Marmaris Bördübet Koyu'na Nasıl Gidilir

Bördübet Koyu, Marmaris’e gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken muhteşem bir doğa harikasıdır." Amazon Koyu" olarak da anılmakta olan bu koy, dünyanın en güzel körfezlerinden birisi olarak bilinmektedir. Marmaris Bördübet Koyu'na nasıl gidilir ve çevresindeki yerler nerelerdir, sizin için derledik.

1. Bördübet Koyu’na Nasıl Gidilir?

Bördübet Koyu'na otobüs ile gideceklerin öncelikle Marmaris’e gelmeleri ve buradan şehir içi minübüsler ile koya ulaşmaları gerekmektedir.

Hava yolu ile koya gelmek isteyenler için en yakın havaalanı Muğla Dalaman Havaalanı'dır. Dalaman’dan araç kiralayarak kendi aracınız ile koya ulaşabilir ya da şehir içi otobüsler ile yolculuğu tercih edebilirisniz.

2. Bördübet Koyu

Bördübet Koyu, ormanın ve denizin sizi rahatlatacağı; gece yıldızları çıplak gözle dahi izleyebileceğiniz büyüleyicilikte olan doğal bir tatil cennetidir.

Bördübet koyu Bördübet "Amazon Koyu" olarak da bilinmektedir.

Bölgeye giderken ağaçlar arasında bir yolda bazı yerleri bozuk olan bir güzergah ile varabileceğiniz Bördübet Koyu Marmaris’e gelenlerin görmeden gitmemesi gereken bir cennettir.

3. Bördübet Koyu ve Çevresinde Nerelere Gidilir?

Doğa ve denizin iç içe girdiği, ormanlık alanlarının sıklığı ile ünlü Bördübet/Amazon Koyu adını tarihte burada saklanan İngiliz askerlerinden almaktadır.

Bir çok kuş çeşidinin bulunduğu yöreye ‘bird the bed’ denilmiş ve bördübet olarak dilimize geçmiştir.

Bördübet koyuna tatile gelenler için koyun civarlarında bulunan eşsiz güzellikteki Yedi Adalar, Saklıköy, Kambur Kemal ve Löngöz koyları ziyaret edibelicek diğer koylardır.

4. Bördübet Koyu’nda Ne Nerede Yenir?

Bördübet Koyu'ndaki Clup Amazon’un birbirinden eşsiz lezzetlerin sunulduğu restoranında kahvaltı yapmak ve yemek yemek mümkündür.

Çevrede konaklayan karavancılar kendi yemeklerini kendileri yapmakta olup bu nedenle restoran çok kalabalık olmamaktadır. Restoran’da tavuk, çöp şiş, ızgara ve tabii ki balık çeşitlerini bulmak tadına bakmak mümkündür.

Gündüz sahilde sıcacık gözleme yapılmakta ve tadı damaklarda kalmaktadır. Ayrıca Clup Amazon’un özel ekmeği, kekiği ve kozalak ateşinde demlenen çayı da mutlaka tadılması gereken lezzetlerdendir.

Fakat buraya kadar gelmişken yörenin kendine has lezzetlerinden karpuz reçeli ve rodos incirini de  alıp sevdiklerinize götürebilirisiniz.

Alışveriş yapmak ve hediyelik eşyalar almak için ise Marmaris’i tercih edebilirisiniz.