WhatsApp ile yaz
+90 532 134 35 00
Bize Ulaşın +90242 844 15 32

TR

|

₺ TL

Tatile Giderken Alınması Gerekenler

Birçoğumuz tatilden döndük, tatile çıkacağız ya da önümüzdeki bayram tatili için yeni bir tatil planı yapıyoruz. Ancak yapacağımız tatil için bazı hazırlıklar yapmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Hatta bunu daha önce yapmış olduğumuz tatillerden de deneyimledik. Tatile çıkmadan önce ilk olarak yapmamız gereken şey, tatile giderken alınması gerekenler listesi yapmak olacaktır.

Keyifle geçirebileceğiniz bir tatil için, yanınıza alınması gerekenler listesi doğru bir şekilde hazırlanmalı ve bu listeye harfiyen uyulmalıdır. Aksi halde yapmış olduğunuz tatilin tam anlamı ile tadına varamayacaksınız. "Tatile giderken alınması gerekenler listesi" yapmak için gerekli olan adımları aşağıda sizin için sıraladık.

Adım 1 Tatil Gidilecek Vasıta Biçimi Belirlenmeli

İlk mesele olarak, tatile nasıl bir vasıta ile gidileceği büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü uçak ile yapılacak tatil yolculuklarında hem eşya kapasitesi, hem de taşınması yasak olan bazı türde eşya kısıtlamaları olacaktır. Bu sebeple tatile hangi vasıta aracılığı ile gidileceği de büyük önem taşımaktadır. Biz yine, tatile giderken kullanılmakta olan en yaygın araç olan hava yolunu tercih ettiğinizi varsayacağız.

Tatile Giderken Alınması Gerekenler Listesi Nasıl Hazırlanır?

Tatil biçimi ve tatile giderken kullanılacak vasıta seçildikten hemen sonra, liste hazırlanmaya başlanmalıdır. Listeyi hazırlamayı, kesinlikle son güne bırakmamalısınız. Çünkü insanların büyük çoğunluğu son günde hazırlanan listeye uyum sağlayamamaktadır. Bu sebeple tatilden en 3 gün önce liste hazırlanmalı ve bu liste içerisindekiler, en az tatilin son ikinci gününde temin edilmeli ve hazırlanmalıdır. Tatil günü ise, son kontroller yapılıp valizler kapatılmalıdır. Liste hazırlanırken başta, en gerekli ihtiyaçlar yazılmalıdır.

Aşağıdaki tatile giderken alınması gerekenler listesi, bir kişi için hazırlanmıştır. Uçak yoluyla gidecekler ve deniz tatili yapacaklar için uygundur. Listenin minimum ihtiyaç listesi olduğu unutulmamalıdır.

ALINMASI GEREKENLER LİSTESİ

1. Güneş kremi

 2. En az iki adet havlu

3. Güneş gözlüğü

4. Deniz ve havuzda yüzerken kullanılabilecek, en iki adet kıyafet (Şort, bikini, mayo)

5. Plaj terliği

6. En az 5 adet iç çamaşırı

7. Pijama

8. Akşam yemeklerinde giyilmeye uygun en az üç kıyafet

9. Ayakkabı

10. Diş macunu ve diş fırçası

11. Lif, Şampuan ve Duş jeli

12. Parfüm ve Deodorant

13. Tırnak makası

14. Kişisel bakım ve tıraş ürünler

15. Küçük ya da orta boylarda bir sırt çantası

16. İlk yardım çantası

17. Şarj aleti

18. Dergi ve roman

19. Tatil anılarını yazabileceğiniz küçük bir not defteri ve kalem.

Villa Tatilinizi Şimdiden Planlayın, Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın!