Yeni Yerler Keşfet

Antalya Tatili - Neler Yapılır?
Antalya Tatili - Neler Yapılır?
Akdeniz denince, tatil denince akla ilk gelen yer tabii ki Antalya... ama bakalım ne kadarını gezdiniz, gördünüz. Her ziyaretinizde yeni yerler keşfedebileceğiniz Antalya’da tatiliniz boyunca eşsiz güzellikte anılar biriktireceksiniz. Hazırlayalım kalemleri, alalım notlarımızı, ardından size uçak bileti aldıracak kadar hazır bir gezi planı okuyacaksınız, bir yandan da valiz hazırlığı yapalım. Hızımızı alamıyoruz çünkü 😊
Muhafazakâr Villada Tatil Nedir?
Muhafazakâr Villada Tatil Nedir?
Muhafazakâr villa tatili, kişisel alan ve özgürlükleri koruyan bir tatil anlayışıdır. Hassasiyeti olan misafirlerimize dışardan görünmeyecek şekilde tasarlanan havuzda, güneşlenebilme ve sevdikleriyle gözlerden uzak vakit geçirebilme imkânı sunan villa çeşididir. Korunaklı havuza sahip bir evin verdiği rahatlıkla, tatilinizi özgür bir şekilde yaşarsınız.
Fethiye Tatili - Neler Yapılır?
Fethiye Tatili - Neler Yapılır?
Ülkemizde hem Akdeniz’in hem Ege’nin göz bebeği, inci tanesi desek yeridir Fethiye için. İki yörenin kültürüyle harmanlanmış yemekleri, gez gez bitmeyen doğal güzellikleri, eğlenceli aktivite imkânlarıyla tüm tatil ihtiyacınızı tek yerde karşılayabileceğiniz bir potansiyele sahip.
Belekte Nerede Yemek Yenir?
Belekte Nerede Yemek Yenir?
Evde veya işte ne yersek yiyelim tatilde yediğimiz meyvenin, sebzenin tadı başka oluyor. Akdeniz’in mis kokan domateslerinin, taze balıklarının, yaz akşamında ailecek yenen çeşit çeşit dondurmanın keyfini çıkarmak için Belekte tercih edebileceğiniz restoranları listeledik.
En İyi İnstagramlık Yerler
En İyi İnstagramlık Yerler
Siz de Alaçatı’da gördüğünüz an poz verilmesi gereken mor menekşeli beyaz duvardan veya eski mavi sokak kapısından, ya da elleri kalp yaparak içine Güneşin sığdırıldığı gün batımından, tekne turunda verilen titanik pozundan sıkıldınız biliyoruz. Bu pozlar çok eskide kaldı, tatiliniz klişe olmasın.
Kaşta Nerede Yemek Yenir?
Kaşta Nerede Yemek Yenir?
Bu yazımız da gezmelere doyamayanlara, leyleği havada görenlere gelsin. Akdeniz’in gözbebeği Kaş hem tatil hem de gurme rotaları arasında, Kaşta yemek denilince hemen akla meyhane kültürü gelse de son zamanlarda gastronomik devrimler yaşanıyor.
Balayı Hazırlığı
Balayı Hazırlığı
Düğünün tatlı telaşını geride bıraktınız, artık dinlenmek istiyorsunuz ama son bir şey var, balayı valizi hazırlamak… Gözünüzde büyütmeyin, vereceğimiz tavsiyelerin ardından kalan tek şey, yola çıkmak olacak.
Kalkan Tatili -  Neler Yapılır?
Kalkan Tatili - Neler Yapılır?
Biz Kalkan’ı tanıdık, çok sevdik hatta gezmelere keşfetmelere doyamadık! Siz de tanıyın diye; 5 günde en iyi verim alabileceğiniz şekilde tanışma rehberi hazırladık. Kalkan Fethiye’de miydi Antalya’da mı dediğinizi duyar gibiyiz. Öncelikle Kalkan nerededir, nasıl ulaşırsınız?
Ölüdeniz Gezi Rehberi
Ölüdeniz Gezi Rehberi
Fethiye’de gezebileceğiniz her yere yakın olan Ölüdeniz, Kabak Koyuna ve Kelebekler Vadisine de yakındır. Bu sayede kendinizi sadece Ölüdeniz ile sınırlamamış olursunuz. Ölüdenizde konaklamalı yapacağınız tatilde birbirinden değerli doğal güzellikler içerisinde kafa dinleyebilir, şehrin stresini atabilirsiniz.
Tatilde Araç Kiralama
Tatilde Araç Kiralama
Tatilde araç kiralayarak, hava alanına indiğiniz andan itibaren gideceğiniz her yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tatile çıkmış her insan rahat etmek, stresten uzak vakit geçirmek ister.
Sapanca Gezilecek Yerler
Sapanca Gezilecek Yerler
Sapanca gezilecek yerler konusunda son derece zengin, Sakarya’nın en güzel ilçesidir. Doğayla iç içe mekanları, dereleri, şelaleleri ve yaylaları ile Sapanca’da gezerken sıkılmazsınız
İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri
İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri
İstanbul’da yaşayanlar için, şehrin gürültüsünden ve gündelik hayatın sıkıntılarından bir nebze olsun kurtulup, dinlenerek kafa dinleyebilmeleri, aile ve sevdikleriyle güzel vakit geçirebilmeleri için tercih edilebilecek, İstanbul’a yakın tatil noktalarını bir liste halinde derledik. Yaz sıcaklarında hafta sonu kaçamakları oldukça cazip görünüyor. Cuma akşamı yola çıkıp Pazar akşamı İstanbul’a tekrar dönebileceğiniz yakın tatil yerleri, günlerce tatil imkânı olmayan ve de deniz kokusu burnunda tüten insanlar için adeta bulunmaz nimet. Okurlarımızın en detaylı bilgiye sahip olabilmeleri için hazırladığımız İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Tatil Noktaları listemiz şu şekilde:
Kleopatra Plajı'nı Yakından Tanıyın
Kleopatra Plajı'nı Yakından Tanıyın
Kleopatra adası ve Kleopatra plajı değişik efsanelere konu olan yapısı ile herkesin dikkatini çeken bir yerdir. Kleopatra burada yaşamış ve denize girmiştir.
Phaselis Antik Kenti
Phaselis Antik Kenti
Phaselis Antik Kenti hakkında bilgi
Gelidonya Koyları ve Plajları
Gelidonya Koyları ve Plajları
Her koy ya da plaj için ayrı şekilde değerlendirme yapmak mümkündür. Fakat Gelidonya koyları için yapılacak olan ziyaret genel olarak doğa harikası bir görüntü ile karşılaşmayı sağlamaktadır. Bu manzara eşliğinde denize girmek ve serinlemek herkes için keyif verici bir deneyim olacaktır.