Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Tatile gidip de sadece yüzmek olmaz, bazen aksiyon dolu sporlar yapmak tatilimizi daha da güzelleştirir. İşte Fethiye'de yapabileceğiniz yamaç paraşütü aktivitesi hakkında bilmeniz gereken bilgiler...

1. Tehlikesiz Bir Uçuş

Çoğu tatilsever, yamaç paraşütünün tehlikeli olduğunu düşünmekte ve tatil zamanlarında paraşüt aktivitesinden mümkün olduğunca uzak durmaktadır. Fakat işin özü oldukça farklı. Yamaç paraşütü, dünyadaki tehlikeli sporlar içinde 22. sırada yer almaktadır. 

Tehlikesiz görünen futbol ise 7. sıradadır. Dolayısıyla yamaç paraşütü güvenli biçimde yapıılırsa, hiçbir zararı olmayan bir spor dalı olduğunu söyleyebiliriz. 

2. Uçuş Süresi

Yamaç paraşütünde uçuş süresi, uçan kişinin kilosu ve uçuş esnasındaki hava durumu ile doğru orantılıdır.

Farklı etkinlik firmalarına göre değişen süre genellikle 35 ile 45 dakikakadar sürmektedir. Oldukça heyecanlı geçen bu anları yaşadığınızda, gökyüzünden inmeyi hiç istemeyeceksiniz.

3. Güvenlik!

Uçuş güvenliği için uçuşa kesinlikle alkollü veya belirgin hastalığı olanlar katılmamalıdır. 

Fakat 10 ile 75 yaş ve 40 ile 99 kilo olan sağlık sorunu bulunmayan herkes yamaç paraşütü yapabilir.

4. Yamaç Paraşütüne Ne Kadar Öderim?

Yamaç Paraşütü ücretleri farklı firmalara göre 150-200 lira arasında değişim göstermektedir.

Yamaç Paraşütü ödemesine firmaların farklı taksit imkanları sunmaktadır. Fakat bu manzarayı görmeye ve bulutlar üzerinde uçmaya kesinlikle değeceğine emin olabilirsiniz.

5. Uçuş Yapmadan Önce

Sigorta kapsamına girmediğinden ve pilot konsantresini bozduğundan uçuşa fotoğraf makinası, dijital eşya, ziynet, takı getirilmemesi gerektiğini mutlaka bilmelisiniz.

Sorti saatleri uçuş noktasında bulunma saatidir. Sorti saatlerinden en az 1 saat önce buluşma noktasına gelinmesi gerekmektedir. Etkinlik için geç kalmayacağınızı umuyoruz. Böylece hayatınızın en aksiyonlu deneyimini yaşamış ve en güzel sporlardan birini yakından deneyimlemiş olacaksınız. Uzun yıllar unutamayacağınız heyecanlı bir tatil için Ölüdeniz kiralık villalarını hemen inceleyebilirsiniz. 

 

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü