Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Pandemi döneminde tıpkı tüm yaşantımız gibi tatil anlayışımızı da değiştirmek zorundayız. Sağlıklı bir tatil için pandemi sırasında dikkatli olmak, kurallara uymak oldukça önemli.

Tatil denilince akla kalabalıklar gelmesine gerek yok. Kalabalık ortamlardan uzakta, kendi sosyal çemberiniz içerisinde, sevdikleriniz ile bir arada güvenli bir tatil mümkün. Yeni normalde tatilinizin güvenli bir şekilde geçebilmesi için dikkat etmeniz gereken ipuçlarını sizler için derledik.

Pandemi Sürecinde Güvenli ve Sağlıklı Tatil İçin Kiralık Villalar

Son dönemlerin en gözde tatil alternatiflerinden olan kiralık villalar özellikle pandemi dönemi ile birlikte giderek daha popüler hale geldi. Kalabalık ortamlardan ve otellerden uzakta, sadece sevdikleriniz ile birlikte, güvenli bir çemberde tatil yapma imkanı veren kiralık villalarda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz

Her misafirden sonra özel olarak dezenfekte edilen kiralık villalarda riski minimumda tutabilirsiniz. Dışarı ile teması olmayan misafirler, evlerindeymiş gibi güvenli bir tatil geçirebiliyor. Buna ek olarak, tamamen size ait olan bir yüzme havuzu ve bahçe ile birlikte, ortak alan kullanımı yapılmadan tatil geçirebilmeniz mümkün.

Kiralık villalarda dışarı ile teması tamamen kesebilirsiniz. Pandemi şartları altında tatil yaparken yemek ve diğer ihtiyaçlarınız için villanızda bulunan mutfağı kullanabilir, evinizdeymiş gibi istediğiniz tüm yemekleri yapabilirsiniz. Tavsiye edilen pandemi normallerinde olduğu gibi, zorunlu olmadıkça tüm sosyal ortamlardan kaçınarak oldukça keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kiralık villalarda tatil yaparken pandemi şartlarından dolayı vazgeçmek zorunda kaldığınız imkanlar da elinizin altında olacak. Ortak kullanım alanına sahip olmayan jakuzi, hamam, buhar odası, sauna gibi imkanları bulunan bir villada konaklayarak normal koşullardaymış gibi tatilinizi güvenle sürdürebilirsiniz.

Sadece yaz aylarında değil her mevsim tatil yapabileceğiniz, stresli ve koşuşturmalı hayattan uzaklaşarak kendinizi huzurun kollarına bırakabileceğiniz bir villa tatilinde ısıtmalı ve kapalı havuz gibi alternatifler arasından da seçiminizi yapabilirsiniz. Her şeyin hayallerinizdeki gibi olması için gereken tüm imkanlara sahip villalarda, dört mevsim güvenli bir tatil için hazır olun!

Hellovillam güvencesi ile Türkiye’nin cennet coğrafyalarında, dilediğiniz konumda ve özelliklere sahip tatil villalarında yeni normallere uygun kusursuz bir tatil sizi bekliyor. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymanız pandemide bile düşlerinizdeki tatili yaşayabilmeniz için yeterli!

Villalarımızda Alınan Covid-19 Önlemleri

Pandemi döneminde güvenli bir tatil geçirmek için kiralık villalardan daha iyi bir alternatif yok. Her biri Sağlık Bakanlığı yönergelerine uygun olarak temizlenen ve dezenfekte edilen kiralık villalarda güvenli bir tatil geçirmek mümkün.

Hellovillam’da tüm villalar yüksek temas alanlarından başlayarak dezenfekte ediliyor. Kapı kolları, televizyon kumandaları ve buna benzer yüzeyler özel olarak arındırılıyor.

Her misafirden sonra tüm villada gerçekleştirilen kapsamlı temizlik sonrasında villa güvenli ve huzurlu bir tatil için hazır oluyor. Hellovillam kiralık tatil villaları nasıl temizleniyor detaylı bilgi için tıklayın!

Haftasonu Evde Kalmanıza Gerek Yok!

Hafta sonunda, sokağa çıkma yasaklarında evde kalmanıza gerek yok. Kiralık villalarda güvenli bir tatil geçirmek mümkün.

Özel yüzme havuzunuzda, dışarı ile temas etmeden tamamen sevdikleriniz ile bir arada olacağınız bu tatil ile pandemide de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sapanca’da yemyeşil bir atmosferde konaklayabilir, ısıtmalı havuza sahip Kalkan, Kaş villalarında yaz aylarındaymış gibi tatil yapabilirsiniz.

Hangi mevsimde olursanız olun, jakuzili, saunalı veya tercihinize göre tüm diğer özellikleri barındıran bir villada güvenli ve keyifli bir tatil sizi bekliyor.

Maske, Mesafe ve Temizlik Kurallarına Dikkat Edin

Tatilde olmanız pandemiden uzak olduğunuz anlamına gelmiyor. Tatil sırasında normalden daha fazla sosyal yaşantı içinde olmanız bile olası. Bu nedenle standart önlemlere daha fazla dikkat etmeniz gerekli.

Villanızın dışında kaldığınız ortamlarda, kalabalık yerlerde, kapalı mekanlarda mutlaka maskenizi takmaya devam etmelisiniz. Virüse karşı en önemli silahlarınızdan biri olacak maske konusunda mutlaka dikkatli olmanız ve her daim kendinizi korumanız çok önemli.

Sosyal ortamlarda damlacık ve diğer etmenler ile bulaşabilen Covid-19’dan sosyal mesafenizi koruyarak korunabilirsiniz. Diğer insanlarla aranıza mesafe bırakmanız, mümkün olduğu kadar kalabalık ve havasız ortamlardan kaçınarak kendinizi koruma altına almanız çok önemli.

Temizlik de hastalıklardan korunmanızda en önemli yardımcınız olacak. Dışarıdaki yüzeylere temas ettiğinizde, villanıza döner dönmez ellerinizi sabunlu su ile düzgün bir şekilde yıkamanız öneriliyor. Yine aynı şekilde, dışarıdayken ağzınıza ve burnunuza dokunmaktan kaçınmanız zararlı virüslerden uzak kalmanızı sağlayacaktır.

Sosyal Çemberinizden Uzaklaşmayın

Kalabalık sosyal ortamlardan uzak kalmak, pandemi sırasında güvenle tatil yapabilmenin en önemli kurallarından bir tanesi. Kiralık villa tatilinde sadece siz ve sevdikleriniz olacağı için bu konuda endişe etmenize gerek kalmayacak.

Sadece size ait bir ortamda tatil yaparken sosyal çevreniz ve aileniz dışında hiç kimse ile temas etmenize gerek kalmayacak. Bu sayede bulaş riskini minimumda tutarak güvenli bir tatil geçirebilmeniz mümkün.

Tatiliniz sırasında diğer insanlarla görüşmeyi ve özellikle kapalı ortamlarda vakit geçirmeyi ertelemelisiniz. Hastalığın yayılma hızı kapalı ortamlarda çok daha yüksek olduğu için bu tarz sosyal aktiviteler için açık hava tercih edilmeli. Açık havada bile olsa sosyal mesafe korunmalı, maske ve temizlik kurallarına sadık kalınmalı.

Kalabalık Ortamlardan Kaçının

Villa tatilinin en önemli avantajlarından biri olan kalabalık ortamlardan uzak kalmanız pandemide güvenli bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Villanızda sadece siz ve beraberinizdeki misafirler bulunacağı için bulaş riski minimumda kalacaktır.

Elbette tatilinizi daha güvenli kılmak için villanızın dışındaki kalabalık ortamlardan mümkün olduğu kadar kaçınmanız öneriliyor. Örneğin, kalabalık bir restoranda yemek yemek yerine villanızın mutfağında kendi yemeklerinizi hazırlamanız çok daha iyi bir seçenek olacaktır.

Tatiliniz sırasında gezi programınızı planlarken mümkün olduğu kadar kalabalık ortamlardan kaçınmayı, açık havadaki etkinliklere katılmayı tercih edin. Bir AVM veya müze gezisi yerine açık hava müzelerini, sahilde veya doğada yürüyüş yapmayı tercih edebilirsiniz.

Elbette tüm bunlara ek olarak diğer insanlar ile ortak kullanılan hamam, sauna gibi mekanlardan da kaçınmanız güvenli bir tatil yapmanız için önemli. Bu tarz mekanlarda sosyal mesafeyi korumanın zor olması, nem, sıcaklık ve maske kullanılmasındaki zorluklar gibi durumlar hesaba katıldığında bulaş riski çok daha yüksek olmakta.

Eğer tatiliniz sırasında hamam, sauna, buhar odası gibi imkanlardan yararlanmak istiyorsanız bunu da villanızda bulabileceğinizi unutmayın. Tercihinize göre bu özelliklere sahip bir villada konaklayarak tatil boyunca sadece sevdikleriniz ile birlikte sauna ve hamam keyfi yapabilirsiniz. Pandemide tatil anlayışınızda ufak değişiklikler ile her şeyi yapabileceğiniz bir deneyim Hellovillam ile mümkün.

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü