Birbirinden güzel tatil beldelerine sahip ülkemizin tatil cennetlerinden biri olan Kemer, göz alıcı güzellikteki doğası, Mavi Bayraklı tertemiz plajları ve hareketli eğlence hayatı ile yaz aylarının vazgeçilmez tatil adreslerinden birisidir. Özellikle yabancı turistlerin de tatil için tercih ettiği tatil beldelerinden olan Kemer, doğal ve tarihi zenginlikleriyle gezip görülecek birçok yere sahiptir.

Kemer'de bulunan doğal güzellikleri keşfedebileceğiniz bir tatil için Kemer tatil villalarını hemen inceleyebilirsiniz. İşte Kemer’de gezilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye edeceğimiz yerler:

Phaselis Antik Kenti

Kemer’e 12 kilometre mesafede bulunan Tekirova Köyü civarında yer alan Phaselis Antik Kenti, M.Ö. 7. Yüzyıla dayanan derin tarihi ile kesinlikle gezip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Tahtalı Dağı

Olimpos Dağı olarak bilinen Tahtalı Dağı, Avrupa’nın en uzun teleferiği ile sizlere muhteşem bir Akdeniz manzarası sunacak atmosfere sahiptir. Son derece keyifli bir gezi deneyimi için Tahtalı Dağı, Kemer gezi listenizde bulunması gereken noktalardan biridir.

Göynük Kanyonu

Kemer’in en önemli doğal zenginliklerinden biri olan Göynük Kanyonu, şelaleleri ve yürüyüş parkurlarıyla doğanın içerisinde harika bir yolculuğun kapılarını açıyor.

Yörük Parkı

Akdeniz Bölgesi için son derece önemli bir kültür değer olan Yörük kültürünü en iyi şekilde sergilendiği Yörük Parkı’nda 700 yılı aşkın bir tarihi olan bu kültüre ait açık hava müzesini gezebilirsiniz.

Beydağları Milli Parkı

Türkiye’nin en önemli milli parklarından biri olan Beydağları Milli Parkı, yeryüzündeki cennet lakabını alabilecek kadar doğal güzelliklere sahiptir. Kemer’de gezip görmenizi tavsiye edeceğimiz en önemli yerlerden birisidir.

Molla Deliği Mağarası

Kemer’in bir diğer doğal zenginliklerinden biri olan Molla Deliği Mağarası da doğaseverlerin gezip görmekten keyif alacakları gezi rotalarından bir tanesidir.

Beldibi Mağarası

Kemer’in en önemli doğal zenginlikleri arasında yer alan Beldibi Mağarası, içerisinde yer alan tarih öncesi izler ile kesinlikle görmenizi önereceğimiz yerlerden birisidir.

Ayışığı Plajı

Kemer’de deniz, kum ve güneşin tadını en iyi şekilde çıkartabileceğiniz plajlardan biri olan Ayışı Plajı, denizin ve kumsalın keyfini çıkartabilmek için gitmenizi önereceğimiz plajlardan bir tanesidir.

Üçoluk Yaylası

Kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Üçoluk Yaylası, sizlere yeşilin her tonunu muhteşem bir ahenk ile sunan doğa harikalarından biri olarak Kemer’de gezmenizi önereceğimiz yerlerden birisidir.

En Son Eklenen İçerikler

Tümünü göster Tümü