Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Muhteşem bir tarihin doğa ile bir araya geldiği Assos’da, huzur ve sakinlik dolu bir ortama kendinizi bırakıp, hem Assos’u hem de kendinizi yeniden keşfedeceğiniz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz…

Assos, Behramkale

Çanakkale’nin en güzel ve en gözde tatil rotalarından biri olan Assos, Midilli Adası’nın karşısında yer alan konumu, huzur veren doğası ve binlerce yıllık antik tarihi ile buraya adım attığınız ilk andan itibaren sizi etkisi altına alacak bir yer.

Ünlü filozof Aristoteles’in felsefe okulu açtığı Assos, M.Ö. 7. yüzyıla dayanan tarihi ile çok köklü tarihi zenginliklere sahip. Antik limanı, mavi bayraklı koylar, şirin balıkçı köyleri ile hayatın tüm telaşı ver yorgunluğundan kaçarak uzaklaşabileceğiniz eşsiz tatil rotalarından biri olan Assos’da unutamayacağınız bir tatile adım atabilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Assos’a hava yolu ile Çanakkale Havalimanı’na giderek oradan da otobüslerle Ayvacık üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Çanakkale’ye 87 km uzaklıkta yer alan Assos’a İstanbul’dan özel aracınızla gitmek isterseniz de Çanakkale Boğazı’nı feribotlar ile geçmeniz gerekir. Aynı zaman da Türkiye’nin birçok yerinden buraya da şehirlerarası otobüs yolculukları gerçekleşmektedir.

Assos’da Gezip Görebileceğiniz Yerler

Assos’un kıyılarında yer alan antik liman, Assos’un tepelerinde yer alan Berhamkale ve Kadırga Koyu’na giderek Assos’un birçok güzelliklerini bu bölgelerde gezip göreblime fırsatını yakalayabilirsiniz.

Ünlü Filozof Aristo ve Assos!

Felsefe tarihinin büyük isimlerinden Aristo’da bir bu zengin topraklarda yaşamış ve burada bir felsefe okulu dahi açmıştır.

 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü