Talep Gönder, Ekstra İndirim Yakala!

Bördübet Koyu, Marmaris’e gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken muhteşem bir doğa harikasıdır. "Amazon Koyu" olarak da anılmakta olan bu koy, dünyanın en güzel körfezlerinden birisi olarak bilinmektedir. Marmaris Bördübet Koyu'na nasıl gidilir ve çevresindeki yerler nerelerdir, sizin için derledik.

1. Bördübet Koyu’na Nasıl Gidilir?

Bördübet Koyu'na otobüs ile gideceklerin öncelikle Marmaris’e gelmeleri ve buradan şehir içi minübüsler ile koya ulaşmaları gerekmektedir.

Hava yolu ile koya gelmek isteyenler için en yakın havaalanı Muğla Dalaman Havaalanı'dır. Dalaman’dan araç kiralayarak kendi aracınız ile koya ulaşabilir ya da şehir içi otobüsler ile yolculuk etmeyi tercih edebilirsiniz.

2. Bördübet Koyu

Bördübet Koyu, ormanın ve denizin sizi rahatlatacağı; gece yıldızları çıplak gözle dahi izleyebileceğiniz büyüleyicilikte olan doğal bir tatil cenneti olarak bilinmekle beraber, Kız Kumu Plajı ve Bayır Köyü gibi etkileyici bölgelerin de bulunduğu bir alandır.

Bördübet koyu Bördübet "Amazon Koyu" olarak da bilinmektedir. 

Bölgeye giderken ağaçlar arasında bir yolda bazı yerleri bozuk olan bir güzergah ile varabileceğiniz Bördübet Koyu Marmaris’e gelenlerin görmeden gitmemesi gereken bir cennettir.

3. Bördübet Koyu ve Çevresinde Nerelere Gidilir?

Doğa ve denizin iç içe girdiği, ormanlık alanlarının sıklığı ile ünlü Bördübet/Amazon Koyu adını tarihte burada saklanan İngiliz askerlerinden almaktadır.

Bir çok kuş çeşidinin bulunduğu yöreye ‘bird the bed’ denilmiş ve bördübet olarak dilimize geçmiştir.

Bördübet koyuna tatile gelenler için koyun civarlarında bulunan eşsiz güzellikteki Yedi Adalar, Saklıköy, Kambur Kemal ve Löngöz koyları ziyaret edilebilecek diğer koylardır. Bu bölgeler dışında Bayır Köyü'nü ziyaret ederek köyde bulunan şelaleyi yakından görme fırsatı elde edebilir, köyün doğal atmosferi içerisinde piknik yapabilir ya da birbirinden güzel panoramik fotoğraflar çekilebilirsiniz. 

4. Bördübet Koyu’nda Ne Nerede Yenir?

Bördübet Koyu'ndaki Clup Amazon’un birbirinden eşsiz lezzetlerin sunulduğu restoranında kahvaltı yapmanızı ve yemek yemenizi tavsiye ederiz.

Çevrede konaklayan karavancılar kendi yemeklerini kendileri yapmaktadır. Bu nedenle restoran çok kalabalık olmamaktadır. Restoranda tavuk, çöp şiş, ızgara ve balık çeşitlerini bulabilir ve birbirinden farklı yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Gündüz sahilde sıcacık gözleme yapılmakta ve tadı damaklarda kalmaktadır. Ayrıca Clup Amazon’un özel ekmeği, kekiği ve kozalak ateşinde demlenen çayı da mutlaka tadılması gereken lezzetlerdendir.

Buraya kadar gelmişken, yörenin kendine has lezzetlerinden karpuz reçeli ve rodos incirini de alıp sevdiklerinize götürebilirsiniz.

Alışveriş yapmak ve hediyelik eşyalar satın almak için ise Marmaris’i tercih edebilirsiniz. Marmaris'in merkezine yolculuk ederek şehrin merkezinde bulunan çarşılardan pek çok hediyelik eşya ürünü satın alabilir, tatil dönüşü geriye güzel anılar bırakabilirsiniz.

En Son Eklenen İçerikler
Tümünü göster Tümü