Çağrı Merkezimiz 23:00'a kadar açık!
Çağrı Merkezi
+90242 844 15 32
WhatsApp ile yaz
+90536 994 4680

Bodrum ve Çevresindeki Plajlar

Yaz aylarının gelmesiyle özellikle turistlerin göz bebeği olan Bodrum’aakın akın ziyaretler başlıyor. Bodrum, sahip olduğu güzellikler sayesinde yıllardır hem yurt içinde hem yurt dışında adından sıkça söz ettiren bir tatil beldesi olmuştur. Plajları, renkli gece hayatı ve sosyal imkanlarıyla sizi tam tatil havasına sokma konusunda bir numara olan Bodrum’da hayat asla ritmini yitirmiyor.

1.Bodrum’a Nasıl Gidilir?

Bodrum’a özel aracınızla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında özellikle yaz aylarında hemen hemen her şehirden Bodrum’aotobüs seferleri başlatılmaktadır. Bodrum otobüs terminaline giriş yaptıktan sonra, firmaların servisleriyle ya da şehir içi toplu taşımayla istediğiniz yere ulaşım sağlamanız mümkün

Uçakla gelmek isteyenler Bodrum-Milas Havaalanı’na iniş yaparlar İlçe merkezine 30 km uzaklıkta olan havaalanından isterseniz Havaş otobüslerine, isterseniz belediye otobüslerine binebilirsiniz. Ayrıca Datça, Didim ve Dalyan’la olan deniz bağlantısı sebebiyle deniz otobüslerini kullanarak da seyahat edebilmeniz mümkün

2.Bodrum ve Çevresinde Gezilecek Yerler Neler?

Bodrum hem önemli turistik simgelere hem de doğal güzelliklere sahiptir. Bunun yanında müzelerini ve plajlarını da unutmamalıyız. Bodrum Kalesi’nin içinde yer alan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’niziyaret ederek dünyanın en önemli sualtı arkeoloji müzelerinden birinde bulunma şansını yakalayabilirsiniz.

Aynı zamanda sanat güneşi Zeki Müren’in müzesi de Bodrum’dabulunmaktadır. Bitez Plajı’nda ise masmavi denizin tadını çıkartabilir ve rüzgar sörfü yapabilirsiniz.

3.Ne Nerede Yenir?

Bodrum sadece deniz, kum, güneş demek değildir. Magazinlerde görüp “Bu bu fiyata satılır mı canım?” diye şaşırdığımız yemek fiyatlarının yanında Bodrum aslında oldukça lezzetli yerel yemeklere sahiptir. Bunlardan ilk Bodrum Kebabı. Kebap; patates,yoğurt ve yeşilliklerle servis edilmekte.


Bunun dışında kabak çieçeği dolması, hardal otu salatası ve balık yemekleri de Bodrum’da denemeden dönmemeniz gereken lezzetler arasındadır.

4.Neler Yapılır?

Bodrum sosyal hayatı çok renkli olan bir tatil beldemizdir. Deniz sevenler günlerini altın gibi plajlarda geçirip çok popüler su sporlarına katılabilirken, alışveriş tutkunları el emeği hediyeliklerin satışa sunulduğu pazarlarda vakit geçirebilirler.

 

Yalıkavak ve Gümüşlük’te balık yemenin lezzetine varabilirsiniz. Su parkları da oldukça ilgi çekici olan bodrum’da hem çocuklar hem de yetişkinler çok eğlenecek!

5.Bodrum’un Kısa Hikayesi

Pek çok ziyaretçinin haberi olmasa da Bodrum pek çok hikaye ve efsaneye konu olmuştur. Halikarnas Balıkçısı yani Cevat Şakir’inBodrum ziyaretleriyle başlıyor asıl her şey. Cevat Şakir’inarkadaşlarıyla Mavi Yolculuk gezileri, Bodrum’da turizm gelişmesine ön ayak olmuştur.

6.Bodrum Yol Haritası

KONUM (İSTANBUL-BODRUM)