Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Türkiye, 2016'da 444 olan mavi bayraklı plaj sayısını 2017 senesinde 454’e yükselterek İspanya ve Yunanistan’ın ardından dünya üçüncüsü oldu. 

Türkiye Dünya’da üçüncü, işte keşfedilmeyi bekleyen berrak sularıyla dünyaya ün salmış bazı plajlarımız ve diğer tüm ayrıntılar... 

1. Antalya Yine Bayrağı Önde Taşıyor

Mavi Bayrak’ta Antalya 200, Muğla 101, İzmir 51 plajla başı çeken iller oldu. Antalya'nın mavi bayraklı plajlarında muhteşem bir tatil için tatil villalarımızı hemen inceleyebilirsiniz.

2. Van’dan Tek Plaj Listede

Van ise denize kıyısı olmamasına rağmen Mavi Bayraklı plaja sahip olan tek il olarak kayda geçti.

3. İspanya Birinci Oldu

Mavi Bayrak’ta İspanya 578, Yunanistan ise 468 plajla ilk iki sırayı paylaşan ülkeler oldu.

4. Mavi Marinalarda Artış Devam Ediyor

Türkiye, ödüle hak kazanan 22 marinası ile de dünya sıralamasında 7. sırada yer aldı. D-Marin’in Didim, Göcek ve Turgutreis’te bulunan 3 marinası, bu yıl da Mavi Bayrak’ı dalgalandırmaya devam edecek. Yani Türkiye’de 22 marinaya verilen Mavi Bayrak’tan üçünün sahibi D-Marin oldu.

5. Kaputaş Plajı Her Zaman Listede

Her zaman bambaşka bir yere sahiptir bizde, Kaputaş Plajı…

Türkiye’nin en ünlü plajlarından Antalya’daki Kaputaş plajı İngiliz Guardian Gazetesi tarafından da dünyanın sayılı plajları arasında gösterilmişti. Bu plaj yıllardır temiz denizi ile Mavi Bayrak listesinde yer alıyor. Kaputaş Plajı'nın turkuaz sularının keyfini çıkarabilmek için havuzlu tatil villalarımızı hemen inceleyebilirsiniz. 

6. Kelebekler Vadisi Olmadan Olmaz

Türkiye’nin bir diğer ünlü plajı da Fethiye yakınlarındaki Ölüdeniz’de bulunan "Kelebekler Vadisi".  Turizm tanıtma  posterlerinde Türkiye’nin sembolleri arasında yer alan doğal bir cennet…

7. Ilıca Plajı Ege’nin En Güzeli

Her zaman bambaşka bir yere sahiptir bizde, Ilıca Plajı…

Çeşme’deki Ilıca Plajı da yıllardır Ege’nin en iyi sahilleri listesinin zirvesinde yer alan bir plaj.

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü