Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Antalya’nın önemli noktalarından biri olan Serik, her yıl binlerce turist ağırlayan popüler bir yerdir. Bahar aylarından itibaren yoğun bir ilgi gören Serik, plajları, doğal güzellikleri ve gezilecek yerleri ile yoğun aktiviteli tatil geçirmekten hoşlanan kişilerin seveceği bir yerdir. Serik ve çevresinin meşhur özelliklerinin bulunması Serik’in popülerliğini arttırır. Bu durum kuşkusuz ki Serik’in gece hayatını da etkiler. Serik gece hayatı, lokal barlar, restoranlar ve şık meyhaneler çerçevesinde şekillenir. Dileyen tatilciler Serik’in meşhur mahallerinden olan Belek ve çevresindeki lüks gece kulüpleriyle eğlence dozunu biraz daha arttırabilir. 

Serik gece hayatı denildiğinde belirli barlar akıllara gelirken, hoş şarap tadımları yapmak veya çılgınlar gibi dans etmek isteyenler için farklı adresler bulunur. Serik gecelerinde eğlenmek ve tatil akşamlarını eğlenceli saatlerle geçirmek isteyenler aşağıdaki listede yer alan mekanları değerlendirebilir. 

Belek Balık Evi

Serik gece hayatında ilk sırayı Belek’in meşhur meyhanelerinden biri olan Belek Balık Evi yer alıyor. Serik’e 8 km uzaklıkta olan bu yer mezeleri, taze balıkları ve şık sunumları ile sevilen bir işletmedir. Aile veya arkadaş grupları tarafından tercih edilen Belek Balık Evi’nde samimi ve sıcak bir atmosfer misafirlerini bekler. Fonda çalan nostaljik müzikler ise adeta gelenekselleşmiş meyhane kültürünü yaşatır. Mekânın çevresine özenle dikilmiş ağaçlar mekanın doğayla iç içe olmasını sağlayarak ortaya güzel bir atmosfer çıkarır. Hem lezzetli sofralar hem de eğlenceli bir Serik gecesi için Belek Balık Evi gidilebilecek yerlerden biridir.

Adres: Belek, Atıf Zengin Cad. No:13, 07506 Serik/Antalya

Telefon: (0242) 715 26 75

The Brezza Bar

Calista Luxury Resort içerisinde yer alan bu mekan, denizin hemen kenarında bulunan lüks bir ambiyansa sahip özel bir bardır. Lezzetli kokteyllerin veya farklı içkilerin içebileceği bu yer şıklığı ve sunduğu üstün hizmet ile dikkat çeker. Serik gecelerinde lüks bir yere gitmek isteyenler için önerilen The Brezza Bar’a gidilmeden öncesinde rezervasyon yapılması gerekir. İskele bar konsepti olan bu yer geceleri etkileyici bir manzaraya ev sahipliği yapar. Deniz üzerinde uzanan iskelesinde servis yapılmakta olup dileyenler için aperatif yiyecekler de bulunur. Barda belirli akşamlarda özel etkinlikler organize edilmektedir. Yerli yabancı birçok turist tarafından ilgi gören The Brezza Bar eğlenceli ve şık bir akşam geçirmek isteyenler için önerilecek yerlerden biridir.

Adres: Kadriye, 07525 Serik/Antalya

Telefon: (0242) 710 01 01

Soho Club Belek

Serik gecelerinde dans ederek eğlenmek isteyenler soluğu Soho Club Belek’te alıyor. Yerli yabancı birçok turistin ilgisini çeken mekan ünlü DJ’lerin performans sergilediği bir yer olarak özellikle yaz dönemlerinde yoğun bir ilgi görüyor. Haftanın her günü yoğun bir ilgi görmesi sebebiyle özellikle yaz dönemlerinde geç saatlerde gidildiğinde mekâna giriş zor olabiliyor. Mekânda bistro ve loca bölümleri ayrı olmakta olup dileyen tatilciler erken rezervasyon yaparak locada yerlerini alabiliyor. Soho Club’ta bazı akşamlarda özel etkinlikler düzenlenmekte olup DJ performanslarına dans gösterileri eşlik edebiliyor. Mekanın girişinde cüzi bir ücret ödenmesi gerekiyor. Rezervasyon yapılmadan da kapıdan direkt olarak da giriş yapılabiliyor.

Adres: Belek Mah. Günübirlik Cad. No: 6 Belek - Serik / Antalya / Türkiye

Dock's Pier Bar

Gloria Serenity Resort içerisinde bulunan Dock’s Pier Bar, yine şık ve lüks bir hizmet almak isteyenler için önerilen yerlerden biridir. Serik merkeze 10 km mesafede olan bu yere, özel ulaşım araçları, taksiler veya minibüslerle gidebilmek mümkündür. Denizin hemen yanında bulunan bar, nefes kesen bir manzaraya ev sahipliği yapar. Mekânda çalan müzikler ve barın ambiyansı ise Serik gecelerini adeta taçlandırıyor. Gündüz saatlerinde beach olarak işletilen mekân geceleri yerini gece kulübüne bırakıyor. Mekânda çok sayıda kokteyl bulunmakta olup yeni lezzetler denemek isteyenlerin mutlaka seveceği seçenekler bulabileceği lezzetlere ev sahipliği yapıyor. Mekân kaliteli ve hızlı servisiyle dikkat çekerken yaz dönemlerinde yer bulabilmek zordur. Bundan dolayı Dock’s Pier Bar’a gitmeyi planlayan tatilcilerin mutlaka önceden rezervasyon yapması önerilir. Alkol tüketmeyen kişiler için içeride alkolsüz içecek menüleri de bulunmaktadır.

Adres: Acısu Mevki Gloria Serenity Resort Belek, Serik, Antalya

Gardners English Bar

Serik merkezden 8 kilometre uzaklıkta olan bu yer Belek’in sevilen barlarından biridir. Klasik bir İngiliz barı konseptiyle inşa edilmiş mekan özellikle yabancı turistlerden büyük beğeni toplar. Günün her saatinde hizmet vermesi ile dikkat çeken mekân alkollü ve alkolsüz olmak üzere farklı içecek çeşitleri servis eder. Özellikle bira çeşitliliği bakımından dikkat çeken bar çalan müzikleri ve atmosferiyle sevilen bir yerdir. Gardners English Bar her yaştan tatilciye hitap edebilecek bir mekan olup yaş ortalaması çeşitlilik gösterir. Mekânın samimi ortamı, hızlı servisi ve çeşitli biraları eğlenceli bir Serik gecesi için önerilecek yerlerden biri olmasını sağlar. Mekâna girişler ücretli değildir. Gardners English Bar’da yemek servisi de bulunmaktadır. Özellikle İngiliz kahvaltısı vermesiyle dikkat çeken yer günün erken saatlerinden itibaren yoğun talep gören bir işletmedir.

Adres: Akdeniz Mahallesi, Kocareis Cad. İncifer İş Hanı D: 2/A, 07506 Serik/Antalya

Telefon: 0534 817 20 92

Yayla Restoran

Tatil akşamlarında eğlenmekten ziyade lezzetli yemekler ile sofraları donatmak isteyenler ise soluğu Yayla Restoran’da alır. Serik restoranları arasında en popüler yerlerden biri olan Yayla, Burdur şişi ve Mevlana gibi özel lezzetleriyle ön plana çıkar. Samimi bir aile işletmesi ortamına sahip olan mekan güler yüzlü personeliyle kapıdan girer girmez sizleri kucaklar. Hizmet kalitesi üst düzeyde bir mekan olması bir gelenin bir daha gelmesini sağlar. Serik halkı tarafından da tercih edilen restoran, gerçek Anadolu lezzetlerinin tadılması için uygun adrestir. Mekân genellikle çocuklu aileler veya lezzetli yemekler tatmak isteyen arkadaş grupları tarafından tercih edilir. Hijyen kurallarına dikkat eden, yılları aşkın tecrübesiyle profesyonel bir hizmet veren Yayla Restoran Serik gecelerinde denenmesi gereken yerlerden biridir.

Adres: Orta Mahallesi, İşler Cad., Serik/Antalya

Kaptan Balık Restoran

Sofraların donatıldığı, lezzetli mezelerin yenildiği ve bir meyhane eğlencesiyle eğlenmek isteyenlerin seveceği yerlerden biri Kaptan Balık Restoran’dır. Modern bir taverna olan bu yer hem yerli hem de yabancı turistler tarafından büyük ilgi görür. Serik gençleri tarafından da tercih edilen bir mekandır. Kaptan Balık Restoran yaz sezonunda bazı akşamlarda fasıl geceleri düzenler. Canlı müzik eşliğinde yenilen lezzetli yemekler Serik gecelerini adeta daha da kıymetli hale getirir. Mekânın nezih ve sakin bir atmosferi vardır. Bu durum kafa dinlemek veya ailece keyifli bir yemek yemek isteyen kişilerin de ilgisini çeker.

Kaptan Balık Restoran özel geceler için de misafirlerine kapılarını açar. Doğum günü kutlamaları veya parti organize etmek isteyen kişiler için belirli masalar temin ederek her masayı ortak bir eğlencede buluşturmayı başarır. Mezeleri ve balıkları ile ön plana çıkan bir mekân olmasının yanı sıra özellikle kaya levreği denenmesi gereken lezzetlerinden biridir.

Adres: 47. Sokak, Belek Mahallesi, 07506 Serik/Antalya

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü