Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Yeryüzündeki cennet Kekova’da, tarihin ve doğanın muhteşem birlikteliğine tanıklık etmek ister misiniz?

Kekova

Sayısız koy ile çevrilmiş olan ve binlerce yıllık tarihin dokusunu taşıyan Kekova, yerli ve yabancı turistlerin en gözde tatil adreslerinden biri olmayı başarıyor. 1990 yılından beri koruma altına alınmış Kekova’nın, doğal kalmayı başaran güzelliğine hayran kalacaksınız. Sayısız antik kalıntının bulunduğu Kekova’da yapılaşmaya izin verilmediği için Akdeniz’in en temiz bölgelerinden biri olarak da yüzmekten çok keyif alacağınız bir yer. Binlerce yıllık tarihi ile Likya Birliği’nin kalbi olan Kekova’yı kesinlikle gezilecek yerler listenize eklemenizi öneririz...

Nasıl Gidilir?

Kaş’a 35 km uzaklıkta yer alan Kekova’ya, Kaş’tan, Demre’den ve Üçağız’dan tekne turları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kekova’da Neler Yapabilirsiniz?

Kekova ve çevresinde su altının tüm güzelliklerine tanıklık edebileceğiniz bir dalış deneyimi yaşayabilirsiniz. Kekova’nın en keyifli aktivitelerinden biri olan tekne turları ile çevredeki eşsiz koyların güzelliklerine kendinizi bırakabilirsiniz. Geceleri ay ışığı eşliğinde, denizde romantik bir geziye çıkabileceğiniz mehtap turuna da mutlaka katılmanızı öneririz. Kuş sesleri eşliğinde tertemiz Kekova havasını içinize çekeceğiniz harika bir doğa yürüyüşü de gezinize renk katacak deneyimlerden biri olacaktır.

Kekova’ya Giderken Bilmeniz Gerekenler!

Kekova’ya sadece teknelerle ulaşım sağlanabilmektedir. Kekova’da Tersane Koyu, yüzmek ve dalış yapmak için harika bir noktadır. Kekova’da Tersane Koyu dışındaki kıyılarda yüzmek ve dalış yapmanın yasak olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Kekova'yı dilediğiniz gibi keşfedebileceğiniz muhteşem bir tatil için Antalya kiralık villalarını hemen inceleyebilirsiniz.

 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü