Daha güzeli, daha ucuzu hellovillam’da

Şüphesiz tatilseverlerin favori beldelerinden biri olan Bodrum, tatilde en çok tercih edilen bölgeler listesindeki yerini koruyor. Temiz mavi suları, gezip görülebilecek onlarca farklı mekânıyla Ege’nin parlayan incisi olan Bodrum, çocuklu ailelerin de uğrak mekanlarından biri. Çocuklu aileler için Bodrum’da gezilecek yerler nereler, sizin için derledik. Gelin, birlikte göz atalım!

1) Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi 

Bodrum Kalesi’nin içerisinde yer alan ve beldenin en popüler mekanlarından biri olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, dünya genelinde bulunan en önemli sualtı arkeoloji müzelerinden biri olma özelliğine sahip. 1995 senesinde Avrupa’da düzenlenen Yılın Müzesi yarışmasında "Özel Övgü" ödülünü kazanan müzede Cam Batığı, Doğu Roma Gemisi, Amphora sergilemesi, Cam Salonu, Sikke ve Mücevherat Salonu, Karyalı Prenses Salonu, İngiliz Kulesi, Alman Kulesi ile İşkence ve Katliam Odaları gibi sergi salonları yer alıyor.

Dünyanın en büyük İslam cam koleksiyonunun da sergilendiği müze, Anadolu ve Karya zamanına ait sikkeleri ve İsa'dan önce 4. yy’a ait çeşitli mücevherleri de içerisinde bulunduruyor. Bu harika müzeyi siz de ailenizle beraber gezebilir, çocuklarınızla hoş ve güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz. 08.00 ve 19.00 saatleri arası açık olan müzenin giriş ücreti 30 TL. Müzekart sahibi olan aileler ise 1 sene süresince sınırsız giriş hakkı elde ediyor.

2) Bodrum Su Parkları

Bodrum’da biri Gümbet yakınlarında, diğeriyse Ortakent’te yer alan iki ayrı su parkı bulunmakta. Türkiye’nin en popüler su parklarından olan Bodrum Aqua Park’da çocuklarınız ve ailenizle birlikte keyif dolu saatler geçirebilir ve yüzmenin tadına doyasıya varabilirsiniz.

3) Bodrum Kalesi

Seneler evvel 1402 yılında St.Peter adına inşa edilen ve yapım süreci yaklaşık 100 yıl kadar süren Bodrum Kalesi, tatilinizde çocuklarınızla vakit geçirebileceğiniz en mükemmel yerler arasında bulunuyor. Doğu Akdeniz bölgesinin önemli kalelerinden biri olan kale, II. Abdülhamit döneminde bir süre hapishane olarak kullanılmıştır. Bodrum’un simgelerinden biri olan bu etkileyici kalenin önünde, ailenizle birlikte güzel günbatımı fotoğrafları çekilebilirsiniz. Bodrum Kalesi içerisinde bulunan odalar 1964 senesinde Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne dönüştürülmüştür.

4) Bodrum Plajları

Çocuklarıyla birlikte denizin keyfini sürmek isteyen aileler için mükemmel bir seçim olan Bodrum plajları, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih ediliyor. Temiz ve berrak suyu sevilen Bodrum plajları arasında Bitez, Göltürkbükü, Gümbet, Akyarlar, Güvercinlik, Turgutreis, Bardakçı, Aktur, Karaincir, Ortakent, Gümüşlük, Yalıkavak ve Bağla plajları bulunuyor.

Bu plajlarda günboyu güneşlenip senenin yorgunluğunu atabilir, güneşi doğumundan batımına kadar izleyebilir ve ailenizle birlikte masmavi denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

5) Zeki Müren Sanat Müzesi

Hem huzurun hem de sanatın yanı başınızda olduğu bir tatil geçirmek istiyorsanız, Bodrum’da gezmeniz gereken yerler arasında Zeki Müren Sanat Müzesi de bulunuyor. Türkiye’nin “sanat güneşi” olarak bilinen Zeki Müren’in evi, vefatından sonra müze şekline getirildi.

İçerisinde Zeki Müren’in kıyafetleri, eşyaları ve çeşitli objeleri bulunan müzenin giriş ücreti yaklaşık 14 TL civarı. Burada Zeki Müren’in mektuplarını, şiirlerini de yakından görebilmeniz ve ailenizle birlikte sanatsal bir tur yapabilmeniz mümkün.

6) Bodrum Anfi Tiyatrosu

Ulaşımı oldukça kolay olan ve herhangi bir giriş ücreti olmayan Bodrum Anfi Tiyatrosu, Bodrum manzarasını kuş bakışı deneyimlemek isteyen aileler için ideal bir seçim oluyor.

Çoğu bölümü tamamlanmış bir antik tiyatro olan mekanda, çoğu kez gösteriler ve konserler gibi etkinlikler de düzenleniyor. Bu tarih kokan mekanı ailenizle birlikte mutlaka gezmenizi ve deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz.

Siz de Bodrum’un birbirinden güzel mekanlarını ailenizle beraber yakından görmek ve plajların keyfini çıkarmak istiyorsanız, Hellovillam’ın Bodrum Kiralık Villalar sayfasına göz atıp, istediğiniz villa için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Mutlu tatiller dileriz😊

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü