Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Kleopatra Adası ve Kleopatra Plajı değişik efsanelere konu olan yapısı ile herkesin dikkatini çeken bir bölge olarak biliniyor. Burada yaşadığı ve denize girdiği söylenilen Kleopatra efsanesi hakkında hazırladığımız inceleme yazısına gelin birlikte göz atalım.

Efsaneye göre, burada yer alan altın renk kumlar Mısır’dan getirilmiştir. Bu kumlar sadece Mısır’da bulunmaktadır. Burası çok güzel bir gezi ve piknik alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Burada gezi ve pikniğin yanında denizin ve kumsalın tadını çıkarmak da mümkün olmaktadır. Ayrıca Çamlık iskelesi adaya yapılan gezilerde teknelerin sefer yeridir. Çamlık iskelesinden hemen 3 km ötede Çamlık köyü yer almaktadır. Buranın Karia Bölgesi için ilk yerleşim yeri olduğu düşünülmektedir. Bölge, temiz havası suyu ve manzarası ile ünlüdür.

Bu köyden yaklaşık 9 kilometre ötede ise Boncuk Koyu bulunmaktadır. Burası da özellikle berrak ve tertemiz denizi ile ünlü olan bir koydur. Mayıs ve Haziran aylarında burada dalış aktiviteleri de yapılmaktadır.

Kleopatra Plajı Nasıl Gidilir?

Kleopatra Plajı'na nasıl gidilir? Marmaris üzerinden bölgeye ulaşım mevcuttur. Çamlık iskelesinden de kumsala düzenli olarak tekne seferleri yapılmaktadır. Kleopatra Plajı ulaşım için öncelikle Çamlık Köyü daha sonra Çamlık Plajına ulaşım sağlanmaktadır.

Kleopatra Plajı Çevresinde Gezilecek Yerler

Klaopatra plajında gezilecek pek çok alan bulunmaktadır. Marmaris’e yakın bu bölgede özel tekne turları düzenlenmektedir. Burada plaj yanında Cedrea Antik kenti de gezilip görülmeye değer yerler arasındadır. Marmariz üzerinden yaklaşık 16 km uzaklığa sahip olan bu yer bölgenin kuzeyinde yer almaktadır. Altın sarısı kumsalı ile dikkat eken bölgenin etrafında ilgi çekici daha pek çok bölge bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra bölgede bulunan Cedrea Antik Kenti'ne ait şehir duvarları ve pa ile antik tiyatro da tam olarak görülmeye değer alanlar arasında yer almaktadır. Adanın batı ucunda bulunan Roma dönemine ait antik tiyatro da son derece iyi bir şekilde günümüze kadar korunmuş vaziyette bulunmaktadır. Ayrıca Kleopatra Plajı bölgesinde Agora da bulunmaktadır.

Kleopatra Plajı’nda Ne Nerede Yenir

Bölgenin yerel yapısına uygun olarak yöresel yemekler plaj ve çevresinde bulunmaktadır. Plajda yapılan deniz keyfinden sonra size çok rahatsızlık vermeyecek zeytinyağlı yemekler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra bölgede yer alan farklı damak lezzetleri için uygun pek çok yemek çeşidi de tercih edilebilir. Günümüzde her çeşit yemeklerin yer aldığı plajlarda bu gibi yöresel yemekler fast food tarzı yemeklere göre daha ilgi görmektedir.

Kleopatra Plajı’ndan Ne Alınır?

Plajda yer alan Klepoatra ile ilgili hediyelik eşyalar hediye açısından en uygun seçenekler arasında bulunmaktır. Bölgede yer alan alışveriş dükkanlarından istenen tarzda ahşaptan magnete kadar pek çok seçenek bulunmaktadır. Oldukça uygun fiyatlar ile alınacak hediyeler yanında, değerli hediyeler de bu bölgede mevcuttur. 

 

 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü