da tercih edilir. Dileyenler Didim plajlarında deniz keyfi yaparken dileyenler ise çevredeki özel yerleri gezerek tarihi dokuları deneyimleyebilir ve doğal güzellikleri keşfedebilir.

Didim

Belek

Belek Antalya’nın Serik ilçesine bağlı popüler bir mahalledir. Eğlencenin kalbi olan bu mahalle kuşkusuz ki bölgenin en popüler yerlerinden biridir. Belek bölgesinde bulunan plajlar, restoranlar ve doğal güzellikler dolu dolu bir tatil geçirilmesini sağlar. Belek'te her zevke uygun bir tatil yapmak mümkün olduğu gibi dileyenler huzur dolu dileyenler ise eğlence dolu bir tatil geçirebilir. Belek popüler bir bölge olduğundan özellikle Kurban Bayramı gibi özel dönemlerde kalabalık bir yerdir. Bu nedenle kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler Belek bölgesinde bulunan kiralık villaları değerlendirirler. Tatilciler villalarında dinlenip havuz keyfi yaparken diledikleri zaman ise Belek’in hareketli hayatına dahil olabilirler.

Belek

 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü