Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Doğal yaşamın büyüleyici güzelliğiyle ilgileri üzerine toplayan kasaba; Belek. Hem eğlenceli hem de huzurlu bir tatili bir arada sunan Belek tatil villalarını hemen inceleyebilirsiniz.

Belek'te görülmesi gereken 5 yeri sizler için derledik. Gelin, göz atalım...

1. DİNLER BAHÇESİ

Üç büyük din, bir arada ve kardeşçe yaşıyor. Belek’in simgesel merkezlerinden biri olan Dinler Bahçesi, üç farklı dini de bünyesinde birleştirerek yüz yıllardır herkesi kucaklıyor. Cami, kilise ve sinagogun bulunduğu mekanda her üç ibadethane de aynı bahçeye açılmakta. Bütün dinlerin buluştuğu noktada herkes bir arada özgürce ibadetlerini gerçekleştirebiliyor.

2. ASPENDOS TİYATROSU

Bölgenin en önemli tarihi yapısı Aspendos Tiyatrosu’dur. 15.000 kişilik seyirci kapasitesi ile antik zamanlara göre devasa bir tiyatro olan Aspendos, 2000 yıllık geçmişine rağmen oldukça iyi korunmuş ve eskisini aratmayacak bir durumla günümüze kadar ulaşmıştır.

Aspendos'a Nasıl Gidilir?

Aspendos’a Antalya-Alanya yolunun 44.  kilometresinden kuzeye dönen yolu izleyerek gidebilirsiniz. O yolun 2 km içerisinde yer alan Aspendos’a günü birlik turlar da mevcuttur. Antalya’ya 50, Alanya’ya 94, Side’ye 35 km uzaklıktadır.

3. KURŞUNLU ŞELALESİ

Belek’in çarpıcı doğal güzelliklerinin başında Kurşunlu Şelalesi gelir. Mekan, tertemiz sularının altından ulaşılabilen gizli mağarası ile heyecan verici bir keşif noktası olma özelliğini taşıyor. Şelalenin bulunduğu yer, hala yüzden fazla sayıda kuş çeşidine de ev sahipliği yapıyor. Tabiatın büyüleyici eserlerinden birine tanıklık etmek istiyorsanız, mutlaka Kurşunlu Şelalesi’nin huzurlu atmosferine misafir olun.

Kurşunlu Şelalesine Ulaşım?

Şelaleye ulaşım için Isparta karayolunun 24. km’nden sola dönülerek 7 km devam edilmelidir.

4. SİLYON ANTİK KENTİ

Dünyanın en iyi korunan antik kentlerinden birisidir Silyon Antik Kenti. Hala eski formunu muhafaza eden Bizans yapıları, kulesi ve kapısıyla kesinlikle görülmeyi hak ediyor. Serik’te yer alan Koçhisar Tepesi’ne kurulmuş olan antik kentin, diğer antik yerleşim yerlerinden çok farklı olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Silyon Antik Kenti Ulaşımı?

Antalya Serik ilçesine 15 km. uzaklıkta olan Aspendos ve Perge arasında yüksekçe bir tepe üzerinde kurulmuş yerleşim yeridir. Antik kente giderken yolu bulma konusunda sıkıntı çekmezsiniz, tabelaları takip etmek yeterlidir.

5. GOLF SAHALARI

Belek’in meşhur olduğu bir diğer alan da, tabii ki golf sahaları. Türkiye’nin en büyük golf sahalarına ev sahipliği yapan Belek’te dönem dönem turnuvaları da yakalayabilirsiniz. Eğer bu sporla ilgileniyorsanız, Belek’in mükemmel manzarasına kurulmuş seçkin golf sahaları sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

 

 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü