Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Marmara Bölgesindeki birçok doğal güzellik Çanakkale il sınırları içerisinde bulunuyor. Çanakkale doğal güzellikleri ile Türkiye’nin ön plana çıkan şehirlerinden biri oluyor. Geniş ormanlık alanları, masmavi deniziyle doğaseverler burada doğayla iç içe vakit geçirme şansı buluyor. Gökçeada Tuz Gölü, Anzak Koyu, Marmaros Şelalesi başta olmak üzere Çanakkale’de gezilecek yerler birbirinden güzel seçeneklerden oluşuyor.

Çanakkale’nin doğal güzellikleri içerisinde vakit geçirirken kendinizi her an doğayla baş başa hissetmek istiyorsanız Çanakkale kiralık villa seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Doğal güzelliklerin merkezinde bulunan villalarda konaklayabilirsiniz.

Mıhlı Şelalesi

Mıhlı Şelalesi yemyeşil dağları ile bilinen Çanakkale’nin sevimli ilçelerinden olan Ayvacık ilçesinde bulunuyor. Çanakkale doğal güzellikleri nelerdir? Sorusuna vereceğimiz ilk cevaplardan biri Mıhlı Şelalesi oluyor. Yemyeşil ağaçlarla kaplı bir alan içerisinde akan bu görkemli şelale sıcak yaz günlerinde serinlemenizi sağlıyor. Şelalenin kendisine girmek tehlikeli olabilirken hemen yanında bulunan küçük gölette dilerseniz yüzebilir veya oltalarınızı getirerek burada balık tutabilirsiniz. Çanakkale gezilecek yerler listenizde Mıhlı Şelalesini ekliyorsanız yakınlarda bulunan Roma dönemlerinden kalan su kemerini de görmenizi öneririz. Ayrıca Başdeğirmen’de bulunan mesire alanında da dilerseniz piknik yapabilirsiniz.

Marmaros Şelalesi

Çanakkale'nin bir diğer meşhur doğal güzelliği yine şelale oluyor. Şehir merkezinden 70 km uzaklıkta olan Marmaros Şelalesine şehir merkezinden kalkan feribotlar ile ulaşabilirsiniz. Oldukça geniş bir alana yayılan bu doğal güzelliğin etrafında dağ yürüyüşü yapabileceğiniz yerler bulunuyor. Bir vadi içerisinde bulunan Marmaros Şelalesinde dilerseniz trekking aktivitelerine de katılabilirsiniz.

Marmaros Şelalesi içerisinde herhangi bir tesis bulunmadığından burada uzun bir gün geçirmek isteyenler yanlarında ihtiyaç duyabilecekleri eşyaları getirmeyi unutmamalıdır. Yazın sıcak havalarda serinlemek isteyenler şelalenin buz gibi sularına dilerlerse ayaklarını sokarak burada serinleyebilirler.

Anzak Koyu

Dünya genelinde bilinen ve sevilen özel yerlerden biri olan Anzak Koyu Eceabat ilçesinde bulunuyor. Anzak Koyu, Çanakkale’nin tarihi yerler arasında bulunmakta olup döneminde önemli olaylara ev sahipliği yapan bir koydur. Tarihi özelliklerinin yanı sıra nefes kesici doğası ve görkemli manzarasıyla Çanakkale’ye gelmişken görülmesi gereken yerlerden biridir. Uçsuz bucaksız bir deniz manzarasına ev sahipliği yapan koyda mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Çanakkale villa kiralama seçenekleri arasında denize yakın villaları değerlendirerek Çanakkale plajlarına daha kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Gökçeada Sualtı Milli Parkı

Çanakkale yapılacak aktiviteler arasında hem Çanakkale’nin meşhur yerlerinden birini görmek hem de eğlenceli saatler geçirmek istiyorsanız Gökçeada Sualtı Milli Parkını ziyaret etmenizi öneririz. Türkiye Deniz Araştırmaları Vakfı tarafından park olarak kabul edilen bu alan Türkiye’nin tek sualtı parkıdır. Gökçeada'nın Karaköy mahallesinde bulunan sualtı milli parkı dahilinde çok sayıda farklı balık türünü görebilirsiniz. Park içerisinde; su kaplumbağaları, ispermeçet balinası ve vatoz gibi etkileyici hayvanlar bulunuyor. Burada Akdeniz foku da görebiliyorsunuz.

Gökçeada Sualtı Milli Parkı oldukça geniş bir alanın içerisinde bulunduğunda parkın belirli alanları bölünmüştür. Burada denize girmek isteyenler Yıldızkoy bölümünü kullanabilirler. Parkın diğer alanlarında avlanmak veya denize girmek gibi farklı aktiviteler yapmak yasaktır. Dileyen sporseverler Yıldızköy bölgesinde sualtı dalışı yapabilirler ve burada da farklı deniz hayatını görebilirler.

Gökçeada Tuz Gölü

Gökçeada’ya gelmişken görebileceğiniz farklı bir doğal güzellik daha bulunuyor. Çanakkale’nin meşhur plajlarından olan Aydıncık ve Kefalos plajlarının tam arasında bulunan göl yaz aylarında buharlaşıp kış aylarında yeniden doluyor. Çanakkale'nin meşhur aktivitelerinden birine de ev sahipliği yapıyor. Yaz aylarında suyun buharlaşması ile göl tabanında özel bir çamur tabakası oluşuyor. Yoğun tuz içeriğine sahip ve çeşitli mineraller bakımından zengin olan bu çamuru birçok hastalığa karşı faydası olduğu düşünülüyor. 

Konaklamak için Gökçeada'da bulunan Çanakkale kiralık villa arasından da tercihler yapabilirsiniz. Bu sayede Gökçeada gibi güzel bir yerde daha uzun süre vakit geçirebilirsiniz.

Biga Çay

Çanakkale'nin küçük ve sevimli ilçelerinden biri olan Biga, Çanakkale’ye 101 km mesafede olup biraz araba yolculuğu yaparak ulaşmanız gereken bir yerdir. Dileyenler merkezden kalkan Biga dolmuşları ile de ilçeye ulaşabilir. İlçe Çanakkale’nin meşhur yerlerinden biri olan bir Biga Çayına ev sahipliği yapıyor. 80 km uzunluktaki bu büyük çay çevresinde farklı ağaç türleri ve zengin bir bitki örtüsü bulunuyor. Bu durum doğa bilimcilerin de bu bölgeyi sık sık ziyaret etmesini sağlıyor.

Kefalos Plajı

Çanakkale'nin meşhur plajlarından birinde denize girmek istiyorsanız Gökçeada’da bulunan Kefalos Plajına gitmenizi öneririz. Burası Aydıncık Plajı olarak da bilinmekte olup altın renkli kumları ile dikkat çekiyor. Havaların ısınmasıyla birlikte yoğun ilgi görmeye başlayan kumsal 1200 m uzunluğunda olup dalgalı bir denize ev sahipliği yapıyor. Bu durum Kefalos Plajının rüzgar sörfü için Türkiye’de en çok tercih edilen yerlerden biri olmasını sağlıyor. Çanakkale'de yapılacak aktiviteler arasından su sporlarını deneyimlemek isteyenler buraya gelerek rüzgâr sörfü öğrenebilirler.

Gizli Liman Koyu

İsminden de anlaşılacağı üzere hala daha bakirliğini korumayı başaran koylardan biri olan Gizli Liman Koyu bir doğaseverin Çanakkale’de görmesi gereken özel yerlerden biridir. Sarp kayalarla çevrili deniz kıyısı etrafını saran çam ormanları ortaya adeta bir kartpostal görüntüsü çıkarıyor. Yılın belirli dönemlerinde dalgalı olan denizi özellikle denizde eğlenceli saatler geçirmek isteyen tatilcilerin ilgisini çekiyor. Gizli Liman Koyu doğanın kalbinde kamp yapmak isteyenlerin de tercihi oluyor. Farklı konaklama deneyimleri yaşamak isteyenler hem kamp yapmayı hem de Çanakkale villaları içerisinde konaklamayı aynı tatile sığdırabiliyor.

Ayazma Pınarı Tabiat Parkı

Ayazma Pınarı Tabiat Parkı içerisinde; şelaleler, orman köşkleri, mesire alanları ve farklı endemik bitki türleri bulunuyor. Çanakkale'de baştan aşağı keyifli bir gün geçirmek isteyen doğaseverler soluğu bu tabiat parkında alıyor. Gürgen, meşe ve kestane ağaçlarıyla çevrili olan bu geniş alan içerisinde Çanakkale bölgesine özel 38 farklı türde bitki çeşidi bulunuyor. Tabiat parkı sahip olduğu bitki örtüsüyle doğa bilimcilerinin de ilgisini çeken bir yer oluyor.

Çanakkale Özgürlük Parkı

Çanakkale merkez gezilecek yerler önerileri arasında Çanakkale Özgürlük Parkı yer alıyor. 35.000 metrekarelik geniş bir alana yayılan parka Çanakkale şehir merkezinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Özgürlük Parkı içerisinde bulunan 18 Mart Tepesinden Çanakkale’nin eşsiz manzarasını izleyebilirsiniz. Ailecek de ziyaret edebileceğiniz Özgürlük Parkı içerisindeki yürüyüş parkurlarında spor yapabilir, çocuklarınız oyun bahçelerinde keyifli saatler geçirebilir, diyenler ise bisikletlerini getirerek burada bisiklete binebilirler. 

Pembe Göl

Dünya genelinde sadece 8 tane bulunan Pembe Göllerden biri Çanakkale’dedir. Dalyan Köyü sınırları içerisinde bulunan Pembe Göl kalbe benzer şekli ve pembe sularıyla unutulmaz bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Yemyeşil ağaçlarla çevrili alanın ortasında bulunan ve hemen yanında uzanan masmavi denizle kartpostal görüntüsünü andıran bu göl rengini içerisinde bulunan yüksek tuz oranı ve çeşitli bakteri popülasyonundan alıyor. Pembe Göl bu özellikleriyle yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çeken bir doğal güzellik oluyor.

Doğal güzellikleri başta olmak üzere Çanakkale, meşhur yerleri, özel restoranları gibi farklı seçenekleriyle de eğlenceli vakit geçirilebilecek bir yerdir. Bu tatili daha da güzel bir noktaya taşımak isteyenler konaklama seçeneği olarak kiralık villaları değerlendiriyor. Çanakkale villa tatili açısından çok sayıda villa seçeneğine sahip olduğundan kendi zevkinize ve beklentilerinize uygun bir villa bulabilirsiniz.

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü