Çağrı Merkezimiz 23:00'a kadar açık!
Çağrı Merkezi
+90242 844 15 32
WhatsApp ile yaz
+90536 994 4680

Marmaris Bördübet Koyu'na Nasıl Gidilir

Marmaris’e gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken muhteşem bir doğa harikasıdır Bördübet koyudur. Bördübet koyu ‘Amazon koyu’olarak da anılmakta olup dünyanın en güzel körfezlerinden birisidir.

1.Bördübet Koyu’na Nasıl Gidilir?

Bördübet koyuna otobüs ile gideceklerin öncelikle Marmaris’egelmeleri ve buradan şehir içi minübüsler ile koya ulaşmaları gerekmektedir.

Hava yolu ile koya gelmek isteyenler için en yakın havaalanı Muğla Dalaman Havaalnıdır. Dalaman’dan araç kiralayarak kendi aracınız ile koya ulaşabilir ya da şehir içi otobüsler ile yolculuğu tercih edebilirisniz.

2.Bördübet Koyu

Bördübet koyu orman ve denizin sizi rahatlatıcılığı; gece yıldızları çıplak gözle dahi izleyebileceğiniz büyüleyicilikte olan doğal bir cennetidir.

Bördübet koyu Bördübet Amazon Koyu olarak bilinmektedir.

Bölgeye giderken ağaçlar arasında bir yolda bazı yerleri bozuk olan bir güzergah ile varabileceğiniz Bördübet Koyu Marmaris’e gelenlerin görmeden gitmemesi gereken bir cennettir.

3.Bördübet Koyu ve Çevresinde Nerelere Gidilir?

Doğa ve denizin iç içe girdiği, ormanlık alanlarının sıklığı ile ünlü Bördübet/Amazon koyu adını tarihte burada saklanan ingiliz askerlerinden almaktadır.

Bir çok kuş çeşidinin bulunduğu yöreye ‘bird the bed’ denilmiş ve bördübet olarak dilimize geçmiştir.

Bördübet koyuna tatile gelenler için koyun civarlarında bulunan eşsiz güzellikteki Yedi Adalar, Saklıköy, Kambur Kemal ve Löngöz koyları ziyaret edibelicek diğer koylardır.

4.Bördübet Koyu’nda Ne Nerede Yenir?

Bördübet koyundaki Clup Amazon’un birbirinden eşsiz lezzetlerin sunulduğu restoranında kahvaltı yapmak ve yemek yemek mümkündür.

Çevrede konaklayan karavancılar kendi yemeklerini kendileri yapmakta olup bu nedenle restoran çok kalabalık olmamaktadır. Restoran’da tavuk, çöp şiş, ızgara ve tabii ki balık çeşitlerini bulmak tadına bakmak mümkündür.

Gündüz sahilde sıcacık gözleme yapılmakta ve tadı damaklarda kalmaktadır. Ayrıca Clup Amazon’un özel ekmeği, kekiği ve kozalak ateşinde demlenen çayı da mutlaka tadılması gereken lezzetlerdendir.

Gündüz sahilde sıcacık gözleme yapılmakta ve tadı damaklarda kalmaktadır. Ayrıca Clup Amazon’un özel ekmeği, kekiği ve kozalak ateşinde demlenen çayı da mutlaka tadılması gereken lezzetlerdendir.

Fakat buraya kadar gelmişken yörenin kendine has lezzetlerindenkarpuz reçeli ve rodos inciri  alıp sevdiklerinize götürebilirisiniz.

Alışveriş yapmak hediyelik eşyalar almak için ise Marmaris’i tercih edebilirisiniz. 

5.Bördübet Yol Haritası

Konum(Muğla, 48000 Muğla Merkez/Muğla-Unnamed Road, Hisarönü Mahallesi, 48700 Marmaris/Muğla)